Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Rozhodně se mi líbil trailer více než na film "podobného ražení, jménem Eragon. Nakonec jsem se k tomuto filmu dostál, až při x-tém opakování na filmovém kanále HBO (nejsme televize, my jsme hbo :) , a ani nelituji že jsem ho neviděl v kině, na DVD a dokonce jsem rá že jsem u tohoto filmu stihnul udělat plno jiných věci... Nejsem asi "cílovka", tohoto filmu ;)

Co je Andy? (2001) (seriál)

Kde jsou ty časy SuperMaxu s plno suprovými animovanými seriály. Jetix nedosahuje ani po kolena jeho kvalit, z těch filmů co tam vysilají je tento seriál o mnoho lepší než ty jiné..

Slečna Škvrně (1959)

Když jsem to pustil v televizi, nejdříve jsem myslel že je to pomáda. Poboné typy postav, stejná stylizace, akortá ten děj mi trochu neseděl. Není to špatný, ale na Pomádu to nemá ;)

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Byl jsem mladý a byl jsem rád za tento seriál plný akce a napětí. Přišli mi strašně cool, a v televizi mezi 7:00-7:30 nic lepšího neběželo, takže paradní koukatelná jízda před odchodem do školy ;)

Pan Tau - Pan Tau a neděle (1971) (epizoda)

Aneb jak si každý z hrdinů představují tu svoji neděli jinak. Má to naprostou výbornou atmosféru typického českého národa - trávení neděle na chatě s tranzistorovým rádiem na barevných lehátkách :) nádhera ;)

Experti (2006)

* (hvězdïčku) dávám jako varování českým filmařům.. Plno český filmů, z let minulých, nebylo nejlepších, často na csfd hodnocených jako špatný, ale oproti tomuto je každý výborny.... Děj (pokud se to tak dá nazvat) je téměř nulový a je o ničem. Herecké výkonny nulové, všichni hráli tak jako by kameru viděli poprvé - to se týká hlavně hlavních protagonistů. Pouze ustřední písnička filmu je jediné co si v hlavě uchováte..

Finty Dicka a Jane (2005)

Jim Carrey tak jak ho známe. Zajímalo by mě jak hodně v tomto filmu improvizoval, vzhledem k tomu že ten film je mu skoro ušitý na míru.Téa Leoni mě okouzlila už ve filmu "Otec rodiny", zde předvedla že umí i komediální žánr.

Pýcha a předsudek (2005)

Jako romantický film mě moc neoslnil. Film jsem si vychutnal v podvečerním čase, v malém ale za to plném kině lidí - většinou žen. Nejvíce se mi líbil dlouhé záběry, střih přes velký celek a hlavně to jak zvuk s hudbou skvěle dotvářejí příběh. Knižní klasika, filmová adaptace už ne ....

Wallace a Gromit: Úžasné vynálezy (2002)

Naprosto geniální. Po stránce příběhové jde o krátké kousky jednoho potrlého vynálezce a jeno věrného - snad dokonce i mírně chytřejšího psa. Místy mi připomínalo toto dílko známý československý večerníček A je to, který působil hlavní svojí českou povahou vytvořit vymyslet něco smysluplného což se nakonec zvrhe. Tady je to obdobně,ale Wallace se snaží vyrábět často nesmyslné, většinou až zbytečné vynálezy. Právě tyto nepovedené kousky jsou hlavním strůjcem dobrého příběhu.

Místo v životě (2006) (seriál)

Ve velkém vlně odlivu lepších pořadů z veřejnoprávní do soukromé televize se našlo místo i pro seriál. Nova také spekulovala o koupi Rodinných pout,nakonec sáhla po hodně dobrém seriálu, který se si sama natočí. Bohužel již zde nastává otázka zda NOVA točí dobré seriály. Když jsem se těšil na pokračování dobře rozehraných osudů lidí ze satelitního městečka, měl jsem namysli že se nedá v tak dobře rozjetém vlaku cokoliv zkazit. Opak je pravdou. Jibý styl snímání abych seriál nabyl modernějšího rázu, se projeví na nekvalitnch rozstřesených záběr, kamera používá malou hloubku ostrosti - což je další větší rozdíl od "čt" orginálu. Střih je stejně nekvalitní jako kamera. Naprosto zbytečné, nic neříkající a hlavně v některých záběrech na sebe naprosto nelogicky postavené. Prostě hrůza.Po dramaturgické stránce to nebyla tak strašné jako po té technické, jelikož první díly snad všech seriálů bývají stejně rozlítané. Počkám si týden abych mohl mé nynější stanovisko potvrdit nebo vyvrátit.