Radikální řez (1983)

film, patriaci do kategórie "pozri a zabudni"...upútal iba Labuda v jednej zo svojich cigánskych rolí, imaginárny cigánsky policajt s kamenným výrazom a komicky predabovaný Paulovič...a samozrejme potešili zásady socialistickej pracovnej morálky, ktoré (sic!) nútili vtedajších cigáňov pracovať :-)

Bílá vrána (1938)

na rozdiel od komédie Pán a sluha v tomto muzikále nehrá prím Jindřich Plachta, ale exceluje tu František Krištof Veselý, ktorý podal jeden zo svojich najlepších výkonov a svoje herecké majstrovstvo dokresľuje i vydarenými speváckymi vložkami ...no ani tento skvelý slovenský herec, ani Jindřich Plachta, ktorý mu viac menej zdatne sekunduje, nedokážu Bielu vranu vytiahnuť z priemeru...dej je dosť ťažkopádny a väčšina hercov neprirodzene a kŕčovito prehráva...neplatí to ale o roztomilej nymfomanke Růžene Šlemrovej :-)

Pětka s hvězdičkou (1985)

vcelku príjemný a pohodový český film s mimoriadne prirodzenými výkonmi detských hercov - tu by som chcel najmä vyzdvihnúť výbornú prácu režiséra (scenár za veľa nestál)...dokonca aj zatracovaný Jan Hartl hrá mimoriadne presvedčivo...sú tu i vtipné hlášky: "rozmáha se nám tu hazard, soudruzi...tak - a teď už chybí jenom hašiš"...trápne pôsobilo neprirodzené predabovanie Dušana Blaškoviča a Mariána Zednikoviča - stále neviem pochopiť, prečo sa do českých a slovenských filmov obsadzovali a obsadzujú cudzojazyční herci s následným predabovaním...

Něco je ve vzduchu (1980)

za pána Václava Jebavého z Telče a za facku Nárožného Dlouhému dávam tri hviezdičky, inak odpad...a čudujem sa pánovi Mistríkovi, že on, taký špičkový herec išiel do takejto somariny

Má láska s Jakubem (1982)

jediným komickým plusom tohto ťažkopádneho a nudného filmu bolo prespievanie Hartla Zichom...keď som si predstavil, ako by to Hartl sám spieval svojim fufňavým hlasom, dostal som slušný záchvat smiechu - a len za to dávam tejto dramatickej hrôze jednu hviezdičku...a pritom Matějka má na viac...

Svítání (2009)

lajdácka, akoby narýchlo pozliepaná hororová katastrofa bez logického dejového vývoja, ktorá totálne pochovala myšlienku i potenciál príbehu...zúfalé herecké výkony spôsobili, že som si nevytvoril k žiadnej postave vzťah, len som si prial, aby sa už konečne všetci vykántrili a bol koniec môjho trápenia...jedna hviezdička za výpravu a poslabšie efekty

Pán a sluha (1938)

príjemná a sympatická feéria postavená na hereckom majstrovstve slovenskej legendy Františka Krištofa Veselého, ktorý vytvoril symbiotickú dvojicu s charizmatickým komikom J. Plachtom. Ostatní herci s výnimkou V. Trégla výrazne zaostávajú za ich výkonmi. Ešte že to istí vtipný, dobre napísaný scenár.

Mein Kampf (2009) odpad!

idiotský filmový prepis ešte idiotskejšej divadelnej hry...bláznivá fikcia a trápna protihitlerovská agitka, akú by ani kovaní boľševici nevymysleli...jediným plusom je herecký výkon Toma Schillinga...čistá stoka-odpad

Vyléčení (2017)

zaujímavá psychologicko-sociálna dráma, ktorej hlavnou myšlienkou je aktuálnosť a dôležitosť segregácie...žiadne začlenenie sa odlišných jedincov do spoločnosti sa nekoná, naopak - neprispôsobiví asociáli (v tomto prípade vyliečení zombíci) spoločnosť bytostne ohrozujú...ako sa vraví na Slovensku: nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina :-D ...vzhľadom na nedostatočné stvárnenie tak kvalitného potenciálu - tri hviezdy

Na konci světa (1975)

taká akceptovateľná nuda...neurazí, ale ani nezaujme...sympatický Križan, angažovaný Kraus, učený Vízner a 4% pôsobiaci Korn - a totálna anarchia na posádke pohraničnej jednotky...že predabovali Slováka Križana, to chápem, ale prečo predabovali českú herečku Čunderlíkovú, to naozaj neviem pochopiť