Muž na pravém místě (2016)

Nechápu zdejší hodnocení rádoby umělců nebo znalců. Nebo spíš populace pod čtyřicet co prostě nechápe, nebo ještě nemůže pochopit souvislosti a hodnoty o kterých Vám film napoví více než dost. Nebudu soudit výroky ostatních a rovnou napíšu o čem film je a proč se na něj určitě podívat a hlavně kdo se na něj má podívat. Pokud jste nad čtyřicet, máte rodinu nebo jí nemáte a hodně jste chtěli, jste romantik a máte rádi filmy, kde uroníte nějakou tu slzu, je tenhle film přesně pro Vás. Já byl zjihlý celou druhou polovinu. Herci jsou uvěřitelní a manželé vlastně ukázkoví. Mám rád když, lidi občas udělají věci správně i za cenu toho, že to pro ně to zrovna dobré rozhodnutí není. Mám rád když, se ve filmech nakonec beznaděj obrátí v dobré. Tenhle film je film, který Vás emocionálně vyždímá a výjimečně nejde o nějakou slaďárnu, kde jde především o vztah jeho k ní a naopak. Film Vám připomene to jak by jste se sami občas měli zachovat, nebo sníte o tom jak by jste se zachovali, pokud jste člověk co má rád lidi a umí naslouchat. Nebo občas někomu pomoct. Takže za mne čtyři hvězdy. Nebyl průměrný. Nebyl nadprůměrný. Nic méně fungující, lehce pohádkově nalazen (v reálném životě to tak často nedopadá), nic méně né nereálně vystavěný dějově.

Metanol (2018) (TV film)

Opravdu dobře odvyprávěný český film. Tu dobu si dobře pamatuji jako jiní a dodnes si pamatuji ten strach když jsem viděl někoho z rodiny jak chce otevřít nějakou láhev něčeho tvrdšího. Levný chlast se prodával na každém rohu nebo v rodinných domech u dobře známých jedinců a když nic jiného spousta rumu se prodala na cukroví (lepší varianta levných nákupu rumu a jeho využití). Jsem z Ostravska a vím jak nás to tady obcházelo. Po zhlédnutí tohoto filmu mi znovu běhá mráz po zádech a říkám si že snad lidská chamtivost nedožene jiné jedince zamíchat smrtelně s něčím jiným co lidé kolem nás spotřebovávají každý den a nemají potuchy že by je někdo mohl otrávit svou hloupostí a nenažraností. Kdo neviděl určitě by vidět měl. Za mne 5 hvězd i proto že mi konečně došlo jak to celé bylo a vzpomínky nejsou zas tak dávné.

Svobodná umění (2012)

Myslím že komentář od - Pavlínka9 - přesně popisuje to co bych asi napsal já. Dobrý film na nedělní dopoledne. Vracet se k němu nebudu ale určitě stojí za zhlédnutí a mi se hodně líbil. Hlavně proto že konec byl takový jaký byl a podle mne byl normálně hezký a příjemný. Akorát tedy k obsahu filmu výše popsaném :-) ..............pořád jsem čekal kdy ho jako ohromí vášeň pro literaturu a ono nic. Z její strany jsem žádnou popisovanou vášeň pro literaturu neviděl. Což bylo hodně zavádějící a já ve filmu čekal debaty a rozbory knižních slavných děl, což se nějak z její strany nestalo. Vášeň pro klasickou hudbu ta ho k ní zavedla blíž. Čemuž se ani nedivím pokud si zkusíte třeba to co hrdina ve filmu se sluchátky a hudbou kterou poslouchal i on. Vážně takhle to funguje i u mne.

