Uteč (2017)

horor to nebol ani náhodou, skôr psychologicky ladený pútavý film s dávkou psychodelických vízí, film so skutočne dobre vystavaným sujetom - pripomenulo mi to český film Akumulátor 1...netrpím neodôvodnenou xenofóbiou z farebných, iba sa mi nepáči, keď sa čierny a biela spolu pária, avšak tento film je ako xenofóbná megainjekcia pre čiernych (prezrádzanie deja!) - pozor, bieli nám ubližujú, prevádzajú na nás lobotómiu, kradnú nám náš dokonalejší genofond...flagrantná ukážka toho, že sa neopláca podceňovať rasizmus - rasizmus čiernych voči bielym...z hercov ma najviac upútal tlstý Lil Rel Howery, ten bol boží...z vŕzgavých pazvukov, ktoré vydávala Allison Williamsová ma boleli uši a oči ma boleli z jej hereckého neumenia......ako horor nula, ako psychologický film lepšie 3*

Anna, sestra Jany (1975)

za tie dve krásne, blonďaté sedemnástky (žiačky ZDŠ) a za relatívne triezveho Dlouhého (ešte nemal ten vlhký, alkoholický pohľad) dávam štyri hviezdičky

Příběhy slavných (2000) (seriál)

až príliš tendenčný seriál, kde politická angažovanosť aktérov za socializmu je tým najväčším previnením a alkohol a drogy tým najmenším...a nuda ako v Brne

Await Further Instructions (2018)

flagrantná ukážka, ako mimozemský invazívny parazit prostredníctvom svetovládnych médií vyhubil ako pridrbnutých multi-kulty liberálov, tak i zdravo rasisticky orientovaných konzervatívcov...nakoniec aj tak všetko ovládnu chazarské médiá - oni sú totižto tými ničiacimi parazitmi ľudstva...P.S. ešte tam Briti mohli prihodiť Skripaľovcov :-D

Princezna a bojovník (2000)

Tom Tykwer, ten fatálny mystik a impresionistický mág si ma svojimi filmami úplne podmanil...nie inak to bolo aj pri Bojovníkovi a cisárovne...podmanivé emócie a herci, ktorí svoje postavy nehrali, ale ich žili, boli mimoriadne silným zážitkom...Franka Potente svojimi výrazovými prostriedkami siaha na titul Umelecky najpotentnejšia svetová herečka

Viking (2016)

veľkolepý film po každej stránke, jedine trocha nesúrodý scenár odradzuje ťažko chápajúce konzumné masy...krásna oslava víťazstva kresťanstva nad zaostalým pohanstvom - to zasa odrádza liberálov a ateistov

Kluci z party (1970) odpad!

netrpím komplexom menejcennosti a nemám predsudky - len som biologicky zdravý jedinec s normálnou heterosexuálnou orientáciou a ako taký sa staviam kriticky k tvrdeniam liberálnej homoloby a stojím za vedecky podloženým faktom, že homosexualita rozhodne nie je geneticky daná. Preto beriem buzerantov ako chorých ľudí. A chorý je i námet tohto silne tendenčného filmu - pri najlepšej snahe som ho, na rozdiel od štvorpercentných nedokázal dopozerať :-D

Invaze (2007)

rozhodne komplexnejšie a akčnejšie ako porovnateľný film Invázia lupičov tiel z roku 1978. Film atmosférou, napätím a akčnosťou prevyšuje svoj originál. Herecké výkony najmä Nicol Kidmanovej boli taktiež na vyššej úrovni. Keďže tento žáner nie je celkom môj "šialok kávy", dávam lepšie tri hviezdy :-)

Die Abenteuer des braven Soldaten Schwejk (1972) (seriál)

je mi ľúto každého, kto neovláda nemecký jazyk do tej miery, aby si mohol vychutnať tento skvost. Mrzí ma, že Česi nedokázali to, čo Rakúšania - vytvoriť tak komplexný a verný prepis vynikajúceho Haškovho románu (dokonca aj s použitím dodatku Karla Vaňka). Nemecké dialógy vytvárali vysoký pocit identity, nakoľko nemčina bola v tom čase oficiálnym komunikačným jazykom. Oproti českému dvojdielnemu filmu bol v tomto seriáli poskytnutý oveľa väčší priestor pani Muellerovej, jednoročnému dobrovoľníkovi Markovi a taktiež iným postavám, ktoré sa v českom filme vôbec nevyskytovali. Fritz Muliar sa svojou excelentnou kreáciou Švejka vyrovnal Rudolfovi Hrušinskému, no Milošovi Kopeckému sa rakúsky Katz nemohol rovnať, rovnako, ako nadporučík Heinrich Lukáš v úlohe Svatopluka Beneša herecky prekonal svojho rakúskeho pendanta. Ako celok pôsobil tento seriál veľmi autenticky a hodnotne, nechýbali komické ani filozofujúce pasáže po vzore románovej predlohy. Pre mňa nečakaný zážitok a plnohodnotných 5 hviezdičiek

Predátor: Evoluce (2018) odpad!

tak toto mal byť akčný film, pokračovanie kultovej série Predátor?! Americkí producenti zrejme vychádzali z predpokladu, že Amerika degeneruje a cieľová skupina dementných divákov, schopných akceptovať tento film sa kvadraticky zväčšuje. Netvrdím, že to nie je pravda, ale v tomto prípade to prehnali - tento paškvil si zatiaľ v USA nezarobil ani na slanú vodu. Vo filme nefunguje nič - žiadne napätie, akcia, nudný príbeh a herecké výkony s idiotskými dialógmi sú tiež na nule...ak by sa ale Predátor 2018 preklasifikoval na situačnú komediálnu frašku, uvažoval by som o nejakej tej hviezde - takto sklamanie roka 2018...zlaté Asylum...