hansel97

Nemám s druhým Rockym absolutně žádný problém. Obstojný sequel, který nedělá naprosto výborné jedničce bůhvíjakou ostudu. A vlastně se mi i líbilo, že se ještě více ponořil do psychiky Rockyho, který s boxem seknul. To byl mnohem zajímavější pohled, než vidět třicet zápasů za film. Ale už je to trochu vaření z vody, to žádná, ale Sylvester se s tím opravdu dobře vypořádal. ()

Shakers

Po ťažko rozbiehajúcej sa jednotke je tu dvojka, ktorá sa rozbieha trochu rýchlejšie. Stalloneho réžia sa mi ľúbi trošku viac, dialógy majú šťavu a celé je to skratka viac akčnejšie, štýlovejšie, vtipnejšie, svižnejšie ako prvý diel. No prvý diel je aj tak o chlp lepší. Konečne sa rozbieha boxerská séria Rocky. Soundtrack opäť super. Obľúbený soundtrack: Redemption, Conquest, Overture. 90% - 5* ()

filmfanouch

Je původní Rocky filmem, který nutně nepotřeboval pokračování? V podstatě ano. Film, který vyhrál Oscara, vyhrál ho pro režiséra Johna G. Avildsena a udělal ze Sylvestera Stalloneho přes noc hvězdu, byl ovšem zároveň obřím megahitem a k filmu o boxerovi se přeci jen pokračování dávkuje snadno. Avilden se sice k režii Rockyho vrátil až u neslavné pětky, Stallone se ovšem tentokrát kromě scénáře chopil i režie, kdy pro něj šlo o jeho druhý režijní projekt po jeho debutu Cesta k ráji. Stallone se tedy vrátil a s ním i výrazný zbytek obsazení, především nechyběl ten nejdůležitější - Carl Weathers a jeho návrat do role Apolla Creeda.  Apollo Creed byl založen na Muhammadu Alim, kdy zkušený boxer vnímá utkání v ringu už jako show, i když poté minule vyhrál na body, vítězem toho legendárního večera byl prakticky nezkušený Rocky. Odveta není v bojových uměních žádnou novinkou, především v případě, kdy jde o čest, slabost pro ring a tentokrát navíc ne vyloženě o show.  Rocky se musí po závěru prvního filmu popasovat s novou slávou, zároveň s nastávající rolí otce. Rocky klidně mohl skončit prvním filmem a ten by mohl fungovat sám o sobě. Stallone ovšem napsal dojnou krávu, která dávala nějak smysl, ať už v rámci práce se samotným Rockym nebo polidštěním samotného Creeda. Ten si v Rockym II prochází formou jistého vykoupení a Weathers dělá z Creeda Rockyho nejkomplexnějšího protivníka. Nic proti Mr. T nebo Dolphu Lundgrenovi, jejich Clubber Lang a Ivan Drago ovšem byli především mlátičky, které hereckého talentu nepobrali. Weathers zvládá komplexní osobnost Creeda herecky prodat, sám Stallone ostatně jistě nejen kvůli pietě dodává, že série Rocky do jisté míry stála právě na Weathersovi. U Rockyho II se v kontextu série projevuje konflikt mezi seriózním filmem blockbusterem .V Rockym II chybí Hulk Hogan nebo roboti, nechybí zároveň pohled na to, jak se člověk vyrovnává s rychle nabitým bohatstvím a že Rocky sice lehce nabyl, může ovšem také rychle pozbýt. Nechybí konflikt s Adrianou v podání Taliou Shire ohledně návratu do ringu, zároveň poté povedené finále, kde se ukáže, že ani v ringu nemají chybět esa v rukávě. Finále Rockyho II je díky tomu správně intenzivní a vyvolává pocit, že v ringu skutečně bojují dva profíci bojující na maximum. Vyhrát ovšem může jenom jeden z nich. Rocky II je pořád příběhem smolaře, který je ovšem eso v ringu. Je to pořád přeci jenom dojná kráva, která nemá takovou emocionální sílu jako první Rocky. Souboje v ringu jsou přeci jen působivější (je vidět, že film tentokrát stál 7 milionů dolarů a ne pouze 860 tisíc dolarů jako první film), rovina o tom opustit boxerský život a přizpůsobení se normálnímu životu ovšem do jisté míry nefunguje tolik působivě. Emoce výrazněji zvládl dávkovat Rocky IV a závěrečný šestý film Rocky Balboa, Rocky II přesto dokázal obstát jako důstojný nástupce prvního filmu. Kdyby všechny dojné krávy měly takový tvar, svět by byl mnohem hezčí. Rocky II zcela jistě vznikl jako film, který musel vzniknout, protože byl první film oscarovým megahitem, i přes nenaplnění mu poté nechyběly ambice. Ty se ve finále zvládly naplnit tak napůl, přesto je Rocky II fajn nástupcem, který jenom nepatří mezi ty nejlepší pokračování (to radši šáhnout po čtyřce a šestce), rozhodně je ovšem lepší než slabší Rocky III a především tragický Rocky V. Stallone tak své průlomové postavě rozhodně v roce 1979 neudělal ostudu, především je ovšem Rocky II definitivně tím filmem, který udělal Apollo Creeda a z Creeda udělal Weathersovu životní roli. Apollo Creed totiž zůstává i po letech Rockyho nejlepším protivníkem. I parťákem.... () (méně) (více)

Cappuccino

Rocky je stále Rocky, ale jednotke sa akosi nedokáže vyrovnať. Prvá čás holt navždy zostane tým pravým, kultovým zážitkom každého športovo-filmového nadšenca. Začiatočná hodinka bola len prachprostou predohrou a až potom sa všetky lákadlá začali pomalinky objavovať na scéne. Pochopiteľne, od Rockyho tréningu až po záverečný súboj je to už za plných päť, ale všetko čo tomu predchádza nemožno považovať za nič viac než iba obyčajný priemer. ()

StarsFan

Asi můj nejméně oblíbený díl téhle boxerské série. Přijde mi jenom jako jakási natahovaná jednička, odveta už nemá takovou šťávu (třeba to, jak se Rocky vůbec nekryje a celou dobu dostává ránu za ránou, aby se v posledním kole vrátil ve vrcholný formě je cekem trapný). No, a Apolla-parťáka Rockyho mám přece jen radši než Apolla-vyzyvatele zápasu. ()

• V scéne, kde Rocky (Sylvester Stallone) natáča reklamu na parfém Beast, je na jednej zo stoličiek v pozadí napísané Joe Spinell, je to herec, ktorý hral Tonyho Gazza v prvom filme a takisto aj v tomto filme. (Pat.Ko)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers