Valkýra (2008)

Nemůžu si pomoct, ale Valkýra byla nudná. Ovšem chápu, že je asi těžké lépe natočit film s historickou tematikou, který se chce držet předlohy v podobě skutečných událostí, aniž by do něj nebyla zakomponována třeba nějaká strašně osudová láska, apod. No a další minus mám v tom, že Cruisovi prostě to náckovství nevěřím, a to i přesto, že má být nějakým způsobem podobný opravdovému plukovníkovi Stauffenbergerovi. Celkově bych dala 3,5* (tu půlku ze subjektivních důvodů, protože mám takové historické filmy celkem ráda).

Terkel má problém (2004)

Sem tam nějaká ta hláška zazní...takže jednou na nějaké odreagování ani, podruhé už nikdy.

Nenarození (2009) odpad!

Film, který nejspíš mají na svědomí pejsek s kočičkou, protože to byla opravdu nechutná splácanina. Ať se snažíte, jak se snažíte, tak i když vezmete hrůzně vypadající děti, démona, spoře oděnou slečnu a část nacistické tématiky, tak vám nutně nemusí vyjít dobrý film...Nenarození jsou toho "narozeným" důkazem.

Shutter (2004)

Napadá mě - "dost už tmavovlasých, patřičně bledých, někdy zakrvácených či špinavých slečen!"...Shutter není špatný horor, lekacích a mrazivých scén je v něm více než dost, někdy člověk mrazí tak, že se pomalu bojí vystrčit nohy z postele, nicméně ty lekací scény jsou v podstatě pořád na jedno brdo. Musím ale uznat, že pointa byla nečekaná a neotřelá, za to bych určitě Shutteru dala plusový bod. Celkově za 3,5*, protože něco se vytknout určitě dá, ale na druhou stranu patří mezi ty lepší horory, kterých je poslední dobou v záplavě béčkových hororů pomálu.

Absurdistán (2008)

LFŠ 2008...zábavné to je, to ano, ale ke konci opravdu zbytečná natahovačka, že už mě to pak přestávalo bavit.

Upír Nosferatu (1922)

LFŠ 2008...pravděpodobně jsem kulturní barbar, ale mě tohle absolutně nezaujalo (nehledě na to, že jsem i přes živou, celkem hlasitou hudbu dokázala usnout).

Lekce Faust (1994)

LFŠ 2008...zjišťuju, ač nerada, že na Švankmajerovy celovečerní filmy asi prostě nemám. Cokoliv krátkometrážního ano, ale něco na delší lokte už nee.

Svatá Klára (1996)

LFŠ 2008...izraelské pojetí Pavla Kohouta? Nešlo odolat (i přesto, že hodina promítání byla určena na 8:30 ráno :) ). Od knížky sice trochu odlišné, nicméně dobré.

Valerie a týden divů (1970)

LFŠ 2008...když se to tak vezme, tak to v podstatě bylo snad to nejdivnější, co jsem v hradišti viděla. Podle mě dost zvláštní a dost těžko uchopitelný film, který nemuseli vydržet všichni. Pravda i já jsem chvílema koukala s otevřenou pusou a nechápavým výrazem, s odstupem času mám ale pocit, že jsem se docela i bavila. NIcméně znovz bych to vidět nemusela teda.

Mír s tuleni (2007)

LFŠ 2008...přijet do hradiště a jít na film s celkem zajímavým názvem, proč ne? Po shlédnutí spíš "proč ano?" Neskutečně dlouhá nuda, hlas v komentářích uspávající až nepříjemný...krásný to začátek filmovky.