Lovci zločinců (2011) (seriál)

Jednou si takhle přepínám TV před odpoledním šlofíčkem a na co nenarazím... No a spát jsem nešel. Díl jsem dokoukal a hned si zašel obstarat díly další. Nutno říci, že začátek seriálu je takový vlažnější, ale stále velmi dobrý a zajímavý. Námět je velmi schopný a zpracování skvělé. Každopádně jsem čekal, jestli se objeví nějaké dlouhodobé zápletky, nebo se budou řešit jen jednorázové situace. A jakmile se dlouhodobé linie objevily (ano, nebyla pouze jedna), seriál nabral strhující tempo (byly dny, kdy jsem viděl 6 dílů - prostě mi to nedalo). Člověk musí být neustále ve střehu, neboť se jednotlivé linie střídají, prolínají a objevují se další. Mezi tím se řeší samozřejmě jednorázové příběhy. Vše je velmi dobře zkombinováno a chytře natočeno. Herci mi také sedli. J. Caviezela jsem nikdy moc nemusel, ale tahle role mu sedla a on sedl mi. Ostatní herci taky výborní a hlavně M. Emerson je kouzelný :-). Akce mi svým pojetím hodně připomíná Bourna - žádná divočina, civilní přirozené souboje. Jakmile se rozjely i značné konspirace, nebylo pochyb, že je toto pro mě skvost. Chemie postav funguje výborně, velmi dobře se také profilují a rozvíjejí. Sem tam padne dokonce nějaká vtipnější hláška či rýpnutí. Za zmínku stojí také výborná hudba. Hlavně výběr finálních skladeb na konci každého dílu - bomba. Celkově jsem narazil čirou náhodou na tuto bombu a jsem za to rád, ba dokonce jsem nadšen! Skvělý počin! Howgh!

Až tak moc tě nežere (2009)

Ale tak jo, proč ne. Jednoduché, přímočaré, předvídatelné. Ale taky sympatické, příjemné, pohodové. Koukalo se na to fajn, člověk vypnul hlavu a jen sledoval. Sice to bylo od začátku do konce jasné, jak to vše skončí, ale bylo to tak příjemně a pohodově podáno, že to vlastně nevadilo a bylo to celkem fajn. Asi 2x jsem se docela zasmál a tak 3x pousmál. Ale čekal jsem spíše tu romantiku než komedii, jak bývá již zvykem. Takže očekávání splněno. Nenudilo to, fajn se na to koukalo a celkem rychle to uteklo. Žádné veledílo, ale když tam nic jiného nebylo a nic se mi nechtělo dělat, proč ne. Howgh!

Skvělý plán (2012)

Celkem dobrý nápad, ale zpracování bylo takové slabší. Dokázal bych si představit mnohem vtipnější verzi. Nějak více jsem se zasmál tak 3x, pousmál tak 2x. Byla to spíše romantika než komedie. A musím říct, že po 3/4 filmu mě totálně vytáčel hlavní mužský protagonista. Na druhou stranu nutno říci, že se na to fajn koukalo, vyloženě to nenudilo a celkem rychle to utíkalo, až je to s podivem. Každopádně celkově jsem čekal více. Po druhé bych se na to už nedíval. Slabších 60%. Howgh!

Kurýr 3 (2008)

Oproti jedničce trošku ztrácí šmrnc a takový ten nadhled a lehkost. Je to pořád ten stejný styl, akorát zde opakování není už tak zábavné. Nenudil jsem se, to ne, ale už to malinko ztratilo to kouzlo jedničky. Ale opět platí - pohodka, vypnout mozek, unreal akce. Koukat se na to dá, nenudí to, ale už to není ono. Jedno kouknutí stačí. Howgh!

Kurýr (2002)

Lepších 70%. Fajn nápad, slušné zpracování. Od začátku do konce jsem se nenudil. Je zde plno akce, akce a akce. A ještě nějaká ta hláška vlastně a vtipná průpovídka. Co na tom, že akce je totálně unreal. Patří to k tomu a zde to skousnu. Totální vypnutí mozku a jen bavení se. Pohodka! Howgh!

Plán útěku (2013)

70%. Pohodovka! Od začátku do konce je jasné, jak to dopadne. Je zde sice jedno překvapení ohledně místa věznice, ale jinak je ve všem jasno. Pěkně to odsejpá, na nic si to nehraje, slušná akce, pár dobrých nápadičků v příběhu, výjimečně nějaká hláška, řádně nechutný a slizký záporák. Vše zapadá. Prostě pohoda! Bavil jsem se, nenudil jsem se. Spokojenost! Howgh!

Na křídlech vážky (2002)

Lepších 60%, takových slabších 70%. Velice dobrý námět a s ním i zpracování a atmosféra. Byl jsem celkem mile překvapen. Vše fungovalo, bylo to tajemné, až relativně pozdě mi došlo, oč jde (asi jsem byl unaven, protože jinak si to nedokážu vysvětlit). Každopádně dobře zpracováno, nenudilo to, bavilo to, koukalo se na to fajn a a v podstatě celý film jsem byl velmi zaujatý. Spokojenost a překvapení! Howgh!

Žít a nechat zemřít (1973)

Standardní stará bondovka, které já moc nemusím, resp. nenadchnou mě, ale v klidu se na to podívám. Pěkně střídající se prostředí, zapojení amerických kolegů, a pár dobrých nápadů. Ale celkové zpracování mi prostě nesedí. Připadá mi takové nemastné neslané. Když v TV nic jiného není a mi se nechce přemýšlet a jen vypnout mozek, OK. Ale že bych to vyhledával, to ne. Howgh!

Muž se zlatou zbraní (1974)

70%. Obecně nemám moc rád staré Bondovky, hlavně s Moorem. Ale tahle byla velmi solidní a jedna z těch lepších. Dost akce, která nepůsobila směšně, charismatický záporák, pěkné prostředí, dobrá zápletka. Celkově povedené, nenudil jsem se a docela mě to bavilo. Howgh!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Tak po prvním dílu musím říct, že mě asi tenhle bavil nejvíce. Není to čert ví jaký zázrak, ale svůj účel vypnout mozek a odreagovat se, to plní. V podstatě jsem si nevšiml hluchého místa a neustále se něco dělo, což je fajn oproti předchozím dílům. Johnny už neměl tolik prostoru se pitvořit, takže mě tím neiritoval. Hudba byla dobrá. Děj předvídatelný, ničeho objevného jsme se nedočkali. Jak píší výše, plní to svůj účel na jednou kouknutí a odreagování se. Nenadchne to, ale ani neurazí a nenudí. Silných 60%. Howgh!