Všechno nebo nic (2017)

Na sociálnej sieti som sa dostala ku komentárom typu : "Bola som na tom už 3x v kine, je to skvelý film"! To musí byť riadna šleha (napadlo mi)! Tak som na to skočila s frajerom do kina (áno, prežil to). Nenudila som sa, nezívala som, obsedela som. Viac krát by som si to ale určite nepozrela. Knihu som nečítala, ale dej bol predvídateľný a trošku (viac) otrepaný. Veľké plus dávam za Táničku Pauhofovú, ktorá je vždy úžasná (áno, asi len vďaka nej to frajer prežil). 2*(film) +1*(Tánička)= 3*

Kancl (2005) (seriál)

Milovaný Office! To je tak, keď sa v jednom kancli ocitne partička kolegov a každý z nich je z iného súdka. Jednoduchý Kevin, svojrázny Dwight, úžasný Jim, múdry Oscar, znudený Stanley, podivín Creed, zakríknutý Toby, panovačná Angela, láskavá Phyllis, ukecaná Kelly, nechutáčka Meredith a sladká Pam. Ale hlavne Michael Scott, pán vedúci Michael Scott! Jeho humor je miestami tak trápny až sa musíte schovať za vankúš, pretože sa cítite trápne za neho! :D A práve preto si ho zamilujete. Milujem tie strihy kamery na jeho zamestnancov, keď zo seba vypustí ďalší nepodarený pokus o vtip :D S týmto seriálom zažijete kopec smiechu, občas trošičku drámy, občas vybehne slzička ( niekedy od dojatia, ale väčšinou to bude slza smiechu). A čo sa týka mňa, vďaka seriálu The Office som bola svedkom najkrajšej love story akú som kedy vo filmoch/seriáloch videla. Žijete s nimi krásnych 9 sérií a keď si pozriete poslednú časť, ostane vo vás zvláštne prázdno, akoby Vás vyhodili z práce, od Vašich milovaných kolegov, z vášho milovaného kanclu. Jednoznačne odporúčam. 5*

Oddělen (2011)

Skvelá psycho dráma, ktorá ma totálne pohltila svojou melancholickou atmosférou! Adrien Brody a.k.a hlavný hrdina sa svojej role zhostil bravúrne. Dá Vám nahliadnuť do duše vyhoreného učiteľa a priam na Vás prenesie prázdnotu, ktorú v sebe nosí. Vďaka Detachment nahliadnete za oponu života učiteľov a žiakov, ich citov a životných situácií, ktoré riešia (nielen) keď opustia priestory školy. Riešené vzťahy aj myšlienky sú veľmi silné a donútia Vás zamyslieť sa nad odkazom tohoto filmu a nad tým, ako veľmi je založený na realite. Vo mne zanechal fakt silný dojem. Určite odporúčam. Za mňa 5*.