8. míle (2002)

Tak jsem poznala svět rappu trochu víc zblízka. A Eminem to nezahrál zase tak špatně. No nejvíc to určitě osloví jeho fanoušky. Celkem dobrej film.

Labyrint (1986)

Je to docela fajn si po letech připomenout tuhle fantasy pohádku s písničkami Davida Bowieho, která ani po letech neztrácí své kouzlo. Nejvíc ze všech postaviček se mi líbil skřítek Hoggle a Ludo takové velké chlupaté dobračisko, kteří pomáhali dívce Sarah překonat cestu labyrintem, aby zachránila svého malého brášku a on nezůstal v zemi goblinů.

Lepší už to nebude (1997)

Režisér nemohl obsadit do role neurotického cholerika nikoho lepšího, než Jacka Nicholsona. Skvělý herecký výkon který předvedl nenechá nikoho na pochybách, že je to (pan herec) a taky dobře napsaný scénař, který dal hodně prostoru hlavní postavě a Helen Hunt a Greg Kinnear taky podávají dobré výkony. Jak Melvinovo bezcitné srdce začíná roztávat nad malým pejskem a začíná polehounku projevovat city ke svému okolí to je něco co by jste do toho sprostého morouse na začátku filmu vůbec neřekli. Skvělý film, který můžu každému jen doporučit.

Jeepers Creepers (2001)

Vždy když si přečtu na obale DVD, že je to nejlepší horor posledních deseti let, nebo nejlepší horor všech dob jsem dost skeptická, protože mě film většinou zklame. No tentokrát to bylo jinak. Nebylo to tak špatný, napětí tam bylo dost a i když vás po odhalení příšery nemohlo už nic překvapit, tak jsem docela zvědavá na dvojku.

Temný rytíř (2008)

Od začátku až do konce vás děj filmu nenechá vydechnout. Parádní akční podívaná. Byla jsem zvědavá na výkon Heatha Ledgera v roli Jokera a on byl naprosto skvělý. Nemůžu dát jiné hodnocení než 5*.

Pobuda (2005)

Tahle komedie je takový průměr, moc vtipných momentů tam není a zachránil to jen herecký výkon Gérarda Depardiera, který je pro roli vyžraného bezdomovce jako stvořený. Tenhle námět se opravdu více hodí na divadelní prkna.

Padlí andělé (2006)

Dost špatně natočený horor, jako nějakými amatéry, kteří se snaží diváky vyděsit, leč marně. Herci se taky moc nepředvedli a závěrem filmu se nám snaží ukázat, že je v lidech i dobro skryté hodně hluboko. Fakt to bych nečekala, že to bude mít tak dobrý konec!? Dávám jednu hvězdičku za podobu sedmi padlích andělů. Šel z nich i trochu strach.

Vrána (1994)

Zlu se postavil silný soupeř. Jednou provždy! "Protože nevíme, kdy přesně zemřeme, považujeme život za nevyčerpatelnou studnu." .. Když tato slova Brandon Lee vyslovil, ještě netušil. Vrána ano.

Policistka (1974)

Zdařile trefná i když neprávem opomíjená komedie s výtečnou hudbou Gianniho Ferria, poukazující na nešvary italské společnosti, prošpikované korupčními praktikami notně využívaným systémem „já na bráchu brácha na mě“. Jen pár typických hlášek obuvníka Claudia(vykutálený břídil) si neodpustím.. :-) Jakže se menovala ta v tom brnění „Johanka z (p)Arku?“.. Ále, je to taková moderní pitomost, historka o požáru, létající meteority...pche ;)) Sušenky máčený, sušenky cukrový, sušenky s cibulí, oplatky..vafle.. Jó…Brembani, to je schopnej člověk a víš jak jeho děda vypadal když začínal..?, jako reklama na hladomor v Indii.

Jáma (2003)

Úchvatný film který mě naprosto pohltil. Příběh chlapce a jeho kamarádů odehrávající se na Sicilském venkově 80- tých let minulého století. Střet dětského světa se světem dospělých a jeho problémy. Na krásném jihu Evropy se odehraje příběh plný emocí, vášní, ale také poetiky. Skvělá režie, kamera i herci, hlavně v dětských rolích. A také ta nádherná a podmanivá hudba, až cítím ten žár sálajícího slunce. Pro mě nejlepší italský film posledních let.