Pravěk útočí (2007) (seriál)

Hodnotím zhruba po 6 dílech, přičemž ten šestý ve mě vzbudil obrovský zájem sledovat dále. Je to takový průměr, něco ve stylu Hvězdné brány, resp. naprosto to stejné. jen jsou tam dinosauři místo Goauldů. Co je obrovské mínus jsou ty dosti slabé efekty, to mě tam trošku ruší a snižuje kvalitu a působí malinko amatérsky. Nicméně nápad s anomáliemi je velice dobrý. Co se mi líbí, ale i občas ruší jsou vtípky, které tady jsou. Na jednu stranu občas výborně zapadnou,a le občas nabourají atmosféru a zbytečně to sebezesměšňují. Některé věci jsou taky na zamyšlení - celkem málo početné komando - pár vojáčků ma takové ještěrky, neozbrojení výzkumníci si tam sami pochodují apod., ale to se snad zlepší. Každopádně je to takový průměrný seriál, na který se dá v pohodě koukat. A třeba se to časem i zlepší. Howgh!

Vůně ženy (1992)

Skvělý Al Pacino! S celý film stoupá a padá! nebýt něho a jeho úchvatného výkonu, film by asi za moc nestál. Příběh je už trošku obehraný - zapšklý starý člověk se stane kamarádem mladého kluka. Zde mi chybělo trošku větší prokreslení a postupné skamarádění. Přišlo mi to, že Al Pacino byl kamarád z ničeho nic, aniž by si to Chris nějak zasloužil. Ale možná, že to tak být mělo, že si Al na tvrďáka jen hrál. Ale něco mi na tom chybělo, atmosféra mi nepřipadala tak úchvatná, jak by mohla být. Nicméně i přesto by film byl asi na 3* a solidní průměr, za výkon Al Pacina 4*. Howgh!

Co horšího se může stát? (2001)

Slabota! Je to tak v rozmězí 1-2 hvězdičky. Na Martina Lawrence začínám být poslední dobou dost alergický, protože ty jeho opičky, ksichty a nesmysly, které pořád dělá mi lezou už krkem. Naštěstí tady toho zase až tak moc nebylo. Jinak totální nuda, zasmál jsem se asi 2x a to vše až ke konci filmu, kdy to mělo alespoň nějakou dynamiku. Zbytek totální nuda, nezajímavé, a snažilo se to kopírovat "Dannyho parťáky" nebo "Podfukáře". Závěr celkem ušel, jinak bída a utrpení. Howgh!

Přešlapy (2009) (seriál)

Musím říci, že já jsem celkem spokojen. Alespoň co se týká české seriálové tvorby a vůbec české tvorby z poslední doby všeobecně. Seriál "6 v tom" znám, sledoval jsem ho pravidelně a rád. Samozřejmeˇčeská "verze" se tomu nevyrovná, ale jak je výše - na české poměry výborné. Sem tma se fakt velice zasměju, celkově to rychle ubíhá a je to takové svěží a uvolňující. Některé zápletky, či rozhovory jsou podivné, ale zase to vynahrazuje skvělý Matásek, který je fakt pekelný. Ani ostatní herci mají své velice dobré chvilky, ale MAtásek - to je fakt skvost. Rád se na to ve středu vždycky juknu, mě se to prostě zamlouvá. Žáden zázrak, ale tak zlé to také není. Howgh!

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Takových pěkných 70%. Ztratilo to kouzlo prvních dvou dílů, působí to trošku moc moderně a hlavně tomu chybí ta temná atmosféra. Je to akce od začátku do konce. Člověk se ani na chvíli nenudí. Honičky auty jsou dobré, bitky terminátorů také, dějová linka není špatná a závěr je překvapující a výborně udělaný. Celkově je to pořádná odpočinková akce, u které se dá výborně pobavit. Ale už to není úplně ono... Howgh!

Tři do tanga (1999)

No, vyloženě komedií bych to nenazval. K vyloženému zasmání tam zase toho tolik nebylo. Nicméně, bylo to velice pěkně natočeno, atmosféra filmu byla taková zábavně milá, takže film rychle běžel a pěkně se na něj koukalo. Je to velice milý film, u kterého se tak zvláštně pobavíte. Howgh!

Maximální riziko (1996)

Toto bylo dosti slabé. V dětství jsem měl Van Damma celkem rád, kdo ne. Ale tenhle film jakoby se neuměl rozhodnout, co bude. Jestli krimi a nebo akční film. Krimi to bylo slabé. Akčňák téměř žádný. Celkově dost nepřehledné a celkem divná kamera a barvy, Rozhodně jeden ze slabších Van Dammových snímků. Howgh!

Lovec žraloků (2001) odpad!

Mám rád tydle filmy se žraloky. Takže jsem se podíval na začátek a ihned pochopil, že toto není správná volba. Už první záběr žraloka, který potopil loď byl tak trikově otřesný, že dále jsem to jen měl jako zvukovou clonu a jen sem tam jsem na to kouknul jedním okem. Ale co vím, tak dialogy byly naprosto stupidní, herci v podstatě žádní a celkově to byla jedna velká nuda. Námět to nemusí být špatný, ale zpracování by muselo být několikanásobně lepší, aby se to dostalo alespoň na průměr. Howgh!

Columbo - Jak vytočit vraždu (1978) (epizoda)

Opět velice povedený díl. Provedení vraždy vskutku originální, to se jen tak nevidí. Nicméně také spousta chyb a nedomyšlení vraha. Jako vždy, několik vtipných momentů, kterými Columbo vždy oplývá. Vyřešení zápletky a usvědčení zlosyna jako povětšinou vynikající. Velmi dobrý díl. Howgh!

Strážce (2006)

Celkem průměrný film. Mělo to být takové krimi, ale mi napínavé mi to nepřišlo a v podstatě mi bylo i celkem jedno, kdo byl ten záporák. nějak to postrádalo atmosféru a nedokázal jsem se úplně pro film zaujmout. Nicméně, byla to dobrá sonda do toho, jak funguje ochranka prezidenta. Celkově to nemuselo být špatné, ale postrádalo to větší napětí a atmosféru. Howgh!