Poslední semestr (2018)

Taková příjemná jednohubka s Johnnym Deppem v hlavní roli. Polemizování nad smyslem života v rukou učitele anglického jazyka, který si po rakovině uvědomí, jak je ten život vlastně krátkej a že by si měl užívat všech maličkostí. To je scénář každé citové ždímačky, avšak zde se tvůrci zaměřili pouze na zdůraznění hlavních aspektů šťastného života - nebýt sám, zapíchat si, zhulit se, ožrat se a být sám. Trefné!

Bůh žehnej Americe (2011)

Jeden z prvních kritických filmů vůči Američanům, jejich debilitě a konzumní společnosti. Inu a povedlo se! Snímek má jasné poselství a to se ke mně jako k diváku dostalo hned v prvních 3 minutách. Zbytek už bylo jen gradování, pěkná Tara Lynne Barr, spousta krve a špatná muška <3

Dokonalý pacient (2019)

Divnonuda. Quick je na jednu stranu zajímavý koncept a jako dokument určitě zcela ustojí, ale jako plnohodnotný snímek tedy nic moc. Všechno je takové napůl. Máme zde fascinující přírodu, která je klasicky "seversky" drsně natočena, ale ta se prolíná s nudnou kanceláří, atmosféra a napětí je v určitých momentech díky hudbě a vizuálu dost intenzivní, ale postupem času chřadne a nechává diváka ledového, tedy bez jakýchkoliv emocí, no a herci to sami o sobě nijak famózně na můj vkus nezahráli. Jednou, možná dvakrát mě zamrazilo, ale ten potenciál, který snímek měl, přesnější vykreslení postav v té kruté severské atmosféře, to zde prostě zcela chybí.

Co děláme v temnotách - Čarodějnice (2020) (epizoda)

Pravděpodobně jedna z těch slabších epizod. Děj se nám nijak nevyvinul, Colin Robinson nebyl nijak obzvláště vtipný a některé jokes, jako třeba špatná hudba v kazeťáku, už byly prostě ohrané..

Co děláme v temnotách - Spolupráce (2020) (epizoda)

Pořád se nestačím udivovat, s jakými nápady pořád postavy přichází. Seriálu stále překvapuje drivem, humorem, novýma upírama a v tomto díle navíc s hudební složkou. Famózní!

Číslo 5 žije (1986)

Nejspíš to bude tím časovým odstupem, avšak mě už Číslo pět nenadchlo. Je to snímek vonící americkou klasikou, jak v hereckých výkonech, tak v příběhu, hudbě atd., ale já na tyhle americký ptákoviny nikdy nebyl. E.T. jsem ještě jakžtakž zvládl, ale tohle na mne bohužel nezapůsobilo. Myšlenka fajn, zpracování už bohužel ne. Z nostalgie sem všichni háží 4 až 5 hvězd, ale z kritického hlediska je to celkem nuda.

Pád Londýna (2016)

Je tohle vážně film nebo jenom parodie? Tohle je tak moc debilní film, že jsem u toho až nasmál. Od klasického amerického začátku, přes energický průběh a sladkou tečku na konec. Nemá snad ani cenu vypisovat všechny píčoviny, který se tu odehrály, protože to je absolutně všechno. Naprostá slátanina všech slátanin. Všude se střílí, hlavní postavy jsou superhrdinové a v palicích nemají logiku, příběh je postavenej na hlavu a jednu hvězdu tedy házím jen za to, že měl Pád Londýna fakt komickej text, takže jsem umíral smíchy. Ale seriózní, jak se asi měl tvářit, to teda vůbec nebylo. "Budeme muset běžet pane prezidente!"

LEGO® příběh 2 (2019)

"Všechno není boží.." Tohle pokračování dětského snímku o lego kostičkách už tak dětské není - dostává se v potaz krutá realita. Proto můžu s nadhledem říct, že si ho užije i dospělák. Spousta skvělých narážek na ostatní filmy, opravdu neskutečná animace, stejně jako byla v jedničce, charismatické postavy, které si hned oblíbíte, nevyprchající fantazie tvůrců, báječná hudba a.. no takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Prostě je to boží!

Godzilla II Král monster (2019)

Brak, který ani nadějná Millie Bobby Brown nezachránila. Už dopředu víte, jak každej moment skončí, tudíž se víc jak polovinu filmu nudíte, což je na akčňák s monstry nevídanejch velikosti fakt divný, postavám chybí jakákoliv logika a přehršel CGI se mi začíná nehorázně hnusit. Hloupé spláchnutí peněz. Nebývala Godzilla kdysi i dobrej film?