Mission: Impossible (1996)

Brífink, akce, háček, zrada, upravená zápletka, pronásledování, špionáž, převrácení faktů o 360 stupňů... Potom už jenom zbývá nějaká akční triková adrenalinová pasáž a akční jízda je zaručena! No a vážení přátelé, to vše a ještě mnohem víc najdeme přesně v tomto filmu! Začátek v Praze a rusky mluvící a smějící se Marek Vašut už je jen třešničkou na dortu.

Nebojte se tmy (2010)

Zprvu trochu odpudivým dojmem vypadající horor, který se tvářil v prvních 30 minutách spíš jako Alvin a Chipmunkové, či cokoliv tomu podobného. Zdání ovšem klame, no a pro ty, kteří se nenechají odradit , čeká pak další hodinka strachu a nejistoty. A kdo by vydržel až do konce, pro toho je připraveno emocionální grandiózní finále, které z diváka vysaje všechny idee o tom, že tento příběh skončí nějako obzvláště dobře a že se všichni usmíří. Skotačiví skřítci totiž nejsou vůbec mírumilovní a se svou vynalézavostí by do kapsy strčili i MacGyvera. A proto se raději bojte tmy, protože oni číhají. Mají totiž všechen čas na světě...

Nezvratný osud 5 (2011)

Prokoukat se všemi těmi Nezvratnými osudy dá práci a nevěřím (leč pevně doufám) v to, že bude tento posledním. Alespoň že dává divákovi tušit, že by mohl být. Po jedničce asi druhý nejlepší film z této "řady", kde nejen začátek a konec působí dobrým dojmem. Tvůrci se snahou oživit zašlý stereotyp trochou napětí skrze možnost zabíjení cizinců namísto své smrti sice nešlápli vedle, ale ve filmu to vyzní do ztracena a tak nějak se tam ta možnost jen nakousne a postupně vyšumí. Škoda, mohlo to vzít jiný směr a být trochu osvěžené. Na druhou stranu jsem rád, že se z filmu nestala (zatím) dojná kráva, třeba jako u Saw; to znamená, že jsem pořád ještě neztratil chuť a iniciativu ke zhlédnutí dalších dílů. Budu se opakovat, ale nakonec ještě jednou řeknu: konec mě potěšil!

Obhájce (2011)

Říkejte si o mně, že jsem blbej jako pučtok (vysvětlení původu tohoto divného slova zde), ale budu si muset tento snímek "sjet" ještě minimálně jednou. Buď to, anebo se budu třeba inspirovat uživatelem J*A*S*M a vezmu v potaz, že děj není chvílemi zcela přehledný (na což jen přikyvuji). Ale i přesto, že místy je děj vyprávěn trochu chaoticky, se Obhájce jeví chytře a napínavě. Herecké výkony jsou na úrovni a příjemně se na to kouká. Jak jsem předeslal na začátku, snímek se dá zkouknout i vícekrát, aniž by se jevil nějak trapně. Naopak, mně bude vyhovovat, když už budu vědět, jak se děj bude hýbat, abych si to v hlavě srovnal. Takovéhle filmy se nerojí často.

Kocour v botách (2011)

Po vymoštování té zelené kulovité chodící hmoty s dvěmi anténkami na hlavě k nám přichází režisér s dalším nápadem na animák. Je tento sólový koncert rezavého micáka v botách jen výplň, nebo se vyplatí nazout boty a zajít na tohoto chundelatého mazla...v botách? Dozajista ano. Animace je jako vždy prvotřídní, kočákům a kočandám byly vidět i ty nejmenší chundele. Příběh a zápletka sice nejsou nejohromější, ale stejně potěší a nejsou alespoň trapné. Český dabing byl zase jednou hodně na výši a velice poveden, nejen děti byly spokojeny. Vtip se nevyskytoval po celou stopáž snímku, avšak když už se objevil, stál za to. No a nakonec bych vypíchnul začátek zajímavě řešených konečných titulků.

Lovec trolů (2010)

Už žádné trapné vyvražďovačky a visící soply z nosů. Nyní frčí trolové. Volně se začali pohybovat mimo svá vytyčená teritoria a proto je potřeba někoho, kdo se jim postaví. A nyní už beze srandy. Lovec trolů je film, který sice nerazí nový směr, ale je velice poutavý a konečně není absurdní. Konečně jsem si nemusel říkat proč postava jedná tak, jak jedná. Fakt, že nejsem křesťan, mi jen u tohoto filmu nahrával a já si říkal, že bych se i mohl do Norska podívat, a to celkem bez obav. Koukalo se na to velice dobře a uteklo to rychle. Možná, že jedním z hlavních taháků byla příroda a fakt, že se tam nemluvilo anglicky a nebyl tam přítomen..jak to říct.. snad americký styl myšlení? Bylo to prostě jiné a bylo to vidět. Příjemně jiné.

Věc: Počátek (2011)

Jelikož původní Věc je moje srdcovka, na kterou nedám dopustit, měl jsem z tohoto "prequelo-remakeu" docela vítr. Zezačátku mi režisér dělal radost - budoval atmosféru, která se, jak už to tak bývá, měla co nevidět zdramatizovat. Tento zvrat, který přišel a nemusel jsem na něj čekat zase tak dlouho (něco málo pod 30 minut), mi udělal také radost. Efekty Věcí byly na úrovni a tíživá atmosféra byla tak akorát. Trochu mě zklamalo posledních 20 minut, ale titulky se zase naopak velice povedly. To abych zase někdy vytáhl a oprášil nesmrtelnou Carpenterovu Věc a navázal na tento snímek, který tomuto veledílu dělá slušnou poklonu.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Vím, že nyní už se všem klišé přejedlo, ale jednou za rok minimálně, si já tedy jedno takové líbit nechám. No a Kovbojové a vetřelci mi k tomuto účelu posloužili výtečně! Zezačátku to vypadalo dost zmateně, ale pak se z tohoto mnohými až příliš křivděnému snímku (zda-li to tak mohu říct...) stal typický romanticko-dramatický sci-fi western! Zní to divně? Mělo by, zezačátku to bylo fakt divný. Postupem času si k němu však někteří určitě cestu najdou. Nakonec, zase tak špatné to nebylo (a efekty byly podle mého na úrovni, skřípaly jen zezačátku); když už nic jiného, tak to bylo alespoň zajímavě hravé.

Apollo 18 (2011)

Jestli ta "autentická nahrávka" nepřilítla rovnou na Zem, tak potom dřímala někde na Měsíci (hned vedle nějakých těch šutrozemšťánků) a v tom případě pro ni ještě jednu eskortu museli poslat, aby se s námi všemi o to podělili. Pozor vážení, možná bude pokračování!!!

Stmívání (2008)

Podle tohoto filmu je snem každé mladé slečny mít kluka, který je silný, chladný na dotek, rychlý, nesmrtelný, pije krev a... má po celém těle třpytky. Uživatel M1k3k napsal stručný, ale výstižný komentář - příšerné dialogy. Souhlasím. A přidávám nelogičnost chování a myšlenkových pochodů hlavních hrdinů (hlavně Bella to má v tomto díle trochu pomotaný v hlavičce). Ale přesto přeze všechno je to koukatelný. Ale jednou a dost, nic se nesmí přehánět. Ale jedno tomu musím nechat - kvůli tomu rajcovně-laškovnému a současně debilně-kamennému pohledu Belly bych si to přeci jen ještě jednou pustil!