RocknRolla (2008)

Famózní návrat Guye Ritchieho k tomu, co mu jde nejlépe. RocknRolla je možná trošku ukecanější než Snatch nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ale komu by to vadilo, když je tu tolik dobře napsaných a perfektně zahraných postav, spousta humoru, dokonalý soundtrack a několik jednoduše skvělých scén? Pokud navíc jde opravdu o první díl trilogie o vzestupu gangstera Johnnnyho Quida, máme se na co těšit… Zvyšuji hodnocení, protože jsem to viděl už 3x a pořád mě to strašně baví!

Fantastický pan Lišák (2009)

Wes Anderson mě opět dostal svým jedinečným stylem vyprávění, neobvyklou stavbou dialogů a originálním estetickým cítěním. Při sledování jsem se cítil jako malé dítě. Byl jsem ponořen nejen do příběhu, ale do komplexního, do nejmenšího detailu vymodelovaného, krásně poetického animovaného světa, ze kterého se jen těžce vracelo zpátky do reality. Snímky Wese Andersona prostě miluji, ale chápu, že nesednou každému. Fantastic Mr. Fox je z nich ale nejpřístupnější a určitě byste ho neměli minou, protože se jedná o opravdu jedinečný filmový zážitek, ze kterého vyzařuje čistá radost z filmařiny. To, že snímek nezískal Oscara za nejlepší animovaný film opravdu nikdy nepochopím.

Osudový dotek (2004) odpad!

Po první projekci filmu jsem byl nadšen. Jsem fanouškem sci-fi a téma cestování časem mě baví. Pár let na to jsem se rozhodl, že si oživím své vzpomínky a musím říct, že tak často a hlasitě jsem snad u žádného jiného snímku nenadával (možná u Transformers). Začátek je přitom povedený, ale jakmile se na scéně objeví Ashton Kutcher začíná jít do tuhého. Nejde přitom ani tak o jeho „herecký výkon“ (pořád se jedná o jeho nadstandard) a konstantní jalový výraz, ale ty do nebe volající nelogičnosti ve scénáři zkrátka odpustit nejde. O časových paradoxech ani nemluvě. Vůbec nechápu, proč je na snímek pohlíženo jako na vědeckofantastický žánr. Kde je věda? Kde je důmyslné a chytré vypravování příběhu? Kde je proboha náznak něčeho, co dělá žánr sci-fi tím, co je? Nikde! The Butterfly Effect je opravdu hloupé teen-fantasy s nic moc hereckými výkony a jeho umístění mezi deseti nejlepšími sci-fi snímky je jeden z největších omylů na CSFD.