Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

pornogrind

První díl je už dnes(pro mě určitě) hororovým kultem kterej jsem si po x letech rád zopakoval. Tohle pokračování mě ve svý době kdy jsem poprvé viděl Demons(1985) buď minulo nebo jsem si z něho nic nepamatoval. A ono se taky není čemu divit, protože už není o co stát. Prakticky film nad vodou drží jen pár povedených scén a akčnějších pasáží. Ale ani jedna není lepší než v prvním díle. Za mě je tohle naprosto zbytečný pokračování který se nemůže s jedničkou absolutně v ničem srovnávat. Navíc tohle už místy působilo hodně jako komedie. Ten malej paskřivec byl vyloženě k smíchu. 2hvězdy. ()

MM_Ramone

Druhé pokračovanie "Démonov" už pre mňa nie je takým kultovým snímkom ako úvodná časť. Ale i tak sa stále jedná o vynikajúci horrorový film. Tento krát horda krvylačných démonov ohrozuje obyvateľov moderného, výškového, obytného domu. Inak v podstate všetko ostatné je hodne podobné tomu, čo už som videl v prvom filme. Strašidelná atmosféra, nečakané ľakačky, perfektné masky, gore, dobrá hudba, scenár od Daria Argenta a réžia v rukách Lamberto Bava. Je to fajn, len o trocha slabšie ako jednička. **** ()

eraserhead666

Trošku slabší než jednička. Kromě toho, že se to odehrává jinde (tentokrát asi 14-ti patrový barák) a docela dobré proměny psa, se to od jedničky zas až tak moc neliší. I ten jeden démon tu je, jen je mu tu na můj vkus věnováno trochu více místa, než by bylo zdrávo. Takhle se jeho výstup po chvíli jeví spíše už jako komediální. Přesto všechno je to ale pořád vysoký nadprůměr. ()

Gorehound

Dokonalé efekty tentokrát nahradili opäť dokonalé masky a transformácie, hravosť a rôznorodosť. Pes, dieťa, malá Asia Argento... je toho dosť. A miestami je to naozaj napínavé, samozrejme skvelo natočené, Argento si svoje produkcie strážil. Sám Bava mladší bohužiaľ podobnú úroveň nedosahoval. Geniálne pokračovanie, ktoré si vždy rád pozriem. ()

Astaroth12

Demoni sú ako v jednotke parádni. Masky sú ukážkové.Je tu aj to čo sa mi páčilo v jednotke,keď sa človek menil na démona,začali mu vypadávať zuby,lebo sa drali špice.Hudba nebola dva krát zaujímavá a tu ma vôbec neoslovila.Tu je ešte primitívnejší príbeh ako v jednotke. Bol tu evidentne zúfalý výkrik,o atmosferický horor.Ale to sa nenaplnilo.Keď som pozoroval tie postavy,tak pri stresových situáciach,čo invázia démonov asi je,tak to nezvládali a kotskejšie sa ani chovať nemohli.Po krvavej stránke sa vôbec nešetrilo,ale všetko ostatné zaostávalo.Ale ten gremlins bol veľmi trápny. Jednotka bola oproti tomuto filmu lepšia. ()

• Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)
  • První filmová role Asie Argento. (Chatterer)