Birdman (2014)

Tohle není film pouze na jedno zhlédnutí. Když jsem to viděla poprvé, přišel mi film nijaký, moc dlouhý... prostě se mi nelíbil. Pak jsem se na to naštěstí koukla ještě jednou a jedná se o úplně jiný zážitek. Kamera tohoto filmu, to je něco úžasného. Herecké výkony jsou skvělé... tím chci říct, pokud se Vám film napoprvé nezalíbil, zkuste mu dát druhou šanci, třeba budete mile překvapeni!

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Největším problémem zakončení Her o trůny bylo jeho uspěchání. Myslím si, že kdyby natočili opět 10 nebo aspoň 8 epizod, tak by konec nepůsobil oproti rozjetosti z minulých sérií tak rychle, nedodělaně a hlavně odfláknutě... Mrzí mě, že plno věcí se nevyužilo, včetně Jonova původu (vůbec po smrti Nočního krále byl Jon "jen navíc"), legendy o slíbeném princi/princezně... je tam toho víc. O dost víc, na co jsme se většina těšili a byli jsme zklamáni. Tato epizoda byla přesto důstojným koncem. I když opět, srdceryvnou scénu hned vystřídá racionální debata o tom, kdo teda bude králem. To mě naštvalo. Nebyl tam žádný prostor pro to, aby se divák stihl rozloučit, vzpamatovat a už mu tam solili politiku. Takže ještě jednou, bylo to krkolomné, ale nakonec jsem spokojená, protože to určitě mohlo být horší. Navíc s respektem k hercům a hlavním představitelům, ano! Nechali jsme v tom srdíčka a jde to vidět. Především pak snaha Emilie Clarke, aby nám po Dany zůstaly jen ty hezké vzpomínky na ni. Prostě děkuju. Pozitivní na tomto konci je pak už jen to, že si teda knížky nakonec rozhodně přečtu!

Aladin (2019)

Tahle Disneyho předělávka neměla absolutně žádnou chybu! Již předchozí předělávky (Popelka, Kráska) byly velmi povedené, každopádně Disney je čím dál tím lepší a lepší. Aladin je teď tou nejpovedenější! Bylo v něm všechno a dokonce i něco navíc oproti původní kreslené verzi. Tvůrci totiž přidali pár scén i novou píseň, a tím tak tomu všemu dodali na dokonalosti. Bylo to krásně barevné, dojemné, poučné, nechybělo napětí a humor! Prostě paráda. Vřele proto doporučuju všem, já osobně na to asi vyrazím do kina znovu.

Dárce (2014)

Snad nejlepší film o utopické společnosti, co jsem viděla. Ani mi nevadilo, že je konec předvídatelný a vůbec (pár nedomyšlených věcí by se vždycky našlo). Velmi oceňuji myšlenku, díky které na tento film ještě dlouho nezapomenu. Asi to nebude film úplně pro každého, ale i tak doporučuji zkusit!

Tísňové volání (2018)

Velmi zajímavý film, ale pořád nevím, co si o něm vlastně myslet. Příběh (zcela) vyhořelého policisty, pro kterého už nemá práce ani život smysl, naruší (pro něj jeho) "životní" hovor unesené ženy. Kdybyste chtěli vidět krizovou intervenci v praxi, tenhle film vám spíš ukáže, jak se to dělat nemá/nesmí. Asger měl světlé chvilky, ale často se nechal unést a za každou cenu chtěl svůj velký případ vyřešit. Nutno říct, že zápletka je tušitelná od začátku, ale i tak překvapí! Více méně vše nakonec dobře dopadne... ale právě ten konec je důvodem, proč nevím, co si myslet. Uvidíte sami.

