Servant (2019) (seriál)

Přesně vidím tu pitching poradu, na který padaly nápady o tom, co by se v tom mohlo dít a o čem by to mohlo být. Reborn panenka! Náboženská sekta! Dítě zapomenuté a udušené v autě! Bohužel se ale ve finále ukazuje, že to byly fakt jen osamocené ideje, které se nepodařilo propojit do smysluplného celku.

Šokující odhalení (2019)

Bohužel to moc neumí pracovat s postavama, které jsou možná výkvětem maskérských a imitačních schopností, zejména ve druhé polovině se ale z příběhu vytrácí a zas se v něm objevují tak nahodile, že se na ně vůbec nejde napojit. Scénář totiž není moc nuancovaný a spěchá pořád kupředu, aniž by se uvědomil, že nejzajímavější na té celé story je právě nitro ochotných posluhovaček nenávistné rétoriky Fox News, které najednou vystupují proti kultuře, jejíž jsou součástí a která jim v lecčems konvenuje. To snímek neprozkoumává.

Kočky (2019)

Vlastně je mi sympatické, že v té záplavě sterilních předělávek disneyovských muzikálů někdo odklepne něco takového. Pure, bujará, radostná, bezdějová Broadway, které se lze smát od začátku do konce, ale to je až příliš líné.

Na nože (2019)

Podle mě to má trochu smůlu, že to přichází až po Krvavé nevěstě a Parazitovi. První jmenovaný si lépe vyhrál s charaktery zdegenerované zbohatlické rodinky, druhý zase dokázal do příběhů vplést politicko-třídní statement lehčí rukou. U Knives Out strávíme většinu času s nevtipným detektivem, který se chová nestandardně, aby se z toho mohl obligátně vykecat závěřečnou řečí a chudé služebné se srdcem obligátně na správném místě, která je ale z celého toho ansámblu ta nejméně zajímavá. Je to zábavné, ale překvapivé mi to teda nepřišlo vůbec.

Maják (2019)

Zatímco Čarodějnice dokázala postupně znejišťovat, až na konci utáhla smyčku, tohle jen tak přešlapuje na místě a variuuje stále stejné situace. Krásnej, vycizelovanej prd.

Králíček Jojo (2019)

Jako "satiře" se tomu párkrát pousmějete (kloni!), ale ten všude avizovanej imaginární Hitler je nakonec úplně plonkovej. Zbývá tak jen roztomilá, ale okoukaná coming of age šablona v nových kulisách. Na Žatec dobrý, ale čekal jsem trochu víc.

Zaklínač (2019) (seriál)

Parta toporných panáků úmorně filozofuje o "síle osudu" a "nebezpečí chaosu", bohužel to ale nejde brát ani trochu vážně, protože na sobě mají nalepené uši a postávají někde v papundeklové chýši. Herecký dřevák dekády Henry Cavill má být pravděpodobně ošlehaný, pragmatický cynik, co už ví svoje, většinou času ale jen trénuje prázdný pohled a ukazuje muskulaturu, která má asi nahrazovat bohatý vnitřní život. Vlastně je ale fajn na to koukat a posmívat se té nemotorné nabubřelosti scénáře a naprosté generické nekoncepčnosti vizuálu. Chtěl bych nějak využít zákon překvapení a zaříznout druhou sérii.

Genesis (2018)

Zase moc nechápu zdejší hodnocení, vždyť Guillaumeova linka je zcela odtržená od reality - ať už nepřesvědčivým proslovem jeho kamaráda sekundu po polibku nebo Guillaumovým vyznáním před třídou, po němž kolektiv zatleská. Záběrováním a použitím hudby mi to přišlo spíše jako shluk arthouse klišé, bohužel. 60%

6 underground: Tajné operace (2019)

Letošní Sebevražedný oddíl. Asi se nějak muselo stát, že po auteurech typu Scorseseho a Coenů dal Netflix desítky milionů a volnou ruku i Michaelu Bayovi... a vznikla z řetězu utržená střihová montáž, kde na sebe nic nenavazuje a nic nedává smysl, zato se ještě někdy v 70. minutě (!) vysvětluje, co je ústřední sebranka zač a čeho chce dosáhnout. Je to vlastně jedna nekonečná expozice, při níž vůbec nelze poznat, na co se soustředit a čemu věnovat pozornost. Je to zběsilé, zároveň děsně anachronické a ve své hrdé tuposti ve vztahu k zápletce s diktátorem asi tak "citlivé" jako ta reklama na Pepsi s Kendall Jenner, v níž topmodelka podává demonstrujícím osvěžující nápoj. Já bych potřeboval spíš něco tvrdšího.

Manželská historie (2019)

Trochu mě sere, že se to tváří jako "život sám", přitom se v tom rozvádí dva krásní, chytří a zaopatření lidé z uměleckého světa, kteří nikdy neklesnou k vyloženým přízemním podpásovkám. Jinak ale kvalitka, která je nejsilnější společně s právníky, kteří si pro manžele připravili argumentační představení, v němž mají Charlie a Nicole pouze role diváků. Nedojalo mě to, největší říz to má skutečně v těch odlehčených pasážích. Mrk mrk. 70%