Proroctví z temnot (2002)

:::::::::::::::::::::: Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Miluji horory, ale strach z nich obvykle nemám, spíš se jen tak bavím. Ale tenhle film je naprosto něco jiného ( :-D zdravím Pythony ), nejen, že jsem měl z něj husí kůži, ale opravdu jsem se bál ! Film má opravdu mrazivou atmosféru, která by se dala krájet. Hodně mě překvapil Richard Gere, kterého jsem do té doby, než jsem uviděl tento film, moc nemusel. Musím říci, že je to skvělý herec. Taky Will Patton byl výborný, úplně mu sršel strach z očí. Musím taky pochválit skvělý soundtrack. Film je podle pravdy, a o Motýlím muži jsem hodně četl. V Americe žije novinář, který se s ním setkává, už o něm napsal spoustu knih. Za zmíňku třeba stojí, že Motýlí muž se vždy objeví pár minut před nějakou velkou nehodou. Když se v Brně ( nevím jestli si to pamatujete ), na dálnici, před několika lety, stala ta velká nehoda, pár lidí ho tam prý před tou nehodou zahlédlo, byly s nimi i rozhovory. Určitě se na film podívejte, chápu, že nemusí sednout každému, ale film mě osobně velmi potěšil. Myslím, že by se o Motýlím muži mělo mluvit více. Nemyslím si, že je inteligentnější, prostě je to jiná energie, zcela něco jiného. Cituji z filmu: "Vydíte toho chlápka na té budově, jak myje ty okna ?", "Jo, no a ?", "Kdyby se 200 metrů odsud srazily auta, on to uvidí, my ne, ale to neznamená, že je inteligentnější !". Myslím, že by se nad tím mělo více zamyslet. ::::::::::::::::::::::::::::::

Most do země Terabithia (2007)

:::::::::::::::::::::::::::: Moc krásný film nejen pro děti ! Já moc fantasy nemusím, ale tohle bylo super !!! ::::::::::::::::::::::::::

Šarlotina pavučinka (2006)

:::::::::::::::::::::: Moc krásný film s roztomilou Dakotou Fanning ! :::::::::::::::::::::::

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Film o lidské touze po svobodě a o tom, že bychom si měli vážit toho, co máme, nezávidět si, nekrást si, milovat se a pomáhat si. A to hlavní: ŽÍT ! O tom je přeci život. www.svet2012.info :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Forrest Gump (1994)

Tenhle film je naprosto dokonalý ! Přečtěte si prosím Vás následující, co se mi během filmu vybavilo a nad čím jsem přemýšlel . . . Děkuji . . . Ahoj jakpak se máme ? Máte se hezky ? Doufám, že ano, dnes je krásná noc, v TV jsou krásné filmy a my se skvěle cítíme. Jestline, pak se musíme sami sebe ptát, kde je chyba, v čem je problém, kde uvízl háček, kde zůstala viset opice na laně, protože nikdo jiný to za nás neudělá, než my sami. Abychom byli v životě šťastní, tak se na tuhle otázku musíme ptát neustále, což pak vede k psychyckým problémům a pak je nám špatně, na zvracení, máme špatnou náladu, nektěří z nás by se radši zabili, už vícekrát by se nepodívali do zrcadla, kdyby uviděli to, ono tajemství, ukryto uvnitř nás, v naši duši, v našich hlubinách těla......tam je totiž problém, nikoliv ve světě, nýbrž v nás, to je to, co práve nechceme vidět, to je ono....Čověk jde do lesa, vidí tam to tajemství....vidí nepopsatelnou krásu uvnitř vesmíru, vidí to, vidí ono, co vidí jen bůh. My to také můžeme vidět, jenže většina z nás to nevidí, protože se celý žívot jen za něčím honíme, celý život něco hledáme a nikdy to nenajdeme a když ano, pak zjistíme, že to vlastně není to, co hledáme, že to není to spojení s onou krásou, s onou lidskostí, nevinností, něhou a tolerancí.....tohle není život, nybrž jen neůmyslné, ale přeci naplno reálné přežívání....my si to neuvědujeme, ale ta krása leží jen v nás, v našich srdcích, v těch nejhlubších vodách, v nenalezených pokladech. Jenže naše ega jsou silnější a onu krásu zabíjejí, překrývají nečistou, nepopsatelnou dezorientací, která vede k zániku k oné kráse, k onému životu a žít je pak pro nás nesnadné, přímo zdrcující, jsme už na onu překrývanost natolik zvyklí, že jsme na tu krásu úplně zapoměli a to, jak práve žijeme, tak bereme jako ten, ten pravý, pro nás zkažený život. A pak říkáme takově věci, jako třeb že: BŮH neexistuje, protože kdyby ano, tak by nebyly války, nebylo by tolik dětí po celém světe, které každou minutu umírají hladem, nebylo by tolik lidí, kteří jsou nakaženi HIV, přestalo by vybíjení zvířat pro kožešinu, neexistovalo by globální oteplování a právě, teď aktuální, nebyla by nikdy žádná Globální finanční krize. Jenže to je právě ono. Za tohle všechno, za tuhle Zemi poškvrněnou kdejakým svinstvem si můžeme jen a jen sami. Chyba, ta je v nás. Musíme se změnit, musíme změnit naše myšlení. Musíme, alespoň, jen na maličččččkatinku chviličku, zavřít oči. Představit si onu nevinnou krásu, která na Zemi byla a pořád je ( ale překrývaná ) a musíme jí přenést na plátno, do našich srdcí, do naších myslí a pak se i Buhudík, objeví v našich ŽIVOTECH ! www.svet2012.info

Smrt jí sluší (1992)

::::::::::::::::::::::: Pokud máte rádi černý humor jako já, tak Vás to zaručené pobaví ! ::::::::::::::::::::::::::::

Polární expres (2004)

:::::::::::::::::::::::::::::::::: Tenhle film přímo miluju !!! Každý rok si ho pouštím o Vánocích. Má skvělou atmosféru ! Tahle pohádka je veliké dobružství. Můj nejoblíbenější animák. Opravdu veledílo. Moc mne mrzí, že ten film moc prý nevydělal a taky Vaše hodnocení. Nechápu oboje. Asi jste přestali věřit :-) Už ve vaších srdcích asi není ten malý kluk/holka, který/á si chtěl/a pořád hrát a měl/a velikou fantazii a šílené nápady. Tohle mne na lidech moc mrzí :-( Pořád bychom měli mít v srdcích alespoň špetku toho dítěte, kterým jsme kdysi bývali !! Pak by se Vám možná tenhle film i líbil. Taky byste hlavně měli brát v úvahu, že tento film byl natočen pro děti a vy ho tady hodnotíte a rozebíráte jako nějaké pseudointelektuálské dílo .... POMO: To není vtipný, ale spíš trapný, co jsi napsal ,-) :::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Purpurové řeky (2000)

Atmosféra u tohodle filmu je nezapomenutelná a cítíte ji i po skončení filmu. Škoda jen druhého dílu, ten neměl vůbec vzniknout.