Hvězdy nám nepřály (2014)

První půlku jsem se cítila oleptaná sladkostí, kterou se to tu na mě snaží hrát. Druhá půlka se postupně ztrácela do hořkosti. Je jedno, že je to tlačený na city, pár myšlenek se vryje pod kůži, což vlastně splní účel díla. Kluk, co má neustále v puse cigaretu, ale nikdy si ji nezapálí, protože, dle jeho slov:" Mám zabijáka tak blízko, ale nikdy mu nedovolím, aby mě zabil.", je fascinující. Je důležité uvědomit si, jak tenká je hranice a jak si nevážíme nejen sami sebe, ale i ostatních. Aneb "Pain has to be felt."

Mlhy Avalonu (2001) (TV film)

Já vím, že ten film má své chyby, ale stále, i po druhém shlédnutí, mě dokáže vzít za srdce. "Nebylo by útěchou, kdybychom si peklo a nebe sami vymysleli?" Pak bychom mohli za své činy my, a ne vyšší moc...

Hounds of Love (2016)

Zvrácené, ale úchvatné. Těžko vytknout debilní chování postav, které se u těchto filmů obvykle vyskytuje.. Tady vše bylo tak logické a uvěřitelné, že vás až zamrzí, že nemůžete nakouknout za dveře a ukájet se u zvěrstev, která jsou tam páchána...

Průsmyk (2019) (seriál)

Není to sice veledílo století, ale zároveň jde o velice příjemně koukatelnou kriminálku. Je mi celkem jedno, že to nedosahuje kvality jako severské krimi. To, co velice oceňuji je, že ačkoliv je to německé dílo, tak se tvůrci nesnažili udělat to multikulturní a ultra korektní. Je to prostě čistá německá kriminálka, kde hrají klasičtí Němci/Rakušané a netahají do toho další "moderní" krávoviny. To se dnes už, bohužel, málokdy vidí.

47 metrů: Mimo klec (2019)

Nevím, jsem v rozpacích. Špatně se mi na to trochu koukalo , v tom všem čeření vody a křiku - chápu, že není lehké to natočit ostře, ale některé záběry byly příliš orientaci ztrácející. Některé scény byly zajímavé a děsivé, jiné extra nudné a vyloženě hloupé. Prostředí jeskyně je nicméně fantastické a je škoda, že se tento námět více nevyužil i jinak. Finále je pro mě již velice přepálené a až superhrdinské, což tedy za mě ne. Půjdu si holt pustit první díl..

Slunovrat (2019)

Nějak jsem se vžila do děje, že jsem zapomněla, že koukám na film.. jako kdybych tam byla.. a fakt, že některé věci skutečně znám je sice děsivý, na druhou stranu pro mě uchvacující..tak, příště o nás!

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Konečně se mi Tarantino taky trochu trefil do nálady a pobavil mě. Dvojka DiCapria a Pitta asi nemůže nudit, i kdyby celý zbytek filmu byl o hovně, což v tomto případě nebyl... ačkoliv, o čem že to vlastně bylo?

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Já tedy nejsem nějaký velký znalec Marvela, ale tohle je tak urputně překombinovaný a posplácaný dohromady.. Přišlo mi, že je to psaný pro hloupou americkou populaci, na jejichž styl už asi nemám kapacitu. Za mě zlatý původní Spiderman..

Zaříkávač koní (1998)

Film mého dětství, na který jsem si nedávno s nostalgií vzpomněla. Po opětovném shlédnutí mohu opět jen pokývat hlavou a znovu si uvědomit nesmyslnost moderní uspěchané doby a snít o farmě s koňmi uprostřed ničeho..krásné připomenutí, i když místy kýčovité. Život sám je občas kýčovitý až kam.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Tenhle kousek není pro každého, jelikož vyžaduje opravdu hodně specifický smysl pro humor, kterým neoplývá každý. Část byla skvělá a cynické poznámky přesné jak hřebík do rakve. Naproti tomu některé scény byly příliš nucené a na hranici snesitelnosti, ale možná v tom je právě ten um a specifičnost tohoto žánru.