Doom (2005)

Pro mě zklamání. Myslel jsem, že to bude nějaká totální řežba ala game Doom, ale todle bylo úplně něco jiného. Spíše než akce tam bylo chození temnými uličkami, střelby jen malinko. Ani atmosféra mi nepřipadala nějak extra strašidelná a moc se tam na můj vkus tohoto žánru kecalo. Obrovská škoda, mohl to být pořádný masakr. A ten počítačový závěr z vlastního pohledu to totálně doprasil, protože todle se tam absolutně nehodilo. Prostě pro mě zklamání a proto dávám takových takových horších 50%. Howgh!

Moje superbejvalka (2006)

50%. Pokud to měla být komedie, tak teda nebyla. Zasmál jsem se možná 1x-2x za celý film. Pousmál možná 3x. Velké zklamání. Spíše klasický romantický film. Promarněný potenciál - z takového tématu se dala vymačkat spousta vtipných a komických situací. Jediné plus je 2 krásné holky. Zklamání! Howgh!

Columbo - Vražda škodí zdraví (1991) (epizoda)

Spíše takových 70%. Vražda je naplánovaná velice dobře, ale s řadou chyb, které mě tedy nenapadly, dokud je Columbo nevypátral. Ten člověk je fakt mozkovna a všimne si čehokoliv. A potom už šel po vrahovi jako pes. Dopadení a usvědčení pachatele nemá teď takovou šťávu, protože od počátku víme, na co ho dostal. Ale i tak velice dobrý díl. A navíc - Columbo ve smokingu - to se tak často nevidí. Záporák také řádně nesympatický. Dobrý Columbo! Howgh!

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Tento díl nějak nevybočuje z předchozích dílů. Je to prostě zábavná podívaná bez nutnosti přemýšlet. Ale jen průměrná podívaná, ničím extra. Leda námětem, ale ten se dal rozhodně zpracovat lépe s mnohem více akce a hlavně s mnohem nápaditějšími akcemi. Prostě průměr. Pro tentokrát je to horších 70%, místy se mi to zdálo už trošku moc překombinované a už moc sci-fi. Howgh!

Tristan a Isolda (2006)

Klasický příběh lásky a zrady, jako v každém podobně laděném snímku. Atmosféra doby velice dobrá, kostýmy slušné. Příběh klasika. Co se mi moc nezdálo a trošku mě "zklamalo" bylo to, že mi ani nepřišlo, proč se ti dva tak milovali a byla to taková láska. Nějak jsem nespozoroval, proč vznikl takový silný cit. Ale budiž. Zbytek filmu mi připomínal Excalibr. Ale v pohodě, na to se dalo jakš takš čekat. Ale s atmosférou Excalibru se to nedá srovnat. Prostě průměrný historicko romantický film, který ničím nevyčnívá oproti jiným stejného žánru. Howgh!

X-Men 2 (2003)

Opět 70% stejně jako první díl. Je to nadprůměrné film. Akce o něco více se mi zdá, je to rozhodně dynamičtější než jednička. Ale neustále se nemohu zbavit pocitu, že mi tam něco chybí, aby to bylo na těch 80%. Děj se malinko zamotal a poodhalil oč se tam jedná, což mě na tom zajímá asi nejvíc. Ale něco tam prostě chybí a je to jen mírný nadprůměr. Howgh!

Hrabě Monte Cristo (2002)

Asi půjdu proti proudu, ale mi se todle zpracování docela líbilo. Není to čistých 80%, ale spíše 70%. Knihu jsem nečetl a jediné zpracování, které jsem viděl bylo to s R. Chamberlainem, které se mi velice líbilo, o krapet více než toto. Děj je velice svižný, pojaty více dobrodružně než s R.CH. Laždé zpracování mělo své kouzlo. Co se týká děje, ani se od s R.CH. moc neodlišuje až na pár maličkosti. Nicméně pomsta se mi zdá taková méně zajímavá a propracovaná, což mi trošku chybělo. Ale zase je to nahrazeno větší dynamičností. Myslím si, že je to velice dobré zpracování, ale s R.CH. bylo o malinko lepší. Howgh!

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Pro mě obrovské zklamání. Jednička nebyla nic extra, nicméně se na to koukalo dobře. Tajně jsem doufal, že se tvůrci poučí z chyb a dvojka bude mnohem lepší a nabušenější. Bohužel! Za prvé - tak dlouhý a vláčný úvod, to bylo za trest. Za druhé - dějová linka veškerá žádná. U jedničky také toho nebylo mnoho, ale alespoň něco. Za 3 - totální chaos - v podstatě nebylo vysvětleno kdo je ten jeden predátor, co se vydal na zteč. Proč vlastně nevyhodil celé město nakonec do vzduchu, když už tam bylo převetřelcováno, jako to dělali jak v Predátorech, tak v prvním dílu. Myslel jsem, že se dočkáme o něco většího vysvětlení o obou rasách zase. Prostě nic! Za čtvrté - souboje byly celkem nepřehledné a nebyly ani nic moc. Pozitivní bylo, že jsem občas byl celkem napnutý, ale nic víc. No a ten konec, to jsem zase nějak nepobral - ta buchta byla asi taky nějaký druh emzáka nebo něco. Asi otevřená vrátka pro trojku. Celkově to byl takový mišmaš bez hlavy a paty. Jsem strašně zklamán! A jako jednomu z mála asi se mi líbí více jednička. Howgh!

Firewall (2006)

Tak klasická šablona tohoto druhu snímků - otec, expert v něčem, popř. bohatý. Unesou mu rodinu a něco po něm chtějí - něco zlého. A on se snaží rodinu zachránit s tím, aby to zlé neudělal. Prostě klasika. Akorát se obmění co hlavní hrdina umí a co má udělat. Vše samozřejmě musí skončit happy endem. Toho jsme se dočkali i zde. Film tedy neměl moc čím překvapit. Každopádně je to solidní průměr, čisté 3*. Utíkalo to rychle, občas to bylo i napínavé. Prostě klasická pohodovka na jedno zkouknutí. Howgh!

Rodina podle plánu (2005) (TV film)

Je to tak mezi 40-50%. Nebylo to zase tak špatné, jak jsem čekal. Samozřejmě příběh se záměnami a hraním rolí už jsme viděli mockrát. Také bylo od počátku jasné, jak to dopadne - už jsme také mnohokrát viděli. Nicméně, bylo to docela svižné, pár vtipných momentů a celkově to bylo natočeno tak pohodově, že se na to dalo koukat. Není to sice ani průměr, ale mírný podprůměr, ale jsou i horší. Howgh!