Barevný závoj (2006)

Mě tyhle konce zabíjí......vážně....čert vem ty co píšou tyhle konce. Mám rád pohádky. Jak někdo poznamenal chyběly větší emoce a dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Ale i tak. Mám hodně rád filmy tohoto typu které na mne působí uvěřitelně a hlavně z nich mám pocit kulturního zážitku. A to tenhle film byl. Opravdu jsem cítil po dlouhé době takový ten klid v duši že se dívám na film který se nesnaží nikoho urážet a přesvědčovat o tom jestli je horší tahle nebo tamta strana. Ve filmu žádná není. Krásně natočený film s krásnou krajinou, hlavní postavy na které se hezky kouká a člověk jim věří každé slovo.

Jsem božská (2018)

Tak jo, bylo tam pár momentů co tam nemusely být (třeba to jak chce na konci proskočit to pozadí přehlídky..mírně řečeno trapné a asi to mělo být komediální ale nepovedlo se a těsně před závěrem filmu jsem si říkal boože to je vážně kráva). Dalším mínusem filmu bylo určitě to že by bylo super v něm vidět třeba jak stojí před zrcadlem jako v reálu a jak se po úraze hlavy vidí ona jako krásná :-) to by bylo super a vážně jsem si říkal že to tam prostě chybí. Nic méně. Celkově jsem se u filmu bavil. Moment jak hodila minci v dešti s tím zbožným přáním změny byl fakt humorný. Tanec na soutěži bikin byl prostě jízda a i přesto že ve filmu byla baculka tak byla k sežrání a byla vidět její ženská krása jako že fakt, to se jim povedlo! Celkově hodnotím třemi hvězdami a dal bych čtyři kdyby se páni tvůrci více snažili třeba s těmi pohledy do zrcadla. Kolem dokola když zrovna nemáte co dělat a chcete mrknout na oddechovku s typickým americkým klišé které zas až tak nevadí když víte co od filmu čekat tak mrknout na tenhle kousek není nic proti ničemu. A popravdě hodnocení pod tři si to určitě nezaslouží jsou daleko horší tragédie.

Navždy spolu (2012)

Co dodat krásný příběh pro romantiky. Kdo rád tento žánr a náhodu ještě neviděl nemusí váhat.

Venom (2018)

Já nechápu ty hodnocení. To jsem se opravdu bavil jenom já? Já si ten film parádně užil. Mám už dost těch srdcervoucích filmů co si hrají na hrdiny a celý svět by zaplakal. Tenhle film je vyjímečný. Akce, romantika, humor, sci-fi úplně všechno na co si člověk vzpomene. A podle mně to v tom filmu šlapalo. Je jiný a člověk se u něj prostě nenudí. Dávám 5. Dal bych čtyři tedy o jednu méně za obsazení Michelle Williams ....no možná spíš za to jakou jí udělali makovici. Ale i na ní se potom dá zvyknout. Snad v dalším díle umře a přijde jiná šťabajzna nebo jí prostě upraví ten debilní účes. Hodnotím 5 protože nechápu to hodnocení pod 3.............

Nová šance (2017)

Něco o filmu je tu napsáno velice hezky a zbytek mne nezajímá. V každém případě dávám čtyři hvězdy. Dal bych pět ale kvůli pár drobnostem nemůžu. I tak je to opravdu skvělý film který připomene to co člověk prožil a sám musel bojovat aby se z toho oklepal. Připomene že není dobré se trápit i když nikdy nesmíš zapomenout. Velmi hezké podání!

Assassin’s Creed (2016)

Pravda místy mírně zbytečně natáhlé nic méně hudba se postará o to že i tohle natáhnutí má význam a umocní důležitost okamžiku. Nebudu se rozepisovat. Krásné ,barevné s dobrou akcí a je pravda že bych rád další díl. Někdy se filmaři můžou přetrhnout a stejně nic nevykřešou ale tenhle kousek ladí jak hudbou která je mimochodem hodně podmanivá tak scénama i herci kteří taky nejsou k zahození. Dávám pět! Normálně bych dal čtyři ale dávám pět hvězdiček protože tenhle kousek si zaslouží být nad šedesát procent protože stojí za to si ho pustit! Někteří vymaštěnci by se prostě měli zamyslet a přestat čumět na filmy o parkových oslavách kde není nic lepšího než u trapných dialogů hulit trávu a měli by takovým filmům trochu přidat protože je celou dobu na co se dívat....jo myslím to tak. Dvě hvězdy? Jako fakt?!

