Spectre (2015)

Po shlédnutí téhle Bondovky je mi až smutno na srdci. Těžko říci, kdo se na tom podepsal víc : zda velmi slabý scénář, přeambiciovaný režisér Sam Mendes nebo pro mne velice nudné herecké obsazení (Waltz - vyšinutý, Seydoux - unylá šedá myš), kromě "božského Daniela" ovšem, který ve srovnání s předchozími díly působil jako kus skály. Nádherné záběry exteriérů v Alpách narušovaly nekonečné scény v temných chodbách od nikud nikam, akční scény honiček a soubojů byly ok, ale zanikaly v nudném a zdlouhavém ději. BondGirl v podání Léi Seydoux je hotová katastrofa! Šedá myš bez špetky temperamentu a s nulovým charismatem působila vedle Jamese jako pěst na oko "či chudá příbuzná?" Dívat se, jak zoufale hraje lásku Daniela bylo pro mne velkým zklamáním! Nulová chemie mezi hlavními představiteli je do oka bijící. Když si vzpomenu na nádhernou Evu Green (Vesper Lynd) v Casinu Royal - pro mě jednoznačně nejlepší Bondovku ze všech - byl na tuto frašku velmi smutný pohled. Mé hodnocení se vyšplhalo až ke 4, a to jen kvůli Danielovi, který pro mě i nadále zůstává Bohem. Amen.

Jana Eyrová (2011)

Michael Fassbender je neodolatelný a Mia Wasikowska až neuvěřitelně éterická. K tomu vynikající kamera Adriana Goldmana a dechberoucí exteriéry, které mne přenesly do dob již dávno minulých. Tento film zahřál mé srdce jako planoucí oheň u zimního krbu. Krásná a místy i dojemná podívaná. Dávám plný počet.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Jelikož mám v rodině 2 vděčné konzumentky všech možných romantických slátanin, nechala jsem se zlákat ke shlédnutí obou dílů tohoto "nesmyslu". Zážitek mám nulový, umělecký přínos je na bodu mrazu a dodnes nechápu, jak se může někdo nechat přesvědčit k natočení takového braku a ještě do toho investovat peníze. Děkuji, pane Greyi, ale mě váš "sexappeal" rozhodně nezasáhl. Jen za luxusní dekorace dávám 3 hvězdy.

Edith Piaf (2007)

Edith byla jako živoucí vodopád - plná síly a života a ani její smutný osud, kdy jí zemřela malá dcerka a později i její velká láska Marcel Cerdan neuhasil živoucí oheň v jejím nádherném hlase. Marion Cotillard ji ztvárňuje s neuvěřitelnou grácií, která až bere dech. Za mě jednoznačně jeden z nejlepších životopisných filmů posledních let.

Satan přichází (2006)

Jelikož jsem fanynkou hrůzostrašných filmů včetně hororů, film mě příjemně překvapil skvělou kamerou i děsivým příběhem. Herecký výkon malého Damiena je ohromující a zážitek z filmu příjemně děsivý. Už za roli Lieva Schreibera dávám 70%.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Film, kde genialita Jacka Nicholsona sálá přes obrazovku v roli násilníka a gamblera Randalla Patricka McMcMurphyho. Nicholson tu hraje pomateného s velkou energií sobě vlastní a v psychiatrické léčebně v čele s despotickou vrchní sestrou Ratchedovou je pro ostatní chovance vzorem životního optimisty. Diváka Randall nejen pobaví svou humornou povahou, ale zároveň už na něj nikdy nezapomenete ! Dramatický konec a hudba Vás zasáhnou jako šíp. Film získal 5 Oscarů : Nejlepší film, nejlepší režie (Miloš Forman), nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli (Jack Nicholson), nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (Louise Fletcher) a nejlepší adaptovaný scénář.

Zamilován (1984)

Dvojice Frank a Molly v podání Meryl Streepové a Roberta De Nira mne okouzlila již od začátku a výkony obou protagonistů dojmuly svou autentičností. Film sám se nese v romantickém duchu, hudba Dave Grusina je nanejvýš dojímavá a Happy end je na spadnutí.. Chvílemi jsem zalitovala, že ti dva nejsou párem i v reálu - natolik byla jejich zamilovanost uvěřitelná. Ocenění: Cena David di Donatello pro nejlepší zahraniční herečku.

Skrytá identita (2006)

Film je zážitkem od začátku do konce a DiCaprio s Damonem hrají jak o život ! Skvěle vystupňované napětí nenechá diváka ani na chvíli v klidu a samotný závěr filmu je dechberoucí !! - Oscar za nejlepší film a režiséra.