Drahokam (2019)

Takhle uřvaný a zmatený film jsem ještě asi neviděl... Navíc celý ten shit doplňuje katastrofální soundtrack a pokud cílem snímku bylo, aby diváka rozbolela kebule, tak se to povedlo - bylo to jak na tržišti, Sandler nezavřel hubu, do toho mlelo dalšich 50 lidí, furt cosi pípalo, bouchalo, prostě tam bylo tolik rušivých elementů, až mě to sralo. Jediné zpestření představuje Julia Fox, jejíž prdelka v tangách alespoň trochu zmírnila to hlučné utrpení a je jediným zajímavým drahokamem, za který dávám jednu hvězdu...

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Birds of Prey je přesně ukázka filmu, který se prezentuje, jako by každou scénu točil a režíroval někdo jiný, pak se to vše spojilo a vznikla z toho opravdu podivuhodná cYpárna. Skvělou scénu střídá katastrofa, akce střídá nudu, smysl střídá nesmysl, vtip střídá totální debilita a furt dokola - pocity z tohoto snímku mám tedy rozporuplné a nezachrání to ani moje oblíbená Margot Robbie. Scéna z policejní stanice, nebo ta jednohubka s granátem ze samotného závěru mě přiměly dát aspoň dvě hvězdy, ale na víc to nemá - 35%.

Útěk z Pretorie (2020)

Já tedy dost pochybuji, že v té době a zrovna v této africké zemi bylo takhle pohodové vězení, jež se místy jevilo jako dílenský kurz nějakého odborného učiliště. Navíc Radcliffe ztvárnil vousatou multikulty máničku, která by dozajista s takovým zjevem a roztěkaným chováním byla ve vězeňském prostředí v první linii v boji s análním drancováním. Nicméně zahráno je to slušně a ten nápad s klíči je obdivuhodný - jinak naprosto průměrný a nezáživný útěk z hotelu - 50%.

Nenarození (2009)

Horor je to dětinský, ale já se nenudil. Dávám tři hvězdy za tři věci, co mi utkvěly v paměti: 1) pes 2) Odette Annable 3) prdelka Odette Annable

Mauglí - příběh džungle (2018)

Není to sice tak dobré jako o dva roky starší The Jungle Book, ale dám tomu taky trojec. Kvituji vykreslení jednotlivých charakterů zvířat a takový ten temný nádech, který po celou dobu trvání filmu udržovala atmosféra podkreslená hudbou a hrou se světlem. Mladší osazenstvo možná bude mít trauma z hororové držky medvídka, zato tygr byl ztvárněn naprosto senzačně. Škoda jen pasáže ve vesnici, nevím zda je to jen můj pocit, ale zdála se mi dost osekaná (to koupání se sexy indkou mohlo být delší) - 55%.

Kde jsem doma (2020)

Panečku, to byla ale sviňárna... Až do konce jsem neměl páru, co má ten šedivý liliput za lubem a nezbývá mi, než smeknout. Španělé thrillery opravdu umí a tato pecka je toho jasným důkazem - 80% a doporučuji.

Monstrum (2008)

Zatraceně dobrá filmařina ve stylu Blair Witch a hlavně perfektně nazvučená jednohubka!!!

Neviditelný (2020)

Jak již tady zaznělo z úst mého oblíbeného uživatele, kolegy Verbala, hlavní představitelka měla po celou dobu opravdu hororový kukuč a i přes to, že moc krásy nepobrala, kompenzuje to skvělým a velice přesvědčivým hereckým výkonem. Další plusový bod tohoto snímku je skvělá doprovodná hudba a celková atmosféra si s divákem nejen pohrává, ale dokonce ho po celou dobu drží v patřičném napětí. Filmu tedy nemám po technické i herecké stránce prakticky co vytknout, ale na plnou palbu mi tam chyběl nějaký ten wow efekt - to ovšem nemění nic na tom, že je to víc než slušný thriller - 80%.

Ďáblovo znamení (2020)

Hodně nepovedená duchařina se špatnou hudbou, infantilními efekty a střihem ve stylu: Diego leze do baráku, střih, Diego leží s hlavou v pejru někde u schodů... Hvězda za kovboje Káju - frajer se vracel jak bumerang, ale celkovému dojmu to moc nepřidalo, ztráta času.

Lov (2020)

The Hunt mi absolutně sedl - akce hned od začátku, kebule praskají, s krví se nešetří a vše podtrhuje řádně suchý, ale naprosto fungující humor. Mám pouze jednu výtku - účastníci tohoto zájezdu ze startu umírali až příliš rychle, takže proto dávám čtverec. Jednoznačně ale mohu tuto libovku doporučit.