Papírový dům (Netflix verze) - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

A je to tady! Dočkali jsme se pořádného konce, při kterém se divákovi otevřou ústa dokořán a chce vidět další díl! Všechno začíná dávat smysl a vznikají nám vazby mezi divákem a postavami, u mě hlavně k profesorovi a Berlínu. Taktéž se nám ukázalo, že nejde jen o kopírování těch amerických kriminálek a thrillerů, které všichni známe a jsou na jedno brdo, ale byla zapojeno i umění, což, jako milovník odchylek, velmi oceňuji a příkláním se k tomu, i když kapku mainstreamovému, uměleckému „drajvu“, který se konečně dostává na povrch a vyzařuje spousty emocí.

Papírový dům (Netflix verze) - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Proč se mi zdá, že nám byl celý příběh odvyprávěn v jednom prostém díle. Už mne nic nevnadí pro zhlédnutí toho dalšího, jelikož nám sice tvůrci ukázali boží plány, co a jak se bude dít, ale taky to všechno v jednom díle sfoukli a abych se koukl na další epizodu, nezbývá nic jiného, než si vytvořit citový vztah k některé z postav. To se však nekonalo a mně se nezamlouvá ani jedna z nich, takže mě ani nevzrušuje, co bude dál. Někdo umře? Pf, no a? Z podezřívavosti, jak se může tenhle seriál vyvíjet dál, že to má tak vysoký hodnocení, koukám na další epizodu..

Atlas mraků (2012)

Atlas mraků je něco nepopsatelně nádherného. Snímek, při kterém když jsem viděl jeho délku, zhrozil jsem se, avšak po zhlédnutí nelituji jediné minuty a doufám, že o toto dílo ještě někdy „zavadím“. Jako Nekonečný příběh, ale v novějším, stejně snivém kabátě. Karlík a továrna na čokoládu, ale s dálným pohledem skrze hvězdy. Tvůrci nám nabízejí nevšední podívanou toho nejlepšího mixu v jednom. Poetická lehkost příběhu pohladí na duši snad každého umělecky založeného. Akce v doprovodu s, už zmíněnou, snivou hudbou vytváří přenádhernou podívanou pro všechny nenáročné diváky.. No a všechno je to spojeno neskutečnou hereckou prací a jejich nezapomenutelnými dialogy. Pokud máte nějaký „must see“ list, tohle by v něm určitě nemělo chybět.

Jan Hus (1954)

Jaký to jiný český klenot, než-li tento. Skvělý výukový materiál pro vyobrazení dějin českého národa, ale i perfektní snímek ze stránky filmové, na tu dobu samozřejmě. Podotknutí všech hlavních aktů z té doby je zároveň perfektně zpracováno tak, aby byl snímek přívětivě pochopen všemi věkovými kategoriemi. Zásadní dílo české historické kinematografie.

S láskou, Rosie (2014)

S láskou, ale ani bez špetky reality. Tahle romanťárna se snaží z diváka tak moc vyždímat emoce, až tak nějak zapomíná na to, že by se měla krotit a zůstat občas nohama na zemi. Jednou se rozvedu, po druhý se rozvedu, kolikrát vlastně ještě můžu? A v jakým časovým periodiku? Ani jeden rok? Allright, proč ne! Snímek se velmi nedbale drží časové osy a podává velmi zkreslený pohled na věc. Hercům se, i po několika příběhových letech, ani nezmění účes, ale hlavně, že dělají věci, které nemají s realitou nic společného. Nechci bejt bezcitnej a neohleduplnej vůči žánru „romantické filmy“, možná na to prostě nejsem, ale kdyby nebyl snímek Love, Rosie tak moc ve svý bublině, možná by dosáhl i na klasické a ikonické snímky tohoto žánru.

