Kókó debjú (2011)

Mám pro tyhle high school komedie podle mangy celkem slabost. V tomto případě jsem četl dva díly mangy a moc mě nebavila. Film je podle mě lepší. Hlavní hrdinka je takový podobný typ jako Juri Ueno, není ale ani zdaleka tak charismatická. Ze začátku je vyloženě protivná, ale postupem času jsem si ji celkem oblíbil. Celkově žádná pecka, ale příjemně se na to kouká, řekl bych lehký nadprůměr.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Jednu hvězdičku jsem přidal za nejlepší cameo Stana Lee.. ;-) Jednička byla o něco lepší, ale pořád je to poměrně slušná pocta komiksové předloze.

Paradaisu kisu (2011)

Pro Paradise Kiss mám slabost v kreslené i animované podobě a myslím, že i film se velmi povedl. Jeho největším kladem je, že se nedrží slepě originálu, ale některé věci jsou lehce pozměněny, aby fungovaly ve dvouhodinové live podobě. Největší radost jsem měl z George, který je v originále většinou na profackování, ale tady je z něj pomalu nejsympatičtější postava. Potěšil i závěr, člověk vlastně do poslední chvíle netuší, jak film dopadne a to je jenom dobře.

Zkratkou v Oregonu (2010)

Spíš takový pokus než film. Velmi nudný a špatně natočený pokus. Asi třetinu filmu je tma a není nic vidět. Nad tímhle můžou hýkat blahem snad jen inťouši z Cinepuru.

Sakuran (2006)

Ze začátku jsem trochu pochyboval, ale nakonec spokojenost. Anna Tsuchiya je prostě rebelka každým coulem a v každé své filmové roli to dokazuje. Pohodový film, trošku podobný Gejši se Zhang Ziyi, ovšem bez trapné hollywoodské okázalosti. Takovéto téměř minimalistické pojetí mi vyhovuje rozhodně víc.

Seito shokun! (2007) (seriál)

Ze začátku to vypadá na takový poněkud slabší klon GTO, případně Gokusenu. Navíc zde chybí taková charismatická učitelská osobnost, jako byl Onizuka nebo Yankumi. Zdejší učitelka příliš sympatická není a má sklony dost přehrávat. Navíc děj je občas lehce naivní. Přesto má seriál něco do sebe a zejména druhá půlka mě bavila hodně a nakonec jsem to dal dřív, než několik dalších rozkoukaných seriálů, proto to vysoké hodnocení. Ne každého to asi bude bavit, to je jasné, ale myslím, že žádný fanda školních doramat, případně Horikity Maki, by nemusel být zklamán.. Zapomněl bych dodat, že jednou z předností seriálu je závěrečná píseň My Generation od mé oblíbené YUI.

Green Lantern (2011)

Úplná tragédie to není, ale stejně jako komiks je to poněkud trapná pohádka a americkým buranovi, kterej je chytřejší než všichni miliardy let staří strážcové vesmíru dohromady. Na rozdíl od komiksu má mnohem horší scénář, ale je to zase větší podívaná. Takže jednou vidět se to dá.

Scény u moře (1991)

Filmová meditace doprovázená uhrančivou hudbou.

Přátelé (1994) (seriál)

Koukat se na partičku ulízanejch kravaťáků a vyfintěnejch pipin, jak se snaží bejt mermomocí vtipní, to mě fakt nikdy nebralo...