Zabij mě třikrát (2014)

Mám rád nechronologické podávání příběhu a díky slušné práci s kamerou, se světlem a krásami australské přírody se dočkáte i několika oku lahodících záběrů. Nicméně film nemá moc výrazný ksicht, šťávu, koule, údernost - říkejte si tomu jak chcete - zkrátka (minimálně v první půli) nebaví. Humor příliš nefunguje. Skoro žádné z postav nelze fandit, protože nemají žádnou hloubku, historii, názor... Na Pegga, Palmer a Bragu se ale dívá příjemně. Celkově je tedy můj zážitek takový nijaký a z hlavy se to vykouří raz dva. Průměr (2-3*) zaokrouhlen na lepší 2*. _____p.p.č.: Porovnávání s "tarantinovkami" je hodně mimo mísu. Více mě bavil i ten Redirected.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Se SpongeBobem jsem se setkal víceméně poprvé a byla to neskutečně zábavná, švihlá a extrémně absurdní jízda! Zpočátku jsem se bál, že to bude příliš děcky infantilní (a Banderas napodobující v úvodu Deppa mou skepsi ještě prohloubil), ale snímek skvěle nabírá na otáčkách, předhazuje jednu parádní scénku za druhou a v kině se bavili jak děti, tak i opilí či zkouření dospěláci. Ano i já jsem byl slušně našrot, takže přimhuřuji oči nad českým dabingem (který fakt nemusím) a nahazuji lehce ošoupané 4*, protože to zkrátka byla super bžunda!

Asterix: Sídliště bohů (2014)

I přes mé počáteční obavy, nový Asterix překvapivě NENÍ další 3D animovanou ztřeštěností pro ta nejmenší děcka - naopak. Sídliště bohů skvěle navazuje na odkaz mých oblíbených kreslených animáků z dětství jak svým příběhem, který pobaví i dospěláky, tak i stylizací postav a animace je jedním slovem parádní. Ani jsem nečekal, že se po těch hraných zrůdnostech něčeho takového někdy dočkám. Chci víc! ______p.p.č.: Škoda jen, že se s kanců stali vtipní sidekickové a ikonické hostiny se tedy musí obejít bez jejich přítomnosti... :-)

Rychle a zběsile 7 (2015)

Vylízané akčňáky by měli mít maximálně 90 minut. Kdo dokáže vypnout mozek (uvést se do téměř vegetativního stavu je nutnost) na dobu o něco málo delší, volá po odborné pomoci. Vylízané akčňáky by se měly vyvarovat rádoby "dramatickým scénám". Natahuje to stopáž, je to jedno velké klišé, pokusy o nějaké to herectví jsou zpravidla tragické a hlavně to nikoho nezajímá! Dokonce i vylízané akčňáky by měly mít nějaké to ukotvení v reálném světě a jejich hrdinové by měly být zranitelní. Když postava spadne z deseti metrů, či po ní někdo střílí - měl by mít divák o její osud strach. Zběsilá Sedmička chybuje ve všem výše zmíněném a jde ještě dál. Postavy se zákonitě musí 5 minut třískat, než je napadne vytáhnout bouchačku. Akce je nepřehledná a velmi akčně střižená. Záchrany na poslední chvíli (deus ex machina) jsou na denním pořádku, takže nikoho ani příliš nevzrušuje, dostane-li se do bezvýchodné situace. Všechno je tak absurdně absurdní, že kdyby Michelle znenadání narostla křídla a začala všechno kropit ze vzduchu granátometem, řeknete si jenom: "Proč ne?". Nejhorší film Jamese Wana (kvůli kterému jsem to viděl), který je svou blbostí hluboko pod marvaláckýma komiksárnama asi na úrovni Transformers. Tedy ten nejdebilnější komerční hnůj, co jsem měl kdy tu smůlu vidět. 1* za technickou stránku.

