Démanty noci (1964)

Ne nadarmo se kniha o české nové vlně jmenuje Démanty všednosti... Velmi syrový snímek. Srovnejte s tvorbou 50. let. Jednoznačně 5*!

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Formálně je to sice průměrný film, ale herecky mě okouzlil natolik, že jsem hrám Tomo Stopparda propadl. Je tam spousta pěkných nápadů a když budete film hodnotit jako adaptaci divadelní hry, nemůžete neocenit snahu. Pátá * je za geniální hru.

Nouzový východ (2008)

Zajímavý, pozvolna vyprávěný snímek. Především mě zaujali herecké výkony obou představitelů, které jsem dřív moc neuznával.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Úžasné dílo a jeden z nejlepších seriálů vůbec. I přes nostalgii, kterou k němu chovám, musím uznat jeho kvalitu. Dalo by se říct, že nikdy nezestárne.

Zkouškové období (1990)

Asi nejlepší Troškův film. Třetí hvězdička je za snahu něco (téma) a nějak (forma) vyprávět. Přesto místy trapné.

21 gramů (2003)

Asi nejlepší a nejpropracovanější díl z celé trilogie. Tematicky a emocionálně strašně silný film. I přes formální složitost nepůsobí vykonstruovaně.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Je to parádní seriál. Jak jsem kdesi četl: "Začátek Zachraňte vojína Ryana natažený na 10 dílů!"

Simpsonovi (1989) (seriál)

Paráda! Poslední série slábnou, ale je to kult. Snad to slušně ukončí.

Bitva o Planetu opic (1973)

Opakuji, že hodnotím jako fanda ... Naprosto chápu proč to někdo považuje za odpad, ale byl bych pokrytec, kdybych nepřiznal, jak jsem to svýho času žral. ;-)