• Mysteriózní

Maják (2019)

Remeselne dokonalé, divácky neprístupné.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Úpadok pokračuje. Slabý scenár, katastrofálne obsadenie... Pár krvavých scén potešilo, ale 80 percent filmu bola nuda. Naprosto zbytočné parazitovanie na značke Saw.

Sněhulák (2017)

Utrpenie sledovať. Nechutne vyžmýkaná knižná predloha. Ale kto ju nečítal, musí mať v deji solídny bordel. Pridajme slabučké vykreslenie charakterov, nulovú atmosféru...

Lupin (2021) (seriál)

Prvá séria veľmi dobrá, ak to však budú nezmyselne naťahovať, tak sa vytratí spád, logika a nakoniec bude premárnený celý potenciál. Uvidíme...

Mory Vratislavi (2018)

Tak trochu kríženec Sedem a Ctihodného občana, ale fantasticky natočený. Niet tomu čo vytknúť. Poliaci veľmi príjemne prekvapili po všetkých stránkach.

Úniková hra (2019)

Ďalšia priemerná napodobenina Saw, ktorá síce nenudí, no nie je dosť originálna, čo, bohužiaľ, platí aj pre samotné rozuzlenie.

Maradona režie Kusturica (2008)

Ťažko sa takéto dokumenty hodnotia objektívne. Kusturica jednoducho natočil svoju poctu Maradonovi, ktorého nepochybne obdivuje. Čo je dôležité, nechýba tomu srdce. A Diego dostáva priestor hovoriť o všeličom - od futbalu, cez drogy až po politiku. A práve politická kritika zrejme niektorým kole oči, lebo Maradona sa nebojí vyjadriť svoj obdiv ku Castrovi či Che Guevarovi a vysmiať sa americkým imperialistom.

Elysium (2013)

Suverénne najslabší Blomkampov film. Fungovanie možno nie až takej vzdialenej budúcnosti je vo svojej podstate načrtnuté veľmi zaujímavo, vizionársky, ale v porovnaní s ďalšími dvoma celovečernými režisérovými filmami je to ploché, bez emócie. Navyše mi tu vôbec nesedel Damon, ktorý tej postave nič nedal a pôsobila tak na mňa neskutočne fádne.

Coherence (2013)

Originálny scenár, ani neistá kamera neprekážala. Toto natočiť prakticky bez peňazí je obdivuhodné. Až mi rozum zastavuje nad tým, že Byrkitovi niekto nedal poriadny rozpočet a odvtedy nič ďalšie nenatočil.

Pečeť vraha (2003)

Posledných zhruba 45 minút výborných, dovtedy to však bolo na môj vkus trochu nudné a chaotické. Samozrejme, je to čisto juhokórejský film a tá obrovská kultúrna odlišnosť je niečo, na čo si Stredoeurópan musí vždy vo filmoch východoázijskej proveniencie zvykať. Kto naskočí na tú správnu vlnu, zrejme pôjde s hodnotením vyššie.