Oceány

(festivalový název)

Po úspešných filmoch Mikrokozmos a Putovanie vtákov francúzsky filmár Jacques Perrin poodhaľuje fascinujúci svet oceánov a bytostí, ktoré ich obývajú. Ukazuje nie len ich krásu, zaujímavosť a rýchlosť, ale aj zraniteľnosť voči environmentálnym hrozbám. Film vznikal v priebehu štyroch rokov, počas ktorých Perrin cestoval po celom svete s tímom potápačov, vedcov a technikov a využil najmodernejšie technológie 21. storočia, aby mohlo vzniknúť toto dielo, ktoré preniká do tajomných a fascinujúcich hlbín podmorského sveta ako žiadne iné pred ním. (STV)

T2

Rozpočet $80miliónovTržby USA $19,422,319Tržby Celosvetovo $83,900,000Tržby za predaj DVD v USA $4,734,752 //počet predaných kusov 243,899║ To čo nám ponúkne príroda je úžasné, to čo nám ponúkne človek je klietka plná utrpenia, veľmi silný dokument a to netreba ani slová. Videl 104minutovy dokument bez komentára. /95%/ ()

Darneth

Jeden z mála dokumentů, jenž chválihodně vzdává hold kráse vodním hlubinám oceánu, jeho pestrobarevnosti, rozmanitosti a vzácnému tichu modravého nekonečna. Jacques Perrin a Jacques Cluzaud bravurně vystihli nevystihnutelné a ozvláštinili dokument přenádherými záběry, na nichž je znát láska k naší Zemi. Smekám. ()

SeanLSD

FAN-TAS-TIC-KÉ !!! Človek by povedal, že po toľkých prírodopisných filmoch človek už ani nemôže uvidieť niečo, čo by ho úplne uchvátilo, ale extrémne zväčšenie a priblíženie, neskutočne poetické zábery dosiahnuté zrejme len neuveriteľnou trpezlivosťou, hyperbolizovaný zvuk, krásna hudba a umná skladba tohoto diela spôsobuje, že človek sa doslova vznáša, je oceánu tak prítomný a tými dokonalými zábermi unesený do tej miery, že mi bolo ľúto odbehnúť si čo len na pár sekúnd na záchod. Chvíľami sú tam pasáže zostrihané natoľko akčne, že som sa nestačil diviť a po celý čas toľko pôsobivej krásy, že miestami vháňa slzy do očí...ani nehovoriac o chvíľach, kedy príde k skaze a deštrukcií... ()

C0r0ner

Nejsem žádný velký ekolog, ale samozřejmě se mi nelíbí, když se do moře vyhazuje bordel, který příroda nezvládá rozložit, protože to dřív nebo později bude mít vliv i na nás. Oceány jsou krásným dokumentem o místu, odkud jsme přišli, a nabízí divákům úžasný pohled pod hladinu, kam se málokdo z nás podívá sám. 85% ()

Zagros

Tentokrát jde o lehce netradiční dokument, ve kterém se nedovídáte tradiční informace o tom, kde co žije a podobně. Jde spíše o vizuálně nádhernou filmovou báseň plnou úchvatných záběrů. Vše je doplněno slovem, které je někdy i mírně filozofické a občas přinutí k zamyšlení. Nic ovšem nevnucuje a netlačí na emoce. Pro mě vše ideálně zapadlo a vychutnal jsem si tajemný podmořský svět, kam se jinak nedostanu. ()