25 km/h (2018)

Už dlho som nevidela taký pekný film. Mňa teda oslovil po každej stránke - aj som sa zasmiala, aj slzu som mala na krajíčku. A v neposlednom rade musím poznamenať, že tam hrajú fakt sympoši :)

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Pozrieť sa to dalo, ale tu platí pravidlo: raz a dosť. Rovnaké vtipy a rovnaké scény ako v prvej časti, ale už to nefungovalo (aspoň na mňa). Niektoré scény boli tak trápne až to bolo žalostné.

Sněhulák (2017)

Aká dobrá bola kniha, tak o ničom bol film. Z pútavého, napínavého príbehu spravili jednu nudnú a primitívnu dejovú líniu. Všetky hlavné zápletky odstránili a zanechali len samotné holé jadro, ktoré tiež pozmenili (keby aspon dobre...). To je jak keby ošúpali pomaranč, aj tie najlepšie šťavnaté časti a hodili nám len jadierka. Fakt som sa filmu nevedela dočkať a v konečnom dôsledku som sa musela premáhať aby som nezaspala. Veľké sklamanie.

Čára (2017)

Bola som v kine a som veľmi spokojná. Téma super, kamera super, film má fakt skvelú atmosféru. Dej bol pomalší a dlhšie sa rozbiehal. Posledná pol až trištvrte hodinka ma udržiavala v totálnom napätí - fakt pecka! Aj som sa zasmiala, aj som bola dojatá, aj nasratá a zhrozená. Bod dole dávam za Zuzanu Fialovú, ktorá je ako chodiaca socha a na diváka nedokáže preniesť ani kúsok emócie. Jediné zaujímavé na jej výkone bolo, že ukázala kozy, lebo veď na to talent netreba ;)

Dánská dívka (2015)

Kontroverzná téma a bravúrne, dychberúce herecké výkony. Eddie Redmayne a Alicia Vikander sa svojich úloh zhostili špičkovo, celé to bolo veľmi uveriteľné. Dej bol pomalší, príliš netlačili na pílu, nechali vyniknúť samotný priebeh "zrodu" Lili. A mne to nevadilo. Téma bola pre mňa taká silná a zaujímavá, že som nepotrebovala každých 10 minút novú dávku drámy a akcie. A ak bol pre niekoho dej predvídateľný, pre mňa teda nie ( hlavne koniec).

Richard Müller: Nepoznaný (2016)

Ja nepatrím k milovníkom Richarda Mullera. Vždy mi bol nesympatický a jeho tvorbu som tak nejako prehliadala. Náhodne som v telke počula, že tento dokument získal ocenenie a vlastne preto som si ho pozrela. A musím povedať, že to ocenenie si naozaj zaslúžil! Veľmi silný,kvalitný a autentický dokument. Vyvolával vo mne silnú empatiu a poslednú pol hodinu pred koncom som to musela pár krát stopnúť, lebo pohlaď na neho ma ničil. Vôbec sa nezamerali len na to dobré z jeho života a kariéry, práve naopak, zachytili aj jeho pády a temnú stopu, ktorú na ňom "šoubiznis" zanechal. Bola som dojatá, mala som zimomriavky, občas slzu na krajíčku a preto tomuto dokumentu dávam 5*. Pretože prostredníctvom neho na mňa toto všetko dokázali preniesť .

Spotlight (2015)

„Občas je lehké zapomenout, že jsme strávili většinu času klopýtánim ve tmě. Když potom naráz vyjdeme na světlo, jakobychom naráz cítili všechnu tu vinu kolem nás.“ Poviem len toľko, že hneď od začiatku si ma tento film získal. Poslednú pol hodinu som ani nedýchala. Emócie vo mne priam vreli. Bola som nasratá, znechutená, často krát dojatá. Veľký obdiv reportérom za odhodlanie a zanietenie a hercom za skvelé stvárnenie. Veľmi silný film založený na skutočnej udalosti. A hlavne silná téma. Odporná, nechutná, ale kurva pravdivá. Bohužiaľ. Vyjebanci.

Oceány (2009)

Nádherný dokumentárny film! Že sa v ňom skoro nehovorí mi vôbec neprekážalo. Už len samotný pohľad na zábery živočíchov podmorského sveta bol fascinujúci a nádherný. A okrem toho, aspoň sa na nás preniesol kľud a ticho oceánu. Veľmi sa mi páčil zobrazený kolobeh prírody, ako najprv ukázali zvieratá, ktoré lovili a potom ich ukázali ako boli lovené . Dojal ma pohľad na mrože, ako si v objatí držali mladé. Fascinoval ma záber na potápača, ktorý plával zároveň so žralokom. Čo záber to krása. No a záver...Smutný a poučný a bohužiaľ kruto reálny. Nie som veľký fanúšik dokumentárnych filmov, ale tento vo mne vyvolal chuť pozrieť si ďalšie a ďalšie. 5*

Hříšníci (2011) (seriál)

O áno, je tu veľa sexu, alkoholu, drog a vulgarizmu. Ale taktiež je to seriál, ktorý z Vás dostane všetky emócie, na ktoré si len spomeniete. Od šťastia, radosti a smiechu, cez strach, smútok a prekvapenie, až po znechutenie, hnev a nenávisť. To všetko tam je. V jednej časti sa neviete prestať smiať a v ďalšej Váš čaká totálna dráma a slzy. Vždy keď sa tešíte, že sa čo i len jednému zo súrodencov začne konečne dariť, príde nový úder a padnú zas na dno. Za mňa najviac TOP postava je Lip. Je mi jasné, že to nemusí byť každého šálok kávy, ale ja osobne sa už neviem dočkať na novú sériu.