Brazil (1985)

Brazil zraje a jeho "absurdita" se pomalu stává každodenní realitou. První shlédnutí v brněnském kině Art mi vystřelilo mozek z hlavy a lebka se ještě pořád nezacelila. Unikl jsem.

Četa (1986)

Výtečný válečný film. Rozohněná protiválečná agitka, která má své místo i opodstatnění. Myslím, že pro většinu z nás tady na ČSFD je "vietnamské peklo" a "trauma z Vietnamu" dost vzdálená věc, ale díky Četě to vnímáme, jakoby tam byli naši vlastní tátové.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Z komedií Louis de Funése jedna z nejslabších. Na druhou stranu je jí už přes 40 a pořád dokáže bavit, což je úctyhodné.

Škodovkou (2010) (studentský film)

Hezká kamera a docela dobrý nápad, ale v některých místech mi to přijde nedotažené. Kámoši se mi líbíli víc.

Černá labuť (2010)

Velmi vydařený film. Jistě mnohé už tu bylo, ale takhle se dnes na film už moc dívat nedá... Mohlo by to být efektnější a přehnanější, ale drží se to přesně v mezích žánru. Je to příjemně nepříjemné a po nedotažené Fontáně šťastná volba námětu.

Špatná výchova (2004)

Pro mě je to film o zneužívání a prodávání se. Zneužívaných je tu hned několik a forem zneužívání taky. Není zde vyloženě negativní postava, ačkoliv jedna je jednoznačně odsouzeníhodná, a ta je vlastně strůjcem dalšího páchaného "zla", které se jí nakonec vrací. Líbí se mi i práce s vyprávěním ve vyprávění, s filmem ve filmu. Není sice originální, ale zpracovat ji tak, aby fungovala, je skutečný kumšt.

Volver (2006)

Almodóvar prostě umí točit o ženách (a věřím, že i pro ženy). Volver funguje i přes místa, kde pro mě trochu hapruje uvěřitelnost. Přesto se mi Volver zdá poněkud "obroušený". Jakoby více podléhal mainstreamovému způsobu vyprávění. I když Almodóvar otupil hrany, pořád dokáže pobavit. No a na Penélope se moc hezky kouká - dalo by se říct, že je pro film až moc hezká.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Sleduji to tři minuty a je to sr_č_a. Ačkoliv nejsem xenofobní štve mě nakupování zahraničních telenovel, které mají význam tak akorát pro zemi vzniku. Dívejte se radši na české telenovely, ty jsou sice taky strašný, ale aspoň nejsou tak "východně" přehrávaný.

Na Hromnice o den více (1993)

Komedie s inteligentním humorem, výborným Billem Murray a krásnou Andie MacDowell, která baví i po 5 shlédnutí.

Souboj Titánů (2010)

Akční nůďo! Pár dobrých akčních scén, které v kině ohromí, nezachrání chudý příběh a nesympatické hlavní hrdiny.