Vesmír (2007) (seriál)

Skvělý seriál. Mohlo by jich vznikat víc a novějších a stále bych se na ně rád podíval, protože jsou krásně zpracované. Upřímně dost nechápu komentáře typu, nic nového jsem se nedověděl, nebo efekty virtuálních studí. Popravdě seriál je mířený na běžnou laickou veřejnost, se zájmem o věci kolem sebe, nebo nad sebou. Je to vstupní brána pro ty, kteří prozatím jen koukali na hvězdy a říkali si co to, či ono asi může být nebo kolik je vlastně na obloze hvězd. Zhlédnutím celé série uděláte jen dobře. Protože je hezky zpracovaná, srozumitelně podaná a rozšíří Vaše obzory. Navíc Vás určitě bude bavit, když už jste se rozhodli si pustit dokument o vesmíru. Odborná veřejnost či více pokročilí vesmířané (ti co už všechno ví a znají), by měli na seriál pohlížet jako na něco co jim umožní občasnou konverzaci i s neodbornou veřejností a hlavně když už takové počiny sledujete tak sledujte pozorně. Zhodnoťte fakta, ale zbytečně prosím nekritizujte, protože udělat dobrý dokument, navíc sérii, pro širší spektrum publika a ještě srozumitelnou cestou je podle mého názoru opravdu jenom přínosem, který si spíše zaslouží uznání a podporu odborné kritiky.Takže pokud jste zrovna narazili na tento seriál a máte pocit, že nad vámi je něco víc než jen hvězdičky a měsíc při pohledu na noční oblohu neváhejte. Tento seriál o vesmíru je vážně výborný!

Hubbleův teleskop: Úžasný vesmír (2008)

Tak tento komentář bude krátký a stručný ačkoliv mám neskutečnou potřebu jej napsat a mohl bych napsat komentář na dvě stránky. Výjimečně se omezím na pár vět, abych to případným budoucím divákům nezkazil. Pokud jednou přičichnete k vesmíru a pohltí Vás,tak Vám slibuji, že už Vás nepustí. To můžu garantovat. Já na to přišel s tímto dokumentem a od té doby tvrdím, že Habbl nám otevřel oči. Pokud jste zvídaví a díváte se jako většina lidí na dokumenty o přírodě či oceánech, určitě zkuste zkouknout i tento o vesmíru a Habblu. Chcete li cítit nadšení, zklamání, naději a nakonec touhu, aby to neskončilo je tento dokument pro vás ten pravý. Já ho viděl už hodně krát a často se k němu vracím, protože mi dal spoustu věcí do souvislosti. Je opravdu dobře natočen, ztvárněn a nebudete se u něj nudit. A pokud vydržíte pánové!!!........tak Vám třeba dojde, že máte o čem vyprávět ženskému pohlaví. Tak dlouze a zajímavě můžete vyprávět o tom, co jste viděli, že bude hltat každé Vaše slovo. Občas se na něco zeptá a vy budete vědět, že to nejlepší na vycházce s Vaší vysněnou či drahou polovičkou bylo to, že jste viděli tento a potom mnoho jiných dalších dokumentů o vesmíru! A nakonec? Věřím, že i Vy díky tomuto dílku budete zvažovat koupi teleskopu, a bude to Váš Habl. :-)

Vratné lahve (2007)

Svěrákům to prostě funguje! Plnohodnotný český film, který asi mladšímu publiku nic říkat nebude. Ale těm co mají aspoň tři dekády za sebou, spíše čtyři, se tento film bude líbit tak jako se líbil mně. Dobře obsazené role, skvěle zahrané a hlavně vše prostě lidské včetně lidských chyb, tužeb, prožitků a pocitu, že zkoušet žít a cítit se pořád užitečný či potřebný je vlastnost nám daná. Chtít být milován či chtít milovat není jen pro náctileté a i když forma může vypadat jinak, stejně jde v životě pořád o jedno a to samé. Mít někoho koho můžete milovat a sdílet sním dobré i zlé. A hlavně mít koho vítat pokud jste typ vítací :-)

Janie Jones (2010)