Ant-Man a Wasp (2018)

A máme to konečně tu! Druhý díl v plné parádě, jak já se na to po skvělém prvním díle těšil! Inu a bylo to tak dobré, jako byla jednička? Že bych byl stejně nadšený, jako když jsem poprvé viděl zmenšovací obleky a hmyzáky v lidské velikosti, to se říci nedá, ale že by šlo o ždímačku tématu a nasávač peněz ze jména Ant-man, to také ne. Docela jsem si to užil. Taková příjemná oddychovka, u které nemusíte přemýšlet i přes to, že se kecá o kvantové fyzice. To kecání je totiž tak nesrozumitelné, že se na něj ani nesoustředím a užívám si špičkových vizuálních efektů, ve kterých je Marvel prostě přeborník, to se upřít nedá. No a sice jsem se nesmál tolik, jako u prvního Ant-mana, ale párkrát jsem se, i přes fakt, že je většina vtipů mířená na děcka, od srdce zasmál.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

Neskutečná jízda. Taková je tahle detektivka ve dvou slovech. Nestačím se ani rozkoukat a už zde máme přehršel mrtvejch koťátek a internetovýho psychopata alá filmovou hvězdu. Fakt, že je internet rychlý místo, by nijak neměl hrát roli v tom, jakým způsobem je natočený film. Ale zde se bohužel stal opak pravdou. Jinak velmi zajímavý příběh a promyšlené plány vraha jsou zpracovány tak rychle, že si je divák vlastně neužije tak, jak by chtěl. Sice nám, což je velké plus, tvůrci nabízejí skvělou atmosféru a velmi propracovaný příběh, ale je to na úkor toho, že máme po třech dílech konec, což mi přijde jako faaakt škoda. No co, snad se dočkáme pokračování. Nebo aspoň něčeho podobného.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka - Smyčka se stahuje (2019) (epizoda)

Takové chaotické zakončení.. Sice mi to hledání jednotlivých stop hodně připomínalo seriálového Sherlocka, avšak ten dokáže pokaždé čistě přeformulovat stopy do podoby, které rozumím a sám si pak připadám jako takovej malej Sherlock. To se zde nekoná. Na jedné straně máme perfektně vypilovaný plán vraždění finecila Magnotty, a na straně druhé jsou nečekané události, které se vymykají promyšlenosti. Náhody. Náhody, kterým divák nerozumí a přetrhávají tu čistou linii vraždění. To se sice stává v každé detektivce, ale tady to bylo až moc hloupé. Spoiler – to ho vážně prostě někdo poznal v trafice, nahlásil a šmitec? Pff, čekal jsem to promyšlenější. Tvůrci se sice snažili dodat epičnost alespoň posledním scénám, ale tak nějak se to zvrhlo a vznikla z toho spíš taková loužička ničeho. Ničeho, nad čím bych měl zpětně nějak hluboce přemýšlet.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka - Klikání nosí smrt (2019) (epizoda)

Bang! Máme tu další díl a s ním i další dávku napětí. Snímek mě pořád víc a víc vzrušuje v dalších nalezených stopách, ale také zároveň uzemňuje ve způsobech, jakými k faktům detektivové došli. Tím, že se podstatná část vyšetřování probíhá na internetu a seriál má pouze tři díly, dochází k přehlcení mého mozku nesmyslnými „hitpointy“, takže se ve stopách ztrácím – nechávám vyšetřování na postavách a už nepřemýšlím nad tím, jak by to asi mohlo být. Všechno se mi to tak prapodivně rychle servíruje před oči, že to nestíhám zpracovávat.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka - Kočka a myš (2019) (epizoda)

Popravdě, netušil jsem, že jde o dokument inspirovaný skutečnou událostí. Jen mě zaujal název. Kdybych to věděl, asi bych se nepodíval. Nejsem moc na dokumenty. Perfektně vyvážené propojení pomalého kecacího dokumentu s rychlou akcí a napětím, které ke konci narůstalo tak, že když díl skončil, museli jste si hned pustit další.. Jako bych byl součástí vyšetřování.