Marťan (2015)

Skvělý film! Opravdu je hodně vychytaný jak dějem tak scénama. Nakonec čekáme že na Mars brzy jako lidstvo poletíme a myslím že některé věci z filmu nejsou daleko od pravdy. Jasně bylo tam pár nesmyslů které se na Marsu prostě nemůžou až takhle stát ale já to tomuhle dílku odpouštím a díky opravdu dobrému výkonu Damona je na co se dívat. člověk se zasměje a zároveň pochopí odlehlost a samotu lidí kteří se jednou této mise zúčastní. Jedete někam kde je pusto prázdno do pouště? Ztratili jste se? Fajn i při těchto maličkostech máte pořád dobrou šanci přežít a potkáte li živou duši jste v suchu. Jenže cesta někam kde uvidíte na večerní obloze zemi jako malou hvězdu, kde bez skafandru a dýchacího přístroje nemáte šanci vytáhnout paty z domu, kde pokud by jste zůstali sami nemáte s kým pokecat a kde když si něco zapomenete nebo o to přijdete nemáte šanci skočit do marketu a prostě si to koupit tak budete prostě sami. Jen sami! Komunikace rychlostí světla mezi zemí a Vámi bude v závislosti na podmínkách trvat 15 - 45 minut! Zeptáte se jak zastavím krvácení abych neumřel a odpověď přijde za patnáct minut. Přijdete o zásoby? Jste mrtví. Vypěstovat něco na Marsu je v půdě Marsu nemožné.A kupříkladu tak jako hlavní hrdina ...........potřebujete lepící pásku a nemáte jí? Naštěstí on měl. Vy budete mrtví. Vážně dobrý film, krásný vším i tím že Vám dojde jak může být cesta někam daleko ze země kde bude jen cesta trvat čtvrt až půl roku nebezpečná. Já už tento film viděl několikrát a vím že se k němu budu vracet.

Interstellar (2014)

Nedá se nic dělat. S odstupem času jsem se podíval znovu. Já jsem prostě nadšenec všeho kolem vesmíru, rád se nechám filmem citově vydírat :-) ještě když nakonec zjistíš že každý detail může dávat smysl. Pokud jste neviděli a máte to jako já není co řešit. Nudit se nebudete.

Co jsme komu udělali? (2014)

Tak jo……kdysi jsem míval rád filmy s Funesem a jemu podobnými rozuměj frantíky  Taky proč né ono za komančů moc veselé tvorby nebylo a frantíci to na tehdejší dobu uměli! Nic méně v posledních letech mi jejich tvorba připadala bídná a tak jsem se spíše donutil ve chvilce váhání na co se podívat tuhle komedii očíhnout. Předem jsem čekal, že to někdy v polovině stejně vypnu, páč já ty francouze prostě nějak nemusím. A teda řeknu Vám já se bavil. Vážně bavil! Klasický suchý frantikovský humor trochu více tlačený hereckými výrazy než dialogy s čímž jsem počítal , ale nečekal jsem že mě to bude takhle bavit. Ovšem v kontextu celého filmu a obsazení to vážně stálo za to. Pravdou je, že byly chvilky, kdy jsem se vážně křenil smíchem.A jak jsem psal. Suchý humor tlačený výrazy typický pro frantíky to byl, nic méně tady to sedlo úplně parádně a herectví jako takové právě pro ně typické, mi tady udělalo radost. Clavier je stará škola, který tím svým způsobem dělá humor i ze situace kde by jiný nevykřesal ani kouř natož jiskru! Určitě stojí za to tenhle kousek zkouknout!

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Páni............tak to byla jízda! Vážně začátek pomalinku a nic moc ,ale v momentě jak se to rozjede už to nejde zastavit! Kus poctivé práce a to jak na plátně tak za kamerou a nemyslím jen kameramana :-) Od poloviny filmu jsem byl napnutý jak struna pořád nevíte jak to dopadne a čekáte co hrozného se stane. Náramně jsem se bavil. Taky protože že třeba Hanks byl v tomhle filmu jako obyčejný novinář nebyl to ten Hanks jakého znáte z jiných filmů trosečníka a podobně. Byl prostě takový normální novinář o to víc byl lepší než kdykoliv jindy. Za mně pět a hotovo!