Louskáček a čtyři říše (2018)

Pohádkový film na motivy slavného baletu, který se nebál balet zasadit přímo do příběhu. Tímhle spojením si mě Louskáček získal! Kostýmy mi hodně připomínaly styl Tima Burtona: neotřelé, šílené, ale vlastně velmi povedené. Keira Knightley je okouzlující a svou roli si užívá a Louskáček je prostě správný fešák! Pohádce tak nemám co vytknout, kromě hlavní postavy Kláry. Ze začátku milá, chytrá dívka, která má však (aspoň pro mě) nepochopitelné záchvaty vzteku a zmítá se mezi bezmocí a přehnaným sebevědomím. Na začátku filmu jsem ocenila vykreslení hezkého vztahu se sestrou, avšak na konci se mi nelíbilo, jak veškerá pozornost patřila jen Kláře a její sourozenci po zbytek filmu nebyli důležití. Za vyzdvihování jednoho dítěte před ostatními jak matkou tak otcem dávám filmu jen 4 hvězdičky, protože to aspoň mě kazilo jinak příjemný dojem.

Assassin’s Creed (2016)

Takový film půl na půl. Ta část, která vyprávěla minulost, ve které se Assassíni prohánějí po střechách, skáčou z obřích výšek a vraždí nepřátele, byla skvělou podívanou. Zde si přišli na své jak čtenáři knížek tak diváci, kteří hráli hru. Jenže druhá část byla opravdu zklamáním. Ze začátku byla jakási současná linie zajímavá, stroj, který dokáže simulovat vzpomínky na minulost, nebyl špatný. Ba naopak, vypadalo to slibně. Jenže zápletka, kterou pro tento film tvůrci vymysleli, byla chabá a nevhodná. Spojením těchto odlišných částí pak vznikl film, který chvilku bavil, pak nebavil, ale ve směs si z něj divák nic neodnesl. Snad jen dobrý pocit z postavy assassína ztvárněnou Michaelem Fassbenderem!

Zelená kniha (2018)

Na Zelenou knihu jsem do kina šla kvůli 3 věcem: 1. protože vyhrál oscary, 2. protože tam hraje Viggo a za 3. protože je film připodobňován k Nedotknutelným. 1. Po shlédnutí není divu, že jde o oscarový snímek. Děj plynul a plynul, divák se bavil, smál i ronil slzy, cítil se skvěle a najednou byl konec. Následovala cesta domů plná přemýšlení nad silným poselstvím filmu. 2. Viggo Mortensen byl fenomenální. Sympatická, zásadová postava, sice žádný myslitel, ale nejde ho nemít rád. 3. Vznik silného přátelství i přes rasovou nenávist je opravdu velmi podobný nedotknutelným, avšak nemůžu říct, který film je lepší nebo se mi více líbil. Každý má něco, každý má jiné, ale stejně důležité poselství. Nicméně oba snímky jsou o to cenější, že vypráví skutečné lidské příběhy. Jednodušeji řečeno: tenhle film stojí za to vidět!

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Rozloučení se s Bezzubkou a Škyťákem snad nemohlo být lepší. Nejen, že se objevil překvapivě sympatický záporák s přiměřenou dávkou cynismu a opravdu děsivými draky, ale hlavně jsme se seznámili s dalším nočním běsem - bílou běskou. Na téhle trojce je však nejlepší především to, že krásně propojuje a navazuje na předchozí díly. Drobné scény převzaté i ze samotné jedničky byly dojemné a podtrhly tak vývoj, kterým si jak film, tak hlavní postavy prošly. A to nemluvím o vzpomínkách na náčelníka Kliďase! Na konci filmu nezůstalo oko suché a byli spokojeni jak malí tak velcí diváci. O důstojnější rozloučení se drakům snad ani nesnilo.

Smrtelné stroje (2018)

Smrtelné stroje většinu diváků (i mne) nalákaly právě Peterem Jacksonem, který však režii přenechal svému příteli. Musím uznat, že Rivers není nejlepší vypravěč, ale triky a uměleckou stránku má zmáknutou. Vlastně celý příběh měl rychlý spád a přinášel skvělý divácký zážitek... skoro až do konce. Finální scéna, kdy by člověk očekával nějakou dechberoucí bitvu, mě celkem (hodně) zklamala. Po tom spádu, který do té doby ve filmu panuje, se najednou akce zasekne a všechny postavy mají volný průchod k zastavení zla. Působilo to lehce odfláknutě, nedodělaně. Byla to škoda, protože nebýt tohoto malého přešlapu, tak by Stroje byly opravdu výborná podívaná, i když byl příběh jednoduchý a postavy předvídatelné. 4* tak dávám především za první 3/4, které mě i přes drobné nedostatky opravdu bavily.