Šepot srdce (1995)

Jeden z nejpohodovějších filmů studia Ghibli. Lahůdka.

Oheň a led (1983)

Vidět tohle před patnácti lety, byla by to pro mě kulťárna jako prase. Takhle jsem to lehce prozíval, příběh se samozřejmě musí brát se silným nadhledem, nicméně animace výborná a hlavní hrdinka už spořeji oděná být nemohla.. ;-)

Perfect Blue (1997)

Názor, že se jedná o "japonskou verzi Osobního strážce" svědčí o tom, že mozek recenzenta je naprosto vymyt hollywoodskými akčními trháky a že není absolutně zvyklý u filmů přemýšlet. U tohoto filmu se přemýšlet musí. A to hodně. A na to nejsme zvyklí. Přiznejme si to.

Higuraši no naku koro ni (2006) (seriál)

Co funguje jako vizuální novela s několika příběhovými liniemi a mnoha konci, to až tak úplně nefunguje jako anime. Taky proto se tvůrci adaptací snaží vměstnat co nejvíc děje do jednoho příběhu a někdy to působí poměrně zmateně a nedotaženě. Například v případě Air. Tady je to ale ještě jinak a nejsem si jist, jestli to byl dobrý nápad. Každý pátý díl (pokud si dobře pamatuju) se totiž zmáčkne reset a začínáme znovu od začátku, což způsobuje v hlavě chaos. Aspoň v té mé. Ke konci už jsem opravdu mnohdy nevěděl, která událost se přihodila v aktuální příběhové linii a která v té minulé, případně předminulé. Možná to byl záměr tvůrců, protože tohle anime je o tajemných věcech, které se až do konce tak úplně nevysvětlí (to až možná v pokračování). Každopádně jsem měl potíže se na seriál vůbec dodívat, ale závěr se docela povedl, a tak jsem ani moc nelitoval času stráveného s tímto seriálem. Původní vizuální novela, oproti níž je toto anime pouze slabým odvarem, se dá pořídit na www.mangagamer.com. Pouze v angličtině samohřejmě. Rozhodně doporučuju.

Kimi wa petto (2003) (seriál)

Přes nečekaně dobrý výkon Matsujuna ve mě tento seriál zanechal rozpačité dojmy, zřejmě nejsem jeho úplně cílová skupina. Zejména hlavní hrdinka byla divná, taková jakási moc prkenná a vůbec celá nesympatická. Zkouknul jsem s lehkým pocitem nudy.

Hvězdný prach (2007)

Jediné co mi na filmu nesedlo byla přehnaně afektovaná a dramatická hollywoodská muzika, jinak nemám co vytknout. Jsem moc rád, že se to povedlo, protože knížka patří mezi mé nejoblíbenější..

Transformers (2007)

Vizuální orgie se dají dělat i s citem. Tohle je pravděpodobně nejstudenější film, který jsem kdy viděl. Až svět ovládnou obří roboti a emoce se úplně vytratí z lidských srdcí, bude to vypadat nějak takhle. Doufám, že se toho nedožiju.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Můj nejoblíbenější startrekovský film. Snad proto, že je jinačí než ostatní. Lidštější.

Úplní cizinci (2005)

Kdo by řekl, že z obyčejného až nezáživného příběhu, který sledujeme v prvních minutách, se vyklube něco tak neobyčejného a záživného? Velmi příjemný film

Seirei no moribito (2007) (seriál)

Naprosto skvělé fantasy anime s propracovaným příběhem, který nikam splašeně neutíká, navíc v úžasném grafickém kabátku, s neméně dobrou muzikou a s výborným openingem (Larc En Ciel) i endingem (Tainaka Sachi). Co víc si přát? ^_^