Maratónec (1976)

Dustin Hoffman má talent od pána Boha - takže ať tento herec, pro kterého mám slabost již od jeho Absolventa hraje v čemkoli - je to více než uspokojující. Bavilo mě vystupňované napětí a děsivý padouch Szell v podání Laurence Oliviera, ze kterého mi šel mráz po zádech. Za mě spokojenost.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Úžasná podívaná - skvělé herecké obsazení (Pine, Quinto, Cumberbatch, Greenwood - nemůžu se rozhodnout, kdo byl lepší!) - Prostě klasika, která ani po letech neztrácí na lesku. Do téhle galaxie a v této společnosti si zaletím (i když jen imaginárně) vždy ráda.

Muž bez stínu (2000)

Skvěle natočeno - hrůzná atmosféra z neviditelnosti zaručena! Při tomto filmu mi pokaždé leze mráz po zádech a příjemně se bojím. A tak to má přeci u dobrého thrilleru být ! - Takže gratuluji pane Verhoevene. :)

Oscar 2018 (2018) (pořad)

Celá ta show se jen třpytila a zářila jak diamant, luxusní až opulentní podívaná, až přecházel zrak. Chtěla jsem toho být aspoň na chvíli součástí, a tak jsem nebyla líná ve 2 ráno vstát a usednout k obrazovce. To, že má Amerika "trochu jiná měřítka" na herce i kvalitu filmů vím už dávno, netřeba se tedy k tomu nějak vyjadřovat. K čemu se ale vyjádřit rozhodně musím, je výběr moderátora Jimmy Kimmela, který celou tu nádheru totálně zabil svou strohostí, nudností, trapností a já nevím co ještě. Takže to největší faux pas Oscarů má jméno Jimmy Kimmel. Totální přehmat.

Než jsem tě poznala (2016)

Filmu jsem ze začátku moc nevěřila. Další romantická slátanina. Ale jen co se objevila Emilia se sluníčkovým úsměvem na tváři a v puntíkovaných šatičkách, skepse byla tatam! Její Lou mě nakazila dobrou náladou a vyloudila úsměv na tváři. Role se tato mladá herečka zhostila skvěle! Celý film prozářila svým optimismem, až jsem chvílemi zapomínala na Willovo neštěstí. Jen díky ní, jsem vydržela dívat se až do konce. Ostatní postavy byly pro mne nezajímavé. Kladně hodnotím hudbu i exteriéry. A ještě něco: nikdy bych nevěřila, že někomu budou slušet čmelákovské punčocháče, dokud jsem v nich neviděla Emilii. :)

Zlomené město (2013)

Film neurazí ani nenadchne. Mark vypadá jako vždy skvěle, Catherine naládovaná botoxem a Russell v roli fanatického záporáka. Na thriller je to dějově slabší, postrádám napětí a gradaci. Jako vlažná polívčička - ale větší výhrady tu nemám.

Zuřící býk (1980)

Film je dobrý. De Niro v roli La Motty skvělý. Bohužel celý dojem mi kazí pocit, že více než o skvělého boxera se jednalo o psychopata, který by v zápalu vzteku byl schopen téměř čehokoli, včetně dobití své vlastní ženy či bratra. Celý dojem je umocněn tím, že se tu jedná o životopisný snímek. V některých záběrech jsem byla nucena odvracet pohled. Takže měním hodnocení z 5 na 4. Scorsese je jako režisér geniální.

Legenda 17 (2013)

Když jsem viděla Valera bruslit, žasla jsem. Když jsem ho viděla hrát, získal si plně mou úctu a obdiv. Krásný životopisný film s úchvatnou sportovní atmosférou a dobovými reáliemi. Taková byla doba - ale Valero byl jiný. Vyčníval nad všemi jako obr. Asi nikdy jsem nefandila Ruské federaci tolik, jako při tomhle filmu!! Skvěle natočeno.

Hříšný tanec (1987)

Pro mě má Hříšný tanec vyšší dimenzi v podobě Patricka Swayze. Vidět ho tančit je umělecký zážitek, na který se nezapomíná. Z tohoto důvodu a díky skvělé hudbě nebude Hříšný tanec nikdy jen další "romantickou slaďárnou". Jeho Johnny je stejně neodolatelný, jako Patrick sám. Srdeční záležitost.

Po zániku Země (2013)

Willa Smithe jsem měla za docela slušného herce - ale tohle ?? - Pro mě totální zklamání, jediné, co je možné vyzdvihnout je slušná kamera. Režisér Shyamalan se zřejmě špatně vyspal, protože tohle je slabý průměr a on umí podstatně víc. Suma sumárum: Nenadchne ani neurazí.