Sociální síť (2010)

*líbí se mi*.... ba ne -> *už se mi to nelíbí*

Černá labuť (2010)

Toto byl i nebyl typický Aronofsky. Myslím, že nemá smysl pět ódy na herecký výkon NEJEN Natalie Portman. Všichni herci byli prostě úžasní - tečka. Spíše bych chtěl podotknout, co se mi na filmu nelíbilo (moc toho není a vše ostatní bylo prostě úžasné). Připadalo mně, jakobych jel na horské dráze a snímek se mnou. Jednou nahoru, podruhé dolu. Respektive jednou film setsakramentsky tlačil na divákovy nervy, podruhé ubral a jel na jemné notě vášně a krásy. Já vím, že to určitě byl režisérův záměr, protože jak znám Aronofského, vždy ví, co a proč a jak kde nasadit, aby to v závěru bylo přinejmenším dokonalé. Každopádně mně tohle prostě nesedlo a děsně to rušilo můj celkový dojem z filmu. Právě tato nestálost tempa ubere na mém hodnocení. Konec byl takový zvláštní tím,.... sakryš, to by byl spoiler. Dobrá jinak - konec byl zvláštní (pro zasvěcené takový "hint" -> to s tím červeným na šatech hlavní hrdinky během závěrečného tance) a rušily mě také halucinace (alespoň jsem to tak pochopil) hlavní hrdinky. Toť vše, nakonec chci podotknout, že tyto výtky nejsou tak závažné a celý film byl skvělý, ale jako všechny režisérovy snímky - nejsou prostě na jedno zkouknutí.

Prosíme přetočte (2008)

Tak tohle bylo pitomý a brutálně naivní. Hvězda za některé "našvédované" filmy a scénu se "zrcadlovým bludištěm". Abych řekl pravdu, tak trailer ve mně vyvolal značnou míru zvědavosti se na tento film podívat. Po zhlédnutí filmu se ale proklínám, že jsem raději nezůstal jen u toho traileru, který zobrazoval jen zajímavý nápad se zápletkou nutnosti natočit filmy podle svého.

Králova řeč (2010)

I kdyby se tento film netýkal nějakého závažného tématu, dávám plný počet - to herectví bylo ohromující a náramně kouzelné provedení filmu dávalo k příjemnému sledování ten nejhladší průběh, jaký jsem měl tu možnost za poslední roky vidět...

Saltová (2010)

Americky naivní a pěkně zamotané. Film neví kam se pořádně zařadit a místy působí velice přehnaně akčně. Tu si Salt hraje na vážný politický thriller aby záhy zapoměl, co že to za žánr chtěl být a nasadil zničehonic akční řežbu pro pobavení mládeže. Fajn, akční scény nejsou špatné, ale to by film nesměl hrát (nebo se alespoň snažit hrát) na vážnější notu. Na druhou stranu Angelina je pořád děsně sexy a ne že by jí tahle role nesedla!

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Přiznám se bez mučení a vyprsknu to hned teď: romantická linka filmu se mi líbila hodně (skvěle zahraná mimochodem), všemu ostatnímu jsem nějak nerozuměl. Nebudu si hrát na ekonomicky vzdělaného, burza a tyhle ekonomický kravinky, které vládnou světem, mě nikdy nezajímaly. Škoda že ta romantická linka byla překažena tou ekonomickou, nehodnotím kvůli tomu celý film, ale jeho polovinu, zato ale plným počtem. Carey Mulligan a Shia LaBeouf jasně táhnou a v romantice si tihle dva sedli víc, než je zdrávo - krásné herecké výkony. Navíc Carey Mulligan je tady naprosto úžasně sympatická a nádherná!

Na doraz (2010)

Další z výborných crazy-road komedií! Nevyhla se již ošoupaným klišé, alespoň v některých fázích filmu, ale to mi nebránilo se naplno bavit! Výborná relaxační záležitost na pobavení celé rodinky. A teď se jdu podívat na dva a půl chlapa ;)

Plivu na váš hrob (2010)

Původní film jsem neviděl, takže budu hodnotit jen tento. Hodně zajímavý film vybočující z té řady podprůměrných amerických hororů. Udržel si svou napjatou atmosféru a nepustil do závěrečných titulků. První polovina filmu je otřesná, pobuřující a šokující, přesto brilantně zahraná a do budoucna budu Sarah Butler sledovat a budu zvědav na filmy, ve kterých se objeví, protože nebýt jejího výborného hereckého výkonu, koukalo by se na to daleko "lehčeji" (rozuměj - to, že tak výtečně autenticky hrála, způsobovalo, že se na snímek koukalo hrozně těžko, což je dobře, protože me to udržovalo přibitého na židli). Druhá polovina filmu je zase brutální, krvavá a drsná (u takto brutálních scén se vždycky podivím, jak to můžou natočit takhle naturalisticky). V polovině filmu nechá film diváka dokonce tápat, zda hlavní hrdinka přežila, či nikoli, což je také plus. Přesto všechno nemohu tomuto snímku dát plné hodnocení. A je to mnou - nejsem na takto drsné filmy zvyklý.

Já, padouch (2010)

Palba to byla, vtipná to palba. Ale ne zase taková, místy (avšak vážně jen párkrát) to skřípalo a vytknul bych málo i příběhu, hlavně k tomu "konvertování" ze zlého na dobrého. Ale což, animáky jsou pro zábavu a musí v nich být zastoupena hutná dávka humoru - ta tu byla hojně. Takže příjemná podívaná s příjemnými mimoni; a ta děvčata byla skvělá. EDIT: Po druhém zkouknutí musím změnit moje hodnocení a přidat poslední, chybějící, hvězdu. A proč že to vlastně dělám? Při prvním shlédnutí jsem byl mírně unaven a nepochytil jsem všechny ty krásné narážky na spoustu ohavných návyků (nejen) americké kinematografie a jiné krásné drobné žertíky, které tento animák obsahoval. Byl jsem mile překvapen a kál se, že jsem tento snímek o jednu hvězdu ochudil.

Písečná smrt (2009) (TV film) odpad!

Původně jsem chtěl hodnotit úplně jinak a napsat zcela jiný komentář, ale po posledních deseti minutách musím změnit všechna má rozhodnutí. Half-Life vykrádačka jako prase, kdo hrál tuto legendární hru a viděl tento film, ví proč to říkám (/píši).