Vzpomínky na lásku (2004)

Nejsem milovníkem citového vydírání, ale tomuto filmu to odpustím. Měl jsem sice v jednu chvíli pocit, že moje mez je překročena a nedodívám se, ale nakonec jsem krizi přečkal a nelitoval jsem. Celkově vzato velký zážitek.

Kozure Ókami: Oja no kokoro ko no kokoro (1972)

Zatím jednoznačně nejslabší díl s velmi amatérským feelingem. Nepřináší nic nového, atmosféra se jakoby vytrácí. Osamělý vlk si zřejmě potřeboval dát pauzu, aby nabral druhý dech..

Můj nepřítel (1985)

Povídka je mnohem lepší, tady je spousta věcí přidaných jenom na efekt, hlavně ti piráti.. Ale i tak je to jeden z lepších klasických sci-fi filmů.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Čert vem epilog a čert vem scénu s vojákem (chvíli mi trvalo, než mi došlo, že to tvůrci zřejmě mysleli vážně).. nepatřím k těm, kteří ještě "půl hodiny po skončení filmu plakali", já jsem se naopak ještě asi hodinu řezal smíchy při vzpomínce na některé scény z filmu, což už se mi dlouho nestalo.. A právě proto, i když k dokonalosti tomuto snímku něco schází, a zhruba tak půl hodiny bych klidně vystříhal (i z nedirector's cut), nemůžu nedát za pět..

Daejanggeum (2003) (seriál)

O tomhle je zbytečné psát, tohle se musí vidět. Obdivné komentáře na IMDB a Amazonu vůbec nepřehánějí. Skvělý scénář, skvělé herecké výkony (zejména Yeong-ae Lee), skvělý soundtrack. Nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Určitě si ho dám ještě jednou. 54 dílů je hodně, ale nepamatuju si, že by byl nějaký z nich slabší. Každá hodina, kterou trvá jeden díl, uteče jako voda. Navíc po polovině nabere děj takový spád, že se od toho nedá téměř odtrhnout. (Tu hvězdičku od jistého Richarda_R neberte vážně, to je idiot, kterej to ani neviděl)

Duna (2000) (seriál)

Tohle se nepovedlo. A upřímně řečeno, ani nemohlo. Dunu už před léty velmi osobitě a v rámci možností skvěle zfilmoval David Lynch a tenhle počin je naprosto zbytečný, nudný a urážlivý.

Rekka no honó (1997) (seriál)

Flame of Recca je průměrná manga a anime je ještě o něco slabší..

Windaria (1986)

Hmmm, tohle se sice moc nepovedlo, zas až taková tragédie to ale není. Je jasný, že srovnávat s Miyazakim nelze, s tím ale nelze srovnávat téměř nic..