Mám prostě silnou potřebu něco napsat k filmu, který jsem dnes viděl. Hodnocení 5 hvězdiček se možná někomu bude zdát přehnané, ale za prvé jsem muzikant. Za druhé, kytara mne provází celý život. Za třetí i já jsem hrával v kapelách a svého času byl nadějný muzikant :-) Za čtvrté mám rád prakticky všechnu hudbu, ale jednoduchý styl hudby ve filmu mne prostě bere. Konečně za páté.........a to bude o pár řádků víc...............konečně po dlouhé době jeden z filmů, kde hlavní postava nezbedný otec,rebel, opilec navíc muzikant, nežene jako skoro ve všech amerických filmech své zápory do extrému tak markantních rozměrů, až Vás film skoro přestane bavit, protože se chová prostě více než jako debil a více než by se každý normální člověk choval. Tady je to jinak. Ve filmu je ukázaná lidská tvář včas. Rebel co přijde na to, že má rád někoho víc než sebe. Nevzteká se jako každá postava amerického filmu když se jí někdo zeptá, jak to kdysi měl s matkou s otcem (scéna jedou v autě) kdy se dcera ptá svého otce na dědečka. Prostě se zamyslí a jako normální člověk bez přemrštěných emocí, pocitu ublížení a agrese ke svým rodičům a životu co mu přichystal, prostě normálně odpoví své nově nalezené dceři. Člověku, který se mu vrývá pod kůži. Film si plynule běžel, zněly krásné lidské melodie a já se ani na chvíli nenudil. Chápu že pět hvězd je asi moc protože o zánik země nešlo a super hrdinové taky nebyli, ale čistě za mne já tu pátou dal navíc i při volné jízdě filmu kde svět nikdo nespasí, za ukázky lidských základních nepřemrštěných (amerických) citů. Tenhle film bude jeden z těch, co si prostě občas pustím.

Pozemšťan (2007)

Bohužel tomuto filmu musím dát dvě hvězdy a i tak si myslím, že jsem dal opravdu dost. Možná vlastní chybou jsem tento kousek zhlédl pln očekávání a nadšení, že jsem narazil na kousek z mého oblíbeného žánru a témat v českém dabingu. Tak to byla první a zásadní chyba, která ovlivnila můj úsudek na film jako takový. Už v prvních minutách jsem přemýšlel, jestli se ještě dívat dál. Říkal jsem si, že tomu dám šanci. A to byla druhá a zásadní chyba. Popravdě myšlenka vytvořit opravdu skvělý film s pár lidmi na scéně, v podstatě v jedné místnosti, zaměřený tímto směrem na téma, které ve filmu zaznělo, by byl parádní majstrštyk, který by mohl být opěvovaný až na oscary. Kdyby se tvůrci více zamysleli, mohli celý děj filmu, kde se vlastně nic neděje, rozvést do takových línií, že i profesor filosofie by jásal, ač by výsostně nesnášel scifi. Jenže to se nestalo. Z obsazení herců mi snad seděly jen dvě postavy. Celý film byl opravdu postavami tak zkažený, že ač byl opravdu silný myšlenkou, tak výsledek byla hotová katastrofa. Opravdu nejsilnější moment byl snad jen ten, kdy vyšlo najevo, že Oldman byl Ježíš. Ovšem i tento moment, kdy měl být divák přikován k židli a obrazovku skoro hltat pokazila postava zarputile otravné profesorky, která věří v bibli a boha. Tak to byla fakt síla. Po celém trapně vykonstruovaném příběhu kde není neuvěřitelné to, že by Oldman nebyl opravdu prastarý člověk přišla chvíle, kdy vyšlo najevo, že je vlastně otcem té ze všech nejhůř zahrané a napsané postavy profesora psychologie. Tímto dosud špatný film zdegradoval na tragikomedii, což já osobně už psychicky nevydržel a film prostě stopnul. Víc už vidět prostě nešlo! Takže za co vlastně dvě hvězdy když bych s chutí dal opravdu odpad? Za nápad. Který mohl být geniální. A za myšlenky a spojení událostí, které ve filmu zazněly, ale nevyzněly kvůli packalům co neumí uchopit dobrou myšlenku jak se říká za koule.