Na vlásku (2010)

Tady není nic ke kritizování - hudební složka výborná, vizuálně úžasný, příběhem to není fádní a okoukaný... Celkově poslední dobou animáky zvyšují na kvalitě a za sebe mohu jen říct, že mě to nesmírně těší. Moc mě překvapila kvalita dabingu, velice povedená a písně krásně nazpívány. Kvalita snímku celkově 4 hvězdy a tu poslední právě za zmiňovanou kvalitu dabingu, který byl vynikající - víc takovýchto precizně nadabovaných (nejen)animáků a budu (nejen já) moc spokojen!

Braindead - Živí mrtví (1992)

Je to úchylný, vtipný a je v tom romantika. Takovéhle by se měly dělat horory! Navíc člověk začne ústřední dvojce fandit - i když ze začátku se Lionel jeví jako naprostej magor a úchyl. Ke konci se vše dostane do obrátek a o akci a humor je postaráno. Ale jak už jsem řekl, začátek tomu všemu vůbec nenahrává. Ale "obávaná krysí opice" je děsně stylový!

Gulliverovy cesty (2010)

Nemůžu si pomoct, celý mi to přišlo děsně ujetý a přehnaný. Herci přehrávali a Emily Blunt udělala děsnou chybu, že odmítla hrát v Iron Manovi 2 a vybrala si místo toho tenhle paskvil. Jacka Blacka mám rád, tady mi ale děsně nesed, stejně jako celý film. Jinak film vykrádá všechny možné, sice to i tak funguje, ale připadlo mi to děsně nelogický. Tohle už mi nepřipadlo "in" a "cool" ani pro mládež, i když ta potom čapne. Možná, že jsem to špatně pochopil, protože místy mi to přišlo, jakoby si chtěl tenhle film utahovat, nebo oslavovat (nějak jsem nebyl sto to rozpoznat) dnešní hyperkonzumní svět. No kdybych si to měl ohledně tohohle filmu v hlavě srovnat, nepodaří se mi to a tenhle komentář je stejně splácaný jako film. Bohuželš.

Pacifik (2010) (seriál)

Více dramatizované a sociálněji zaměřené Bratrstvo neohrožených. Boje a prostředí na jedničku, nic jiného jsem ani nečekal. Ale také jsem nečekal místy rušivě rozdílné epizody, z nichž jedna pojednává o bojích a druhá už pak rozebírá mediální a milostný život jednoho vyznamenálka. I takto se dá podat válka, to jistě, ale mě. abych se přiznal, to krapet rušilo. Tempo, kterým seriál jede, je pak těmito pasážemi zpomalováno a ne všem postup tímto směrem vyhovuje. Jinak epizody navazují hezky a vše vyústí do krásného, leč hořkého, konce.

Helen (2009)

Neviděl jsem úvodních 15 minut a stejně mě to dokázalo dostat. Zase jedno skvělé drama.

Vesnice (2004)

Zajímavý film s mnohou řadou známých herců, kteří hrají...zvláštně. Je milé, že se zde neoperuje s nějakým nadpřirozenem a hraje se tu mírně se sektářstvím a náznaky hororu. Vše je mírné a režie na nic nespěchá. Možná proto je tento film průměrem. Ale hezkým a milým průměrem, který sice nezůstane dlouho v myslích, ale hezky se na něj kouká.

Město (2010)

Celou dobu příjemná kriminálka viděná kriminálníky, většinu času. Hlavním hrdinům jsem nefandil, možná, že tohle byl záměr. Každopádně ten konec to pro mě totálně zametl pod koberec a zazdil.

Poznáš muže svých snů (2010)

Spousta známých herců, někteří v mini-rolích. To se nevidí často. Příběh není přímo nudný, ale také se nějak nesnaží víc pobavit. Tím, že do tří čtvrtin filmu naflákne režisér stejnou groteskní hudbu, není zaručeno, že z toho bude komedie. Humorné situace tu jsou, ale spíše film jen tak plyne, bez většího apelování na pohyb divákových obličejových svalů. Na druhou stranu je to relax, jaký se u Američanů nevidí. Samozřejmě, že to myslím pro Woodyho jako kompliment.

Záměna (2010)

Zaprvé: jestli chcete vidět většinu vtipných okamžiků tohoto filmu, koukněte na trailer. Zadruhé: film to je příjemný, ale svou délkou a častými hluššími místy občas nudí.

Quigley u protinožců (1990)

Pro mě první koukatelný nekomediální western. Hlavní dvojici to klape a Rickman jako záporák (hned mi hlavou bleskl jeho snad nejlegendárnější Hans Gruber) dobrá volba. A děsně chválím český dabing (a odpůrci dabingů, ať si klidně melou svou).