Rocky II (1979)

průměrná kopie jedničky..

Rocky (1976)

Jak hodnotit oblíbený můj oblíbený film z dětství?? Ne jinak než 5 hvězdiček=) a to je jak za svélého herce tak i scénáristu v jedné osobě..

V kůži Johna Malkoviche (1999)

opravdu velice originální..někdy až těžko stravitelný..dlouho jsem přemýšlela nad tím co se stane až do portálu vleze samotný John a to co přišlo jsem opravdu nečekala: Malkovich..Malkovich..Malkovich? Malkovich!!!..tak za tuhle pasáž by si scénárista a režisér zasloužili pořádnou odměnu..

Před úsvitem (1995)

konečně někdo vymyslel romantiku bez stupidních hlášek a zamilovaných klišé..v tomhle filmu je hodně pravdy a stojí za to ho vidět několikrát..a uvědomit si,co si ti dva vlastně povídají..a mimochodem Ethan Hawke je pro roli jako stvořený..ps:stojí za to vidět i pokračování Před soumrakem

Hříšný tanec (1987)

přeslazená pohádka pro dospělé, kterou snad viděl každý nejméně desetkrát. Pro někoho nesnesitelné a nepochopitelné, pro někoho životně důležité. Přiznám se, že ten film znám nazpaměť a asi mě nikdy nepřestane bavit. Není nijak zvláštní, ale z nevysvětlitelného důvodu vás chytne (tedy pokud nejste jeho zapřísáhlý odpůrci) a už vás nepustí. Je to taková milá pohádka před spaním. A i když jste ten konec viděli snad stokrát, vždy se těšíte až Patrick pronese: "Baby nebude sedět v koutě." Asi je to i srdeční záležitost, že ten film tak zbožňuju, s přítelem jsme se seznámili úplně stejně..učil mě tancovat ten závěrečnej tanec..:-)

Jméno růže (1986)

Přes všechnu realističnost a herecké obsazení si myslím, že tato literární předloha by si zasloužila mnohem lepší filmové zpracování, které by se zaměřilo také na filozofickou stranu knihy, nejen na detektivní.

Mechanický pomeranč (1971)

Jeden z mála filmů, který se nejenže vyrovná knižní předloze, ale dokonce ji v mnohém zastiňuje. Kdyby byl film natočen přesně podle knihy, kde jsou mnohé postavy výrazně mladší, ultranásilí ještě více, myslím si, že by se do celosvětové distribuce snad ani nedostal (a v UK snad nikdy nepromítal) a byl by mnohem kontroverznějším než teď, kdy i po čtřiceti letech (a od knihy po padesáti) stále cítime vysokou míru odporu a znechucenosti. Tu naštěstí vyrovnává brilantní režie, hudba a především vizuální stránka celého díla. Pro mě jednoznačně kultovní záležitost.