Zocelovací kúra (2015)

Přesně to, co se dalo od Harta a hlavně Ferrella (jehož filmy jedou stále podle stejného mustru) čekat. Těžce se to ale z pohledu fanouška vyčítá, protože Ferrellovi ty arogantní pičusové otlapkávající žhavé krásky (Alison Brie! Miluji Alison Brie!), kteří zákonitě musí spadnout na samotné dno (aby bylo proč hystericky brečet :-), prostě neskutečně padnou a bez nich už by to ani nebyla klasická "Ferrellovka". Hart za svým parťákem nezaostává a společně tvoří sympatické duo, jež svým charismatem utáhne i ty slabší chvilky. Výsledkem je vylízaná zábavná komedie za 3* a kousek... ______p.p.č.: Dost potěšil návrat právníka Fishe (Ally McBeal) a Alison Brie! Už jsem říkal, že ji miluji?

Hogo fogo Homolka (1970)

Horší 3* pro sympatickou buranskou komedii s letmým uměleckým dotekem, který je však zároveň zdrojem jisté roztříštěnosti (prostřihy na dědu Ludvu, soutěž psů). Chaotické přeřvávání občas vystřídá moment krásně mile absurdní a těch by mohlo být trošku více.

Muži, ženy a děti (2014)

Co se to sakra s Reitmanem stalo?! Po tématicky podobném Disconnect (nic moc) máme tu "čest" s další epizodickou moralitkou o zlém internetu a pokroucených mezilidských vztazích. Největší slabinou tohoto odfláklého dramatu (komedie to není!) je až dětinská naivita ztvárněných konfliktů, připomínající ten nejtěžší bulvár. Napsat o postavách, že jsou maximálně nesympatické, je málo. Tady je to fakt jeden idiot vedle druhého a chovají se pochopitelně jen tím nejhorším (a nejklišovitějším) možným způsobem. Nesnášel jsem všechny (Sandler a ženuška relativně OK) a nesnáším tento snímek. Film bez postavy s kterou by jste mohli sympatizovat / fandit / ztotožnit se s ní, je ta největší scénáristická a režisérská prohra. Rozčarované a ošuntělé 2*

Focus (2015)

Robbie je kočanda a Smith sympaťák. Focus je bohužel dějově roztříštěný a v porovnání s ostatními podfukářskými snímky i bolestivě předvídatelný a bez napětí. V úvodu (představování zlodějského řemesla) baví přesně tak, jak má. Po několikaletém časovém skoku (zhruba v půlce stopáže) však už nemůže nabídnout nic nového a po vysvětlujícím úvodu dokáže překvapit snad jen lidi s poruchou krátkodobé paměti. K postavám přilnout nelze, protože se divák nemůže zbavit dojmu, že "to jen hrají" a nonstop se snaží přechcat jeden druhého. Pro mě dost velké zklamání a nudné 2*. _____p.p.č. American Hustle tu má jen 61%, přitom je o několik kvalitativních levelů výše.

Jurský svět (2015)

Takže co nejstručněji... CGI-fest, který jde hodně vidět a místy (zvláště za denního osvětlení) vysloveně kazí zážitek. Charakterizace postav je žalostně laciná. Každá z nich jenom vyplňuje nějakou archetypální škatulku, což je učiněno tak okatým a nuceným způsobem, že to místy hraničí s žánrovou parodií (WTF?). Divákovi je pochopitelně jejich osud u zádele. Dějové pod-linky (či pozadí postav) jsou buď nebetyčně pitomé (nápad zeleného mozku s využitím raptorů) nebo nikam nevedoucí (všechno týkající se harantíků - přítelkyně, rozvod). Začátek je hodně utahaný ("Kdy už to sakra začne?!"). Humor je místy funkční, jindy tragický (z Fallona mi bylo na blití). Nakonec jsem hodně rozpolcen, páč nevím, čím chce snímek být. Snaží se být zábavný tím, jak strašně je pitomý, nebo to je všechno míněno zcela vážně? Klady se dočtete z komentářů okolo. Je Jurassic World popcornová bžunda? - ANO. Je to dobrý film? - NE. Vyplatí se jít do kina? - za mě spíše ne. Ošuntělé 3*.

Kufr (1992) (pořad)

Teď bych to už asi nedával, ale ve své době jeden z nejzábavnější soutěžních pořadů.