Jókai daisensó (2005)

Tak trošku japonská verze Nekonečného příběhu, ovšem silně průměrná. Nezachránila to ani moje oblíbená Chiaki Kuriyama.

NANA (2006) (seriál)

I když slabí než manga a pro mě i než první live film, přesto úžasné anime...

GTO (1999)

Tak s Hitmanem rozhodně nesouhlasím. O mnoho horší než dorama, v podstatě už jenom takové mlácení prázdné slámy... skoro to ani nestojí za zkouknutí...

Damo (2003) (seriál)

Dramaticko-romantický historický seriál (komedie ani náhodou) o jedné policejní přisluhovačce, která je víc než čím se zdá být. Boje jsou dobře udělané (včetně oblíbeného asijského létání), zápletka není epizodní, nýbrž celým seriálem se vine příběh o skupině rebelů, mimochodem sympatičtějších než samotný policejní sbor. Seriál se rozjíždí poněkud pomalu, nicméně příběh plný politických pletich postupně graduje a druhá půlka už je velice napínavá, což oceňuji plným počtem bodů.

Útěk do divočiny (2007)

Přiznám se, že pro mě bylo velkým utrpením vydržet tenhle předlouhý film až do konce. Těžko se mi o tom píše a těžko se mi to vysvětluje. Ve filmu je nazačeno něco velmi krásného, něco pravdivého, něco jiného než je tento svět, který nám neustále něco předstírá a neustále se nás snaží rovnat do vyjetých kolejí. To vše je ovšem podáno takovým způsobem, se kterým se nemůžu vnitřně ztotožnit a nemůžu s ním souhlasit. Způsobem, který ve mě vzbuzuje místo dojmu něčeho krásného dojem přesně opačný. Přesto dávám jednu hvězdičku za snahu.

Hana zakari no kimitači e: Ikemen paradise (2007) (seriál)

Skvělé drama natočené podle mangy Hana Kimi. I když drama, především komedie. Musí se to brát hodně s nadhledem a je to především pro holky, ale i tak jsem se bavil královsky.. hlavně Ikuta Toma coby Nakatsu nemá chybu.. ^_^ Teda až na ten konec, ten je nekoukatelnej, ale to hodnocení nesnižuje..

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Začnu slabinama... mno... hmmm... tak samozřejmě by to mohlo být poněkud méně melodramatické a to včetně hudby, ale je to prostě korejský romantický seriál a tak se s tím asi musí počítat.. ;-) Jinak mě ovšem naprosto usadily herecké výkony snad všech herců, kterým věříte každý pohled a každou slzu, a hlavně neuvěřitelně charizmatická ústřední dvojice. Příběh, kvůli kterému jsem na 16 hodin zapomněl na okolní svět.

Příčesky (2007)

Nádherný, něžný, romantický film, ve kterém exceluje neodolatelná Chiaki Kuriyama. Já ji chci. I s vlasama.

Akira (1988)

Myslím, že tak úžasná manga, jakou je Akira, by si zasloužila víc. Mnohem víc. Samozřejmě, že sám o sobě je to docela dobrý film. Ale právě jen proto, že čerpá námět z geniální mangy, jejíž geniality ovšem ani zdaleka nedosahuje.