Království nebeské (2005)

Poprvé jsem tento film hodnotil jako nadstandartní, ale podruhé jsem ho ani nedokoukal. Stupidní americká agitka, kterou nezachrání ani dobrá režie. Pro mě osobně velké zklamání a důkaz, že Bloom má charisma jako bluma.

Obecná škola (1991)

Osobně můj nejoblíbenější Svěrákův/Svěrákův film. Kromě nesporných filmařských kvalit má nostalgickou atmosféru.

Anténa (2007)

Jak hravě lze sdělit politickou alegorii.

(1998)

Krásná formální hříčka s přesahem. Viděl jsem jako poslední z Aronofského filmografie a mám ho ještě radši.

Občanský průkaz (2010)

Jako nebylo to špatné (v kontextu českého filmu míněno trapné), ale opět šlo ryze osobní pohled na dobu minulou, což je zcela v pořádku, ale v důsledku to prostě není zajímavé a neoslovilo mě to. Někdo napsal (myslím, že Kamil Fila), že jde o pěknou výkladní skříň socialismu. Souhlasím. Navíc mě rušily výkony mladých herců. Škoda.

Když Harry potkal Sally (1989)

Konečne jsem se na tento film s přítelkyní podíval a nelituji. Skvělé dialogy, promyšlený scénář a podle mě nejlepší Crystal i Ryan. Neviděl jsem naposledy.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Trochu jiná romantická komedie, která rozhodně patří ke klasice žánru. Inteligentní humor a sympatičtí herci neomrzí ani po více zhlédnutích.

Fanny a Alexandr (1982)

Jsou díla, která lze jen stěží hodnotit v několika větách. Asi si seženu director´s cut.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Byla by to jen průměrná romantická komedie, ale jsem poloviční Řek, takže oceňuji vystihnutí povah a tradic. Věřte nebo ne, ale průměrným Řekům to odpovídá.