Plebs (2013) (seriál)

Docela bizár, zasadit teen komedii do Říma roku 27 před Kristem. Nepřekvapivě jsou nejsilnější fóry spojeny s parodickým náhledem do této kruté doby, dávající občas lehce vzpomenout na Život Briana. Na druhou stranu neustála snaha hlavního protagonisty, dostat se pod tuniku své sexy sousedky, působí už dost omšele. Pár dílů je fakt vtipných (gladiátor, incestní vztah...), ale do těch 4* mi něco málo chybí. Snad to najdu tento rok v druhé sérii. Seriál nicméně DOPORUČUJI zkusit už jen kvůli tomu, že je to takovej bizár :-)

Páteční večeře (2011) (seriál)

Není to největší seriálová pecka pod sluncem a kultovka už vůbec ne... Je to JEN hodně příjemná a vtipná taškařice, která se i relativně často opakuje, ale vzhledem k námětu (každý díl je páteční večeří u rodičů) to snad nemůže být jinak. Sourozenci se možná chovají příliš dětinsky, ale jejich nahluchlej fotřík je fakt borec! Postavy jsou zkrátka hodně výrazné a trochu déle mi trvalo, si na ně zvyknout - nakonec jsem si je ale oblíbil.

LEGO® příběh (2014)

LEGO je úplně nejvíc nejlepší hračka na světě! To jen tak pro pořádek... Nemám příliš v lásce dětské filmy, ale v the Lego Movie se naštěstí povedlo vyvarovat infantilnostem, roztomiloučkým rozšišlanostem, neúnosné "made in USA" spratkovitosti a i samotné poselství snímku je celkem osvěžující a příjemné. Na odrostlejší publikum se nezapomnělo, ale právě děcka si tuhle zběsilou jízdu užijí zdaleka nejvíce. Audiovizuál je prostě AWESOME! Z Lega je "postavené" naprosto vše, včetně ohně, výbuchů, mraků, vody... Třešinkou jsou potom stavitelské pasáže, ve kterých jsou identifikační čísla použitých dílů, a jejichž výsledkem jsou tak úžasné a dechberoucí výtvory, že dostanete chuť se ve své oblíbené stavebnici zase po letech prohrábnout. :-)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Splněný dětský sen Guillerma del Tora je zcela nepřekvapivě filmem pro děti. Vidět to kolem desátého roku života, považoval bych to asi za nejlepší biják všech dob! A víte co? Já to těm dnešním děckám přeju! Pacific Rim je strašlivě naivní v tom nejhorším slova smyslu, ale za mě stále lepší než upocený, uslintaný a epileptický transky - ano, narážím na Transformers pyšnící se na scfd 78% (OMFG!). 3* s přivřenýma očima.

Team America: Světovej policajt (2004)

Pro fanoušky South Parku, milující politickou nekorektnost, satiru a nějakej ten fakálnější fór je nerozhází, je tohle prostě a jednoduše FUCK YEAH! Scénář je zvostra přepálenou parodií béčkových akčňáků z devadesátek se všemi klišé zvraty, na které si lze vzpomenout. Vizuální zpracovaní společně s prkenností loutkářů dává snímku úplně nový rozměr a je zdrojem mnoha vtipných situací. Dech beroucí explozivní scény, nadsazený gore, dokonalá choreografie pěstních soubojů! :-) Snímek na kterém jde vidět, s jakou nesmírnou láskou byl vytvářen! Škoda že se satirický podtón snímku ke konci dostává do konfliktu s tím béčkovým scénářem... Čistých 5* to není, ale FUCK IT.

Robocop (2014)

Původní RoboCop z roku 87 byl něco mezi přestřeleným akčním béčkem a zároveň lehkou parodií. Jako malý jsem to žral, ale žádný kult to pro mě není. Nový snímek se ani zdaleka nesnaží o doslovnou reprodukci, ale zpracovává původní námět po svém a v kontextu dnešní doby. Bohužel se na relativně malé ploše snaží rozehrát hned několik motivů a ne všechno mu vychází. Perfektní je vyobrazení praktik OmniCorpu, jeho marketingových kouzel prorůstajících na nejvyšší politická místa a mající pod palcem i masmédia. Satirické propagandistické spoty S. L. Jacksona nemají chybu a dávají vzpomenout na jinou Verhoevenovu klasiku - Starship Troopers. Na druhou stranu tu máme dilema o ztrátě lidskosti a rodinný aspekt, což má určitě ve snímku své místo, ale zpracování je mnohdy zdlouhavě rozbředlé. Z akce mohlo být vytěženo trochu více napětí, ale možná je to úlitba béčkovému originálu. Najde se i pár zarážejících WTF momentů. Herci si své (hlavně záporné) role s láskou užívají, José Padilha si ostudu určitě neudělal a je zajímavé pohlížet na nového RoboCopa v kontextu jeho dosavadních snímků (Tropa de Elite 1 a 2). 3,5* za nadprůměrný sci-fi akční thriller a půlku hvězdy přihazuji za to, že je to KONEČNĚ SMYSLUPLNÝ REMAKE! Vedle shitézního Total Recall by to bylo i na 5* :-)

Vlk z Wall Street (2013)

Opravdu jsem od snímku, který je zdánlivě o nudném obchodování s akciemi na burze, nečekal tak třeskutou zábavu. Leo je naštěstí nefalšovaná, věčně sjetá "rock star", která si svou vydobytou pozici užívá plnými doušky. Taky to je, jen tak mimochodem, strašný zm*d a výstavní antihrdina, kteří v poslední době frčí. Slušný divák tak může nahlas odsuzovat jeho amoralitu, souběžně se bavit všemi těmi "úchylnostmi" a zároveň hlavnímu aktérovi tiše závidět vědom si faktu, že o jeho spořádaném životě nikdy nikdo několikamilionový oscarový film nenatočí... :-)

Dokonalý smysl (2011)

Depresivní apokalyptický romaňták, který je nesmírně silný v detailech a předkládá před diváka několik otázek, nad kterými se muže zamyslet. Znamenitá je práce s obrazem, díky níž by se mnohé záběry neztratily na kdejaké výstavě fotografií, a také skvěle padnoucí skromný hudební podkres. Je pravda, že atmosféra je chladná a odměřená, ale já to mám osobně radši, než atmosféru přebarvenou a teatrální. V Perfect Sence navíc tato stylizace dává smysl, protože -upřímně- o nic moc veselého v tomto snímku nejde. I když to některé romantické duše mohou vidět jinak... 4-

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Krásná kravinka! Docela se mi líbí takovéto šílené animáky s hektickým tempem a vysokou kadencí gagů. V tomhle snímku ale bohužel většina z nich míří na mrňata. Já jsem se opravdu od srdce zasmál asi 2x. Celé to však je tak pohodově úsměvné. Jednička byla přeci jen chutnějším soustem, ale i to pokračování se dá v klidu zhltnout bez žaludečních komplikací. Slabší 3*

Dom Hemingway (2013)

Route movie bez kilometrů silnic pod koly nějaké káry. Několik podivných mikro příběhů spjatých s poznáváním nových (pro diváka) postav a v neposlední řadě hledání sebe sama. Dominantou snímku je dokonalý Jude Law a jeho arogantní uchlastané hovado s poruchami sebeovládání - Dom Hemingway. Takhle nějak jsem si představoval Sviňáka! Hrubá zábavná podívaná, v níž je ke konci možná už trošku moc sentimentu. Nathan Stewart-Jarrett (Curtis z Misfits) potěšil. Ucházející 4*