• Krátkometrážní

Opilí láskou (2002)

naprosto souhlasim s wuxiou a zas jednou se divim, ze takove slataniny vubec dokazou nekoho oslovit

Bolero (1993)

někoho napadlo, že by mohl být dobrý nápad, natočit osmiminutový snímek sestávající téměř výhradně z jednoho statického záběru na bubeníka orchestru hrajícího bolero. po pravdě řečeno to ale moc dobrý nápad nebyl, i když souhlasím s hodnocením na imdb, že vzhledem k zajímavé hudbě a jakémusi nenaplněnému příslibu dějového zvratu není sledování tohoto snímku žádným utrpením.

Písečná žena (1964)

Od novely spisovatele Kóbó Abeho jsem čekal něco na způsob Fowlesova Sběratele, ve skutečnosti mě ta knížka ale spíš zklamala. O to větší radost mi ale udělala její filmová adaptace, která mi svou temnou a místy až hororovou atmosférou vyloženě sedla.

Animatrix: Neznámé území (2003)

"Mám strach, aby díla demokratických básníků neskýtala často obrazy nesmírné, leč nesourodé, přehnané líčení, bizarní kompozice, a aby nás fantastické bytosti, které zrodí jejich duch, někdy nepřiměly litovat reálného světa." (Alexis de Tocqueville: Demokracie v Americe)

Kafe a cigára (2003)

Čekal jsem těžkou nudu, ale nakonec se z toho vyklubalo příjemné odpoledne v příjemné společnosti.

Hodiny (2002)

Psychologicky nereálný film plný přehrávajících herců a špatně napsaných dialogů. Přesto mě něco nutí nedržet se při jeho bodování při zemi.

Ring (1998)

Zklamání, tvé jméno je Ring!

12 opic (1995)

Průměrný thriller pro diváky televize Prima. Sorry!

Kocourek se vrátil (1988)

další užasný animák na motivy kanadské lidové písně (nebo aspoň písně lidovou hodně připomínající). komu se líbil blackfly a má rád filmy normana mclarena, měl by si tohle někde pořídit.