Zaklínač - Cena chaosu (2023) (epizoda)

Dvě hvězdy jsou za potkany, které fakt ráda vidím. A je to asi to nejsvětlejší z celé série. Ale přes tu lítost si neumím tyhle světlé okamžiky zcela vychutnat. Je mi smutno, že to trvalo dvě a půl série a odchod Cavilla, než se seriál navrátil k předloze. Ale proč a kvůli čemu? Kdo ví, ale jedno je jisté… teď už se z toho nic dobrého nevyklube. To je tak, když si z Ikei koupíte nábytek. Pokud si prostě začnete stavět skříň po svém a až po tom, co začne padat nebo chybí díly začnete listovat v manuálu, pochopíte, že z toho skříň nebude, leda tak třísky. Fňuk, mohlo to být super… ale není. Taková je realita - shovívavost a průměrné hodnocení si to nezaslouží.

Zaklínač - Z deště pod okap (2023) (epizoda)

Proč vznikly dvě úplně mimo série, aby se ta třetí konečně začala téměř až doslovně držet předlohy? Proč teď? Proč zrovna jenom tohohle? Nechápu, fakt ne. Nemůžu začít opěvovat návrat k předloze, ne po dvou a půl zbabraných sériích, na to už je příliš pozdě a příliš toho zpackaného. Kde máme teď hon, hm? Ďábelskou babici převtělenou do jezdce? Vzhledem k dříve špatně načatým a nebo rovnou špatně dokončeným linkám teď nic nedává z toho smysl. A je to taková škoda!

Zaklínač - Každý má nějaké úmysly, jenže pak dostane do zubů (2023) (epizoda)

Slušný průměr, ALE furt to má much jak …! Chci ocenit akci, která se konečně stala a docela i povedla, tím konkrétně myslím duel Vilgefortze s Geraltem, zbytek nic moc teda. Začátek epizody si mohli tvůrci odpustit - buď měli rovnou ukázat jak dokázali redanští přemoct mágy nebo to neukazovat vůbec. Zajímavé také je, že na to, jak Yennefer všem leží v žaludku, ji vždycky někde zapomenou. Šťastná to žena. Tím chci jen říct, že jsou tam pořád velké propasti ve scénáři, které samozřejmě lze přehlédnout a neřešit… ale když už je tam tvůrci dali, tak je teda řešit budu. Taky by mě zajímalo, proč se tvůrci zničehonic zase vrátili k předloze, i když zase tím svým nevkusným způsobem (jakože jsme třeba divoký hon viděli jen jednou… a teď už si na něj nikdo nevzpomene). Kdo ví, asi už vše, co mohli, vymysleli a teď nemají už z čeho čerpat?!

Zaklínač - Umění klamu (2023) (epizoda) odpad!

Myslíš, že jsme to zvládli? Haha… ne. Nezvládli. To, že se šetří záběry a proto se používají vícekrát mi neva. To, že zdejší pletichaření připomíná dětský hádky na pískovišti mi teda va, ale co už. Ale to, že majstrštikem série je rádoby hádka o Yennefer, která se během toho zdejchne zaujatě čmuchat… to mi ale pije krev. Je až k smíchu, jak tupé ty postavy jsou a že nikoho ani nenapadlo zauvažovat nad tím, že Stregobor je až moc jednoduchý cíl. Jenže… to by se museli scénáristé víc snažit a vono se jim očividně nechce. Tvůrci totiž pro zaklínače nedýchají, oni ho podle mě ani nemají rádi. Divím se Henrymu, že to s nima vydržel tak dlouho.

Barbie (2023)

Nechala jsem si před napsáním recenze odstup, abych zjistila, jestli se mi film líbil. Vzhledem k mé slabosti pro Margot a tomu, jak se Ryan v roli Kena překonal, hodnotím film pozitivně. Začala jsem však váhat nad tím, jestli se všechna ta důležitá témata podařilo otevřít dobře zvolenou formou… film je plný temné filosofie, která je vždy prošpikovaná jednoduchým, ale účinným humorem. Tak trochu ale bojuju s tím, že by ve výsledku mělo dojít k přiklonění se k jedné z variant - buď teda být více vtipným počinem nebo nabídnout více odpovědí a zkoumání temných pravd světa a společnosti. Dohromady to totiž sice pořád funguje, ale možná je to vůči těm pravdám na škodu.

Zaklínač - Pozvání (2023) (epizoda) odpad!

Tak jo, nejen že se jedná o špatné fantasy. Tahle epizoda dokazuje, že jde i o velmi špatnou “detektivku”, “romanci” nebo “drama”. Velebnosti, jdu blejt (jen doufám, že to nejhorší mám za sebou, i když bych asi neměla být tak naivní).

Zaklínač - Zase spolu (2023) (epizoda)

K čemu jsou kostýmy, dobrá hudba a vylepšená Yennefer, když scénář stojí za prd? K ničemu, správně. A přesně tohle odráží třetí sérii parodie na Zaklínače. Prázdné dialogy, zbytečné scény, nudné a nekomplexní postavy. Ach jo. Spíše to vypadá jako amatérský počin bláznivých nadšenců než seriózní “trhák” od Netlixu. Místo akčních bojových sekvencí, CGI kouzelných triků nebo nejrůznějších monster dostáváme prázdné tlachání a pseudohádky. Je to smutné.

Zaklínač - Každý po svém (2023) (epizoda)

Stále je mi záhadou, na koho tedy tvůrci seriálu cílí. Fanoušci knih a her nemohou být s tímto paskvilem spokojeni, pokud ano, očividně nedávali pozor nebo jim stačí fakt hodně hodně málo ke spokojenosti. S běžným divákem zde ale taky nepočítají, protože sem tam uletí narážka odkazující na znalost knih, kterou dále nidko nerozvádí. Což je matoucí pro obě zmíněné strany. Vzhledem k tomu, že z knih byla převzata pouze jména… a svět nefunguje tak jak by měl, nedává smysl pak slepě vypouštět narážky, které se setkají s nepochopením - u znalců i u nezasvěcených. Scénář je pak rozhodně zatím tím největším problémem celé nové série.

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Protože nechci zcela křivdit, tak se událo pár pozitivních změn, které bohužel celek nijak nevytrhnou z propasti žalostné bídy a podprůměru. Yennefer konečně alespoň vypadá, jako Yennefer. Taktéž hudba získala větší grády. Sem tam se dočkáme i nějaké té akce… ale celkově? Fakt teda nic moc, spíš nic.

Stillwater (2021)

Bylo to až nepříjemně dlouhé a ždímající. Celou dobu tušíte, že to nedopadne dobře a navíc je film plný scén, které k tomu směřují… ale musíte si počkat až nakonec, než se tak stane. A možnost říct “já jsem to říkala” pak přes únavu nepřinesla kýžené uspokojení.