• Pohádka

Pán profesor (2020) (seriál)

Ale jo, tenhle seriál sice vychází tuším z belgické předlohy, nicméně Slováci to pojali tak trochu po svém a vsadili na mimořádně silné herecké obsazení. Jeden díl - jedno téma, které je nutné do konce epizody vyřešit. Ano, samozřejmě to vždycky dopadne dobře, což je trochu otrava, ale proč si nedopřát trochu té pohádkové pozitivity? Na čem podle mne tento seriál hodně staví, jsou hlášky, zejména mezi hlavními hrdiny Tomášem Maštalírem a Gabrielou Marcinkovou, jimž jejich role dokonale sedly. Důvodů k zasmání je tam více než dost, občas se divák i zamyslí. Za mne více než dobré, bavilo mě to a těším se na další sérii, takže dávám čtyři hvězdy.

Hotel (2018) (seriál)

Asi miliontá mutace seriálu, odehrávajícího se v hotelovém prostředí. V tomto případě lehce okořeněná tím, že hlavní hrdinka postupně projde několika pozicemi od pokojské, přes kuchyň, až po wellness. Ač mám slovenské seriály rád, zde bohužel musím konstatovat, že to byl v nejlepším případě šedivý průměr. Taková oddechovka, kterou si pustíte k obědu a v polovině dílu už víte, jak to skončí. Občas zaujala zajímavá kamera, ale to je asi tak vše. Bohužel mi moc nesedlo ani nepříliš sympatické herecké obsazení. A přeslazený konec, který se dal předpokládat od třetí epizody, tomu moc nepřidal. Dvě hvězdičky a autoři mohou být rádi i za to.

Najhorší týždeň môjho života (2021) (seriál)

Viděl jsem americkou verzi a celkem mě bavila, takže jsem byl zvědavý, co s námětem provedou Slováci, protože slovenské seriály u nás doma jedou doslova jeden za druhým. A musím říci, že jsem byl celkem mile překvapen. Ano, bylo to místy absurdní, ale jako oddechovka, od které nečekám nějaké morální ponaučení ani vyšší cíle, to splnilo svůj účel. Vtipných momentů tam bylo více než dost a k tomu i sympatické obsazení v čele s temperamentní Kristínou Svarinskou. Na sledování při obědě to stačilo a celkem jsem se i bavil, takže dávám tři hvězdičky.

Hnízdo (2020) (seriál)

Musím uznat, že tento seriál má hodně kladů. V první řadě herecké obsazení - to se vysloveně povedlo. Vyzdvihl bych hlavně Alexandera Bártu, kterému tihle „kladní hrdinové“ vysloveně jdou a jsou i celkem uvěřitelní. Doslova pak exceloval Marián Mitaš, kterému naopak výborně jdou negativní role. V tomto případě byl tak uvěřitelný, že mnoho diváků bude mít chuť rozbít mu ústa ještě několik měsíců po skončení seriálu, jaký to byl „zmetek“. Velká pochvala je za hudbu, která fakt dokonale podkresluje děj. Hodně se dařily také „motáky“, díky kterým má divák potřebu po skončení dílu okamžitě pokračovat dalším. Co bych vytkl, je poměrně velká předvídatelnost - byť, pravda, odhalení „zahradníka“ mě hodně překvapilo. Byl jsem rozhodnutý dát čtyři hvězdičky, ale ten konec! Ten přeslazený, pozitivní a ve všech směrech dobrý konec - to já prostě nemám rád! Takže nakonec dávám tři hvězdy.

Kukačky (2021) (seriál)

Základní motiv zaměněných novorozenců asi nebyl úplně špatný nápad. Ještě před zhlédnutím jsem ale hodně přemýšlel nad tím, jak se tohle povedlo autorům natáhnout na třináct dílů. Samozřejmě to šlo klasickou cestou - hlavní příběh postupně ustupuje do pozadí a začínají se rozvíjet příběhy dalších postav. Nemůže chybět ani takové to klasické seriálové „každý s každým“. Herecké výkony mě nijak nepřesvědčily, ba dokonce si ani žádná postava nezískala mé sympatie, a to opravdu nejsem žádný škarohlíd. Nakonec to samozřejmě všechno dobře dopadne „a jestli neumřeli, tak žijí dodnes“. Abych ale seriálu jen nekřivdil, tak dvě pochvaly: rozuzlení hlavní otázky bylo překvapivé a do poslední chvíle mě nenapadlo, že to bude/bylo právě takto! Na český seriál jsem měl pocit, že je v něm až podezřele málo product placementu a reklamy obecně. Pokud mi něco neuteklo, tak během všech dílů zaznělo jméno jen jedné značky těstovin, a to ještě bylo docela rozumně zaintegrováno do děje. Takže tři hvězdičky.