Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Z Gilmorových děvčat (Lorelai, Rory, Emily) se stala zcela nečekaně srdcová záležitost, která se mi v posledních třech měsících intenzivě vryla pod kůži. Teď k ústřednímu ženskému triu, je trošku s podivem, že ani jedna z nich nepatří mezi mé TOP postavy o nejstarší z nich, můžu říct jen „Damn you Emily Gilmore!!“, ale uznávám, že jsem jí nenáviděl s láskou. To s Lorelai i Rory to byla jedna velká horská dráha. Ano, obě byly obdařeny svými špatnými vlastnostmi, kdy divák měl chuť jednu či druhou pořádně „proplesknout“, ale na jejich obranu musím říct, že povětšinou se pohybovaly v horní části oné horské dráhy a jejich třeskuté, vypointované dialogy byly ozdobou seriálu. Ale i přesto se nakonec mými třemi nejoblíbenějšími postavami stali tři pánové. Věčně protivný a rozmrzelý Michel, rebelant a nejsympatičtější z Roryiných přítelů Jess a to nejlepší nakonec, majitel nejlepšího bistra nejen ve Stars Hollow, Luke Danes (tento charismatický týpek ve flanelové košili s obrácenou „baseballkou“ na hlavě si získá snad každého, který mi navíc svou morousní, odtažitou povahou a nešikovností ve vztazích připomínal mě samotného SPOILER..ale, třeba nakonec každý najde a získá tu svou „Lorelai“KONEC SPOILERU). Ale těch mnohdy šílených, nezapomenutelných postav bylo mnohem více (Lane s kapelou a svou matkou, Sookie a Jackson, Taylor, Paris, Kirk, Lulu, Dean, Logan i Christopher (nesnášel jsem ho) A ještě přihodím jednu z mých nejoblíbenějších scén (S02E10), kdy jsem nemohl zastavit nával smíchu (ovšem ta scéna i díky mimice se musí vidět) - Lorelai-"Slyšeli mě, mluvím koňským jazykem. Jsem Doolitle." Luke- "A navíc tě myslím slyšel i ten kočí." Lorelai- "Aha, jasně" =-D. Tak tedy konečné hodnocení vypadá takto - 1. série - 90%, 2. série - 90%, 3. série - 85%, 4. série - 95%, 5. série - 85%, 6. série - 80%, 7. série - 85% (i přes mizerný úvod poslední série, která byla ztěží na 2*). Sice to celou dobu vypadalo na krásné 4*, nebudu zastírat, že seriál má několik slabších míst, ale po posledním díle, jsem si uvědomil (i jak píše kolega Tom Riddle..jemuž tímto děkuji, že mi seriál doporučil), jak moc mě mrzí, že to končí a tu pátou prostě dát musím. PS-Pokud dáte Gilmorkám šanci a nezabalíte to a vydržíte do konce, tak budete jistě spokojeni.

Šimpanz Charly (1995) (seriál)

Jděte všichni do pyče:)..já měl svýho jmenovce "Čarlyho" celkem rád.

Čekání na smrt (2000)

Ani moje oblíbenkyně, nádherná Jennifer nemůže tento mdlý film vytáhnout z vod čistého průměru. 50%

2:37 (2006)

Nevím no..mám rád mozaikové příběhy, ale.. Což o to, charaktery jednotlivých postav jsou vykresleny velmi citlivě a realisticky, ale co na mě působilo, až příliš přehnaně, že tolik "zvláštních" problematických charakterů se zrodilo na jednom místě a navíc jejich osudy byly místy zbytečně, až nuceně propletené- 1) sourozenci trpící pod despotickým otcem (ona- citlivka, on- intelektuál), navíc i mezi nimy je jistá bariéra, 2) místní "loser", snílek a kluk trpící nepříjemným zdravotním handicapem, 3) gay a fetka v jednom, 4) místní školní hvězda, frajírek a??, 5) nesmí chybět "hloupá" barbie. Tak osudy těchto šesti středoškoláků sledujete, snažíte se jim dostat pod kůži, pochopit jejich pocity a myšlení a najednou BUM.. přijde závěrečná drsná pointa, ke které, (díky začátku filmu) a zamčeným dveřím toalety celý film směřuje a vy zjistíte, že vlastně o charakteru, který vás nejvíce zajímá, nevíte zhola nic:( Škoda, ne vše, co se snaží být šokující, nakonec šokující je a ona zamotanost celého příběhu, nakonec přijde vniveč. Nedotažený potenciál u zajisté silného příběhu. 60%.

Mumie se vrací (2001)

Slabší a zbytečně přeplácanější pokračování kultovního 1. dílu. Třetí hvězda čistě pro Rachel (ovšem i ona něco ztratila ze své "kouzelnosti" v prvním díle). Prostě hodně chatrné 3* a 55%. Btw- mladej O'Connel by zasloužil pár facek, příšernej harant:)

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

Ty (holky) veverky měly celkem šarm a néé, že ne:). Jinak stejná konina jako jednička, až z toho pištění mě bolí hlava, tak si jdu vzít ibalgin.

Vesmírní opičáci (2008)

Na oslavu, že jsem tuhle opičárnu zvládnul bez újmy na duševním zdraví, mám chuť bouchnout šimpaňské:)

Lítám v tom (2009)

Ukecanost (slušné dialogy) a pozvolné tempo jsou hlavní předností, tohoto místy, až okatě oscarového snímku. Konec, který nepřekvapí, ani neusadí a bohužel to celé vyzní tak trošku do ztracena a navíc nejsem ženská, takže nehrozí, že bych si při pohledu na George cvrnkl do trenek (nějak to charisma u tohohle chlápka stále nemůžu najít). Na můj vkus, čistě průměrná oscarová záležist a tak trošku doufám, že si těch "plešounů" nakonec moc neodnese (možná jen Anna Kendrick), za mě 70%.

Chůva v akci (2010)

Že je to hrozná konina o tom nepochybuju, ale však je to zaměřené především dětem a infantilně zaměřeným jedincům, jako jsem já. Sice jsem místy nad stupidností některých scén koulel očima, ale co naplat, většinu stopáže jsem si užíval, stejně jako herci v čele s Jackie Chanem o těch capartech nemluvě. Prostě přijemná oddychovka na víkendové odpoledne, která si na nic nehraje a přes tunu obligátních klišátek, kterými je žánr rodinná-komedie standartně protknut (děj je předvídatelný až hanba), se na to příjemně kouká. Spokojenost.

Avatar (2009)

Šmoulové dosáhli 28ti let, trošku nás přerostli, megaloman Cameron je vsadil do 3D efektu, ale k čemu to všechno je, když ztratili na vtipu, šarmu a místo toho začali ze svých úst vypouštět mnohdy pekelně otravné hlášky. V roli jejich protivníka již nestojí Gargamel, ale banda naprosto neschopných, ignorantských "zelených" mozků. A tento velmi záživný souboj dvou světů hodné "modré" proti zlé "zelené", je zasazen do překrásné fiktivní země jménem Pandora, jejíž krása si diváka nepochybně získá, stejně jako zdejší zvířena (ale mému srdci je přecijen bližší ta Emmerichova z 10 000 p.n.l), ale postupem času ona pestrobarevnost i poletující "medůzky" (na které jsem se hodně těšil) začnou nudit a nejen oni, ale nudným se stává celý snímek. Čekal jsem, jestli to alespoň nezachrání závěrečná bitva, což se bohužel nestalo, takže to bohužel musím říct. Jsem zklamám, za mě 75%.