Matrix (1999)

Zásadní sci-fi film s myšlenkou hlubší, než si je většina lidí ochotna připustit.

Hanebný pancharti (2009)

Po všech stránkách neskutečně vymazlená záležitost.

Boj s časem (1996) (TV film)

Moje první setkání s touto legendou. Nejspíš je to o hodně horší než seriál, to můžu těžkou posoudit, ale přesto mě to bavilo, i když z toho čpí béčkovost. Možná právě proto.. ;-)

Shinbu sueob (2004)

První půlka je legrace, druhá nudné slzavé údolí...

Arete hime (2001)

Člověk si na konci po téměř dvou hodinách řekně, že se tam toho zas tak moc nestalo, ale nestalo se tam toho moc takovým tím celkem zajímavým a hodně zvláštním japonským způsobem, takže je to koneckonců velmi zajímavá pohádka.. ^_^

Robin Hood (2010)

Velmi příjemné překvapení. Dlouho jsem se tomuto filmu bránil, protože představit si postaršího pána Crowa jako Robina Hooda jsem opravdu nedokázal. Nakonec se z toho ovšem vyklubal celkem pohodový dobrodružný film, který se pouze jakousi nevysvětlitelnou záhadou jmenuje Robin Hood.

Iron Man 2 (2010)

Oproti jedničce neuvěřitelně stupidní podívaná, kterou zachraňuje jen a pouze herecké obsazení, především tedy Downey, který se fakt pro Iron Mana narodil. Zasloužil by si chudák poněkud inteligentnější scénář. Snad se dočkáme ve Whedonových Avengerech.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Tak mě hlavně pobavilo, že první slova, který mimozemšťan vystupující z vesmírné lodi k lidstvu pronesl byla legendární hláška z filmu Armáda temnot: "Klatuu verata nikto"... :-DDD To jsem šel fakt do kolen... Že tato slova poprvé zazněla v původním filmu tohoto remaku z 50. let jsem opravdu nevěděl... jinak je to sice koukatelný film, ale celý takový nemastný, neslaný, úplně nejhorší je roztomilý, rasově korektní černošský chlapeček a přesvědčivý je snad jenom Keanu Reeves, kterému jsem jeho mimozemšťanství celkem žral. Ale jinak skoro až ztráta času i poselství, které mohlo vyznít daleko líp a třeba i někoho přinutit se zamyslet...

Svět podle Mallory (2010)

Nevím proč, ale připomnělo mi to film Lost In Translation. Určitě velmi zajímavý film, na který bych se nikdy nepodíval, nebýt Kristen. A přišel bych o hodně. Zejména o skvělého Jamese Gandolfiniho.