• Krátkometrážní

Terry Tate, Office Linebacker (2002)

Půvabný reklamní snímeček, který je lepší každým shlédnutím, přesto mu k dokonalosti ještě něco chybí.

More (1998)

Napoprvé jsem se v tom docela ztrácel. Napodruhé už jsem se obstojně bavil, byť mi smysl některých částí stále unikal. Co má třeba znamenat to finále s kolotočem?!

Otec Braun - Sedmý chrám (2003) (epizoda)

Vždycky mě při pokoutném (= koutkem oka) sledování Big Bena zajímalo, jestli může existovat horší německý seriál. Může. Nejsem bůhvíjaký filmový znalec, ale vše na Otci Braunovi počínaje mizerným scénářem a konče nevtipnými dialogy tvářícími se jako vrchol televizní zábavy mi přijde 'prázdné a falešné'.

Láska na vertikále (1997)

Z tohoto filmu pochází moje nejoblíbenější erotická scéna: dva milenci uvíznou ve výtahu ve výškové budově a protože muž trpí klaustrofobií, začne ho dívka utěšovat a skončí to vášnivým milováním. Mezitím sledujeme v prostřizích různé lidi, kteří se kvůli zaseknutému výtahu nemůžou dostat z budovy a korunu tomu nasadí jeptišky, které dole na chodníku čekají na svou uvnitř uvázlou kolegyni. Ty si špatně vyloží její volání o pomoc a zavolají policii, kterou následují televizní štáby, armáda a nakonec se na ulici strhne nefalšovaný jihoamerický karneval, jehož finále v podobě pestrobarevného ohňostroje je synchronizované s orgasmem obou milenců :o)

Vormittagsspuk (1928)

Nádherná avantgardní groteska o ztraceném a znovu nalezeném čase.

Studie Nr. 9 (1931)

Neznám lepší ilustraci hudby než Fischingerovu Studii číslo 9.

Rhythmus 21 (1921)

Nevím, čím to je, ale Richterovy čtverce na mě vždycky působily lépe než Fischingerovy kruhy.

American March (1941)

Ne že by mi vadilo slovo 'american' v názvu, přece jen je to ale už na mě trochu moc barevné a překombinované.

Zweigroschenzauber (1929)

Poetický reklamní snímek se zvláštním rytmizovaným střihem. Kam se hrabou dnešní reklamy!

Rennsymphonie (1929)

Dokumentární snímek z prostředí koňských dostihů, který notně využívá prvky experimentálního filmu. To by bylo, kdyby něco takového pouštěl Karel Čáslavský v Hledání ztraceného času!