Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

"Znáte leknutí usínajícího? Až do prstů u nohou se lekne, protože půda pod nohama mizí a nastává sen..." - Friedrich Nietzsche :)))

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jedna z nejlepších českých komedií. Nezapomenutelné hlášky, které zlidověly. Můžu se na film dívat znovu a znovu a vždy se dobře pobavím.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Teda tenhle horor se mi opravdu líbil, nemám ho s čím srovnat, protože jsem původní verzi neviděla, ale tohle bylo fakt dost pořádný "maso" a rodinka Hewittových byli pěkně krvežíznivý bestie. Nechtěla bych se jim dostat do spárů. A taky tam mám jednu oblíbenou větičku, když vystřelenej mozek tý stopařky přirovnají k lasagním což je jídlo, kterým určitě nikdy nepohrdnu.

Ti druzí (2001)

Výborný horor s ponurou atmosférou a nečekaným rozuzlením mě opravdu dostal. Skvělé herecké výkony Nicol Kidman, Alakiny Mann v roli její dcery a Fionnuly Flanagan v roli Berthy. Doporučuji milovníkům nadpřirozena.

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Opravdu skvělá italská komedie, která se nikdy neomrzí! Herecký výkon Paola Villaggia je srovnatelný s jeho rolí v účetním Fantozzim. V Bonnie a Clyde vedle něho zazáří krásná Ornella Muti.

Ulice (2005) (seriál)

Kvalitu oddechových podvečerek to nedosahuje, ale jako otupující letargická uspávanda vcelku dostačující.. potom příjde oživení v podobě TN NOVA... a je opět všechno ve vyjetých kolejích -)))

Kmotr (1972)

Kdo by mohl lépe natočit tuto ságu o mafiánské rodině Corleonů než Francis F. Coppola, který sám pochází z Itálie. Je to to nejlepší co jsem kdy viděla a myslím si, že tohle mistrovské dílo už nikdo nepřekoná.

Démoni 2 (1986)

Po naprosto démonizujcí jedničce si dvojka ničím nezadá, stále si drží své dobře našlápnuté tempo. Bezesporu "kult" z rozmanité italské hororové tvorby osmdesátých let. ((: "Tohle prostě žeru...uááá!"

Anglický pacient (1996)

„Můj milovaný, čekám na Tebe. Jak dlouho trvá den v temnotě, nebo týden. Právě zhasl oheň je mi hrozivá, strašná zima. Když se doplazím ven spálí mě slunce. To světlo jsem vyplýtvala na malby a k napsání těchto řádků. Umíráme, umíráme obklopeni milenci a bližními, cítíme dávnou chuť opuštějíce tělo plujem v toku řeky. Strach jenž jsme v sobě dusili zahyne s tělem nehynoucím v jeskyni. Prosím tě pomaž mi tím pískem celé tělo. Neboť jsme skutečné krajiny. Nejsme dobyté oblasti na mapách nesoucí jména mocných vojevůdců. Já vím, že se vrátíš a odneseš mě do větrného paláce, to je mé poslední přání. Chci letět do těch nejvzdálenějších krajů s Tebou můj milovaný. Bez mapy vznášet se nad zemí. Lampa zhasla a já píšu potmě..“

Město andělů (1998)

Nádherný a dojemný film. Nicolas Cage v roli anděla,který opustí vše pro krásnou Meg Ryan,aby poznal lásku,kterou nakonec ztratí. Film,který mě hodně oslovil a vždy se k němu ráda vracím.