Jason Bourne (2016)

Jedinej Bourne, kterýho už nikdy neuvidím. I ten "spin-off" s Rennerem mě bavil víc. Pořád je to nadprůměr, ale Greengrass mě tu dokázal dvě hodiny nudit a to se neodpouští.

Café society (2016)

Woodyho posledních let jsem dlouho bránil. Zatímco plno nadávalo na retro Kouzlo měsíčního svitu, tak já to chválil kde jsem chodil a dodnes ten film viděl už 3x. Proto jsem si myslel, že se mi Cafe Society (přes průměrné reakce) zase trefí do noty. Bohužel. Tohle bylo neskutečně prázdné, nudné a "bezkonečné". Zase to disponuje parádní retro atmosférou, ale figurky Eisenberga, Stewart, Carella a dalších jsou na šachovnici postavené jenom aby se neřeklo a vlastně nemají co říct. Zklamání je pak rozhodně malá role Blake Lively. Velká škoda a pro mě nejhorší Woody za poslední 10 let. Slabší 3 hvězdy.

Poldark (2015) (seriál)

Za tu Demelzu jsem chtěl dát 5 hvězdiček, ale chce to trochu objektivity. Vlastně je to seriálová červená knihovna, která je předvídatelná až na dřeň a chvílemi je až přespříliš sladká. Tvůrci se za to naštěstí nestydí a v žánru se pohybují jako ti nejprotřelejší veteráni. Ross Poldark je Mirek Dušín Anglie 18. století a pokud přežijete první dva slabší díly, už vás ze svých spárů nepustí. Seriálová závislost.

Jumper (2008)

Nejaka vlci mlha zapricinila, ze sem se rozhodl dohanet resty meho oblibeneho rezisera Douga Limana a s velkym zpozdenim mrknout i na Svetr. Nemel sem to delat. Strasna to sracka, kterou tahne na same dno zumpy Hayden Christensen. U neho se neda rict, ze by byl jenom spatnej. Dokonce se u nej neda rict, ze by byl napresdrzku. Ten clovek ve me probouzi velmi silnou reakci a chtel bych videt, jak se zakousne do obrubniku a nejaky tlustoch mu pak na tu hlavu skoci.

V pasti (2016) (seriál)

Na Islandu natočili parádní desetidílnou detektivku a byla by velká škoda, kdybyste u toho nebyli. Už jenom kvůli tomu Andrimu, respektive Ólafurovi. 9/10

The Fundamentals of Caring (2016)

Po první půlhodině jsem chtěl tenhle Netflixovskej pokus vypnout. Vyloženě mě štvalo, kam se to ubírá, utírání prdele invalidy s pomocí Paula Rudda a tak vůbec. Pak se snímek naštestí překlopí do velmi příjemné road movie se super Selenou Gomez (jo) a dobře hodinu se to snaží zařadit do tak vzácné kolonky s názvem "feel good klasika". To se filmu nakonec úplně nepodaří, ale opatrné doporučení a 7/10 si to ode mne přece jenom vyslouží...

Láska a přátelství (2016)

Vyloženě půvabná jednohubka, která sice ze začátku působí jaksi bez tváře a chuti, ale časem se rozjede do skoro až screwballovských rozměrů ze světa Jane Austenové. Nejenom díky kongeniálnímu volovi, siru Martinovi. Ten film samozřejmě stojí a padá na Lady Susan v podání Kate Beckinsale. Ta je tu tak neskutečně zlá, že jí budete chtít přehnout přes koleno a naplácat pořádně na holou. Velká škoda slabšího závěru, jinak bych šel ještě o stupínek výš. P.S Nádherná angličtina. Nutno slyšet na vlastní uši. P.P.S Chloe Sevigny překvapivě nevýrazná a vlastně zbytečná.

Doktor Živago (1965)

Naprosto dokonalé. Všechno. Miluju ten film.