28 dní poté (2002)

Jedná se o film, který po technické stránce špičkově propracován a zároveň má určitou message, ke které se dá dojít, když se na jednotlivé scény a smysl scén podíváme hlouběji. "Obyčejný" divák v tom vidí jen zombie film, ale jak jsem psal, jsou zde scény, které vlastně vysvětlují tu message, kterou režisér chtěl v člověku zanechat. Jedna z těch hlavních myšlenek je: People killing people. Na začátku filmu jsou scény dvojího typu, které se nádherně prolínají. Lidé bojující proti sobě a lidé bojující proti zombie. Na první pohled nelze vidět žádný rozdíl. A on tam také žádný rozdíl není. Lidé, kteří zabíjejí lidi se navzájem chovají jako zvířata a u scén se zombies zjišťujeme, že tam vlastně není žádný rozdíl. Danny Boyle chtěl ukázat, že se jako zombie chováme i když jimi na pohled nejsme. Druhou myšlenkou je výborný úkaz toho, jak dopadneme, když věci nebudeme řešit, dokud se nám nestanou. Až na vlastní oči zjistíme, co se to děje, budeme teprve teď něco dělat. Začne chaos. Chaos znamená válku a válka z nás dělá zvířata, která se nedají ovládat. Nádherně se prolínají scény deprese a naděje na záchranu, kdy se hlavní hrdinové dokážou radovat z maličkostí a užívat si normální život, který žili před "apokalypsou". S tím také souvisí fakt, že i v těch nejhorších chvílích dokáže člověk pomoci druhému i kdyby ho to stálo život. To pouto je v dnešní době stále menší a menší, proto je kamarádství a socializace důležitá- (nikdy nevíte, kdy vám prodavačka z Albertu může zachránit krk :D). Z hlediska filmového/kamery je to revoluční snímek, který dokáže v člověku vyvolat paniku a strach, což do té doby hodně filmů neumělo. Všechny herecké grimasy, pohyby kamerou, prolínání akčních chaotických scén a poklidného života bez lidí je prostě geniální a je to jeden z důvodů, proč postapokalyptické filmy miluju. Ten pohled na svět bez lidí, pomalý rozklad všeho co jsme pracně vytvořili je na jednu stranu deprimující, ale na druhou stranu žít v tom světě bez zákonů, no kdo by nechtěl. A všechno to završuje Murphyho geniální soundtrack, který ve vás ještě více utvrdí emocionální stav v dané scéně a zároveň v 10ti sekundách dokáže změnit, jak jsem už psal, depresi v nádherný svět kolem nás a neutuchající naději na přežití a záchranu vymírající lidské rasy. Geniální film, do kterého pokud se ponoříte, uvidíte v něm naprosto jinou myšlenku, než vidí člověk na první pohled.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Seriály americké produkce moc nemusím, jelikož většinou nejsou vůbec vtipné, jsou stupidní a tvůrci přemýšlí nad tím, jak vymáčknout co nejvíce peněz s tím, že zapomínají na kvalitu. Tenhle seriál je toho opakem! Synonymem pro dobrej vtipnej seriál, u kterýho se rozvalim na gauči je Jmenuju se Earl. Super svižný epizodky, u kterých se zasměju, pochopím ho a herci mají takovou tu pravou americko-vesnickou jiskru, která se mi sakra líbí. Prostě nemám co vytknout, špica.

Jmenuju se Earl - Earl přestává kouřit (2005) (epizoda)

Díl, který nemá chybu. Zase se našly scénky, u kterých jsem se zasmál a i když jde o klasický americký sitcom, má určitě něco víc, než ostatní. Nějakou jiskru, možná herecké výkony, možná kamera.. no něco na tom určitě bude :)

Jmenuju se Earl - Pilot (2005) (epizoda)

Jeden z nejlepších pilotů, které jsem viděl. Bylo to svižný, informující a vtipný. Co víc si přát? Snad jen ať Earl splní všech 260 prohřešků a jeho karma se vrátí k dobrýmu!

Bedfellows (2008)

Zajímavý nápad, dobré zpracování a atmosféra, která se vytvořila i přes tu bariéru, že má snímek jen 3 minuty. Já se bál, a to je snad účel, ne? Nemám co vytknout.

Out of Gas (2009)

Kdyby někdo našel film na internetu, napište mi, rád bych se na něj podíval. Děkuji.

Left 4 Dead: Movie (2010)

Aby nás příběh bavil, musíme se vžít do postav a jejich příběhů. Zde to právě chybí, takže mě to taky vůbec nebavilo.. I když jsem hru hrál a věděl jsem o co jde, tak mě to prostě nezaujalo. Graficky zpracované pěkně, kamera nádherná a dalo by se říci, že jde o naprostou kopírku LeftForDead, připadalo mi to jako jedna velká cut scéna. Ale když to prostě člověka nebaví, tak to hned ztrácí na kvalitě..

Smush! A DeadHeads Short (2012)

Až na trochu předvídatelný konec by to byl nádherný amatérský film. Pěkné masky, pěkná zápletka, herecké výkony také fajn a jediné, za co dávám hvězdu dolu je to, že to není amatérský film, ale jedná se o plnohodnotnej krátkometráž. Avšak pobavil jsem se! :-)