Vesnice (2004)

Shyamalan pro mě vždy bude režisérským kouzelníkem a to nic nezmění na faktu, že se " Vesnice " každému nelíbila. Měl o tomhle filmu určitou představu a to se mu také naprosto dokonale povedlo. Úžasný film,který má své kouzlo. Protože kdo z nás by aspoň na chvíli nechtěl utéci z dnešního hektického života. Nejspíš asi většina z nás. Ti lidé utekli před, pro ně zlou civilizací do daleko lepšího prostředí, které si sami vytvořili i když nebylo tak dokonalé,jak si mysleli. Pro ně byli nepřátelé tam venku,ale neuvědomovali si,že ani jejich pohodový život se nadá udržet navždy. Lidská povaha je všude stejná a nezmění to ani vysoká kamenná zeď.

Lesy (2006)

Trochu tajemna v dívčí škole uprostřed lesů, něco málo čarování černé magie a Bruce Campbell v roli otce, tak trochu pod vlivem své ženušky, který se shodou okolností změní v hrdinu,aby zachránil svoji dceru z osidel čarodějnic a začarovaného lesa.

Svatyně (1989)

Zase jeden ze skvělých italských hororů. Tuhle zvláštní atmosféru, kterou při tom zažívám prostě miluju. Když vstoupíte do toho chrámu, tak přestává okolní svět existovat a vy pocítíte co se tam za celá staletí odehrálo, že tam číhá skryté zlo, které čeká jen na to až ho někdo vyvolá. A to nebude trvat moc dlouho.

Zlověstné ticho (2007)

James Wan natočil dobrý horor s celkem mrazivou atmosférou a určitě neprohloupil, když se vrátil ke klasice a zvolil loutku, jako posla zla. A ta dětská říkanka mi utví v paměti asi napořád. "Dej si pozor na pohled Mary Shaw, neměla děti jen loutek sto a když ji uvidíš ve svých snech, věř že křičet už nikdy nebudeš."

Mrtvý (2007) odpad!

Jestli se tvůrci nechali inspirovat Vránou, nebo vycházeli z azteckých legend, tak teda pořádně ujeli a bylo by lepší, aby scénař nechali ležet v šuplíku. Naprosto ničím mě to nezaujalo. Očekávala jsem od takového námětu, mnohem lepší zpracování, byla to ztráta času.

Hranice smrti (2007)

Před lety jsem viděla asi tak dva francouzské horory. A bylo to něco strašného, tak jsem si řekla proč se radši nedrží toho co umí, točit dobrodružné nebo historické filmy. Ale tentokrát mě překvapili, což jsem ani nečekala. Byl to překvapivě slušný horor. Některé scény byly dost drsné. Že bych se nechala pozvat na (prasečí) zabíjačku?

Hlasy ze záhrobí (1991)

Tak tohle je trochu slabší horor L. Fulciho, pár strašidelných scén by se tam našlo, ale nic světoborného. Docela ušla ta rozkládající se mrtvola, ale šlo to poněkud rychleji asi byl pro červy dobrá chuťovka a ta pitva byla dost odfláknutá. No, bylo to před víkendem,tak práce počká.

Zkrocená hora (2005)

Tenhle příběh zakázané lásky dvou mužů na mě dost silně zapůsobil. Ze začátku to pro ty dva bylo takové náhlé poblouznění, ale časem to přerostlo v lásku a oni musí čelit svým niterným touhám a i když by nejraději byli spolu, vědí že je to v té době naprosto nemožné a tak nemůžou být štastní jak oni tak i jejich rodiny. Ang Lee natočil citlivý příběh a oba hlavní představitelé (Heath Ledger a Jake Gyllenhaal) své role výborně zvládli.

Ospalá díra (1999)

Takovou ponurou atmosféru dokáže vytvořit snad jen Tim Burton, připadáte si jako v naprosto jiném světě. Trochu pohádkovém a hodně tajuplném, až vás z toho mrazí. Johnny Depp byl jako vždy skvělý a Miranda Richardson neměla sice velký prostor, ale postava zlé macechy jí sedla dokonale. Bezhlavý jezdec byl dost strašidelný a dokázal precizně usekávat hlavy. Takový kat ze záhrobí. Prostě hodně drsná pohádka pro dospělé.

Kmotr III (1990)

Ani třetí části nelze nic vytknout, je to naprosto dokonalé a F. F. Coppola je mistrem svého řemesla. Al Pacino, Andy Garcia i Talia Shire, všichni to skvěle zahráli. Krásně dojemný a smutný závěr. Určitě si tenhle film zaslouží nejlepší ohodnocení.