• Thriller

Černé jezero: Dystopie (2021) (seriál) odpad!

Nezáživný programovací hnus. Epizódy mohli byť polovičné, dielov stačila polovica. Celovečerný film by bol nabitý akciou, takto sme dlhé minúty sledovali prskajúcu elektrinu v zábradlí, ktorá putuje rýchlosťou chôdze. Takisto horor nie je zďaleka jediný žáner, kam by som tento hnoj zaradil. Homosexuálna dráma, kde chlapi sú buď citom presiaknuté bábovky, kurevníci bez horného mozgu, alebo alkoholici. Ženy samozrejme nadmieru schopné. Netrénovaná žena bez problémov fyzicky premôže a zavraždí dvojnásobne väčšieho chlapa. O pár rokov sa na týchto skvostoch budú ľudia baviť. Ak niekomu nevadia takéto absurdity, tak si to pozrite, ale s vedomím, že pozeráte celovečerný film, natiahnutý do ôsmych dielov. Pekná je tu akurát občas atmosféra opustenej továrne. LARPu  sa venuje len prvých pár dielov, potom nasleduje chaos. Príbeh podpriemerný, v podstate banálny.  Ale u týchto programovacích seriálov nejde o príbeh

Dárce (2014) odpad!

Takže geniálni tvorcovia už v roku 2014 vedeli, že bude treba pravidelná vakcinácia, dokonca na dennej báze. Kto ešte teraz nechápe, nech sa ide postaviť na tretiu dávku a neskôr na štvrtú, aby zodpovedne pomohol sploštiť krivku (veď to potrvá len 14 dní, hovorili to tí istí, čo vás teraz zatvárajú doma, oni predsa nikdy neklamali). A ozaj- nezabudnite potom ísť koncom mesiaca na Matrix 4... Toto je jeden nechutný programovací hnus... Nie je nikoho úlohou prebúdzať spiace ovce. Svoj osud si zaslúžite. Úlohou človekov je spájať sa.

The Deep House (2021)

Po zhliadnutí filmu a ohodnotení som si nechal týždeň na rozmyslenie, či ho nezmením. Nie je treba, je to atmosférická pecka, pobyt pod vodou je strašidelný sám o sebe, tu je to ešte okorenené... Takže found footage žáner sa nám presunul pod hladinu.

Titan (2021)

Toto bolo buď nejaké umelecké neviem čo, aby mohli pseudointelektuáli uznanlivo pokyvkávať hlavami a ktoré som ja vôbec nepochopil, alebo jednoducho obyčajná sprostosť.

Devil's Island (2021)

Kde chodia na tieto fishmouthed nesympatické herečky? Táto postava mala byť údajne vegetariánka, akurát má tak o 20 kg viac, než by to bolo uveriteľné. Tučná, nesympatická a neženská, to je typ hrdinky, ktorý sa aktuálne tlačí. Tvrdohlavá, idúca si za svojím cieľom a samozrejme sama. Mimochodom, nie je to horor, ale normálna dráma. Ani thrillerom by som to nenazýval, lebo najviac thrilled som bol, keď začali záverečné titulky.

Médium (2021)

Tento film asi nebude pre každého. Kto čaká akčnú zábavu, bude sklamaný, pretože príbeh sa buduje postupne, Pokojne by sa dal skrátiť aj o hodinu. Mňa to asi zastihlo v tej správnej nálade, pretože sa mi to celkom pozdávalo, aj keď druhýkrát by som si to už nepozrel. Nemôžem si pomôcť, ale ázijské horory sú o stupeň strašidelnejšie ako tie americké. Je tam niečo, čo vyvoláva strach, keď sa neprirodzene vykrútená postava začne pohybovať. Môže to znamenať, že sme sa ako ľudia niekedy v priebehu evolúcie museli s takýmto niečím už stretnúť a boli to také intenzívne zážitky, že sa nám to vpísalo do DNA do kolónky "utekaj"? Ktovie...

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Tak sa dozvedáme od Netflixu (asi stopäťdesiaty krát), že náboženskí fanatici sú iba kresťania, naprosté ovce bez mozgu, ktoré sa dajú bez problémov prehovoriť aj k vražde z náboženských dôvodov, stačí odcitovať pár pasáží z Biblie, vytrhnutých z kontextu, alebo poskladaných, ako sa práve niekomu hodí. Programovací seriál, kde na prvej priorite gumuje Netflix zdravý rozum. Už som len čakal, kedy najviac trpiacimi budú upíri. Kto sa týmto nezmyslom nechá ovplyvniť, tak sa ničím nelíši od NPC postáv v tomto seriáli.

Babovřesky (2013) odpad!

Ani na trikrát som nedokázal vydržať dlhšie ako 15 minút. Film vo mne vyvolal celé spektrum emócií, žiadna z nich nebola kladná, najsilnejšou vyvolanou emóciou bola hanba, stud.

Pumpa (2020) (seriál) odpad!

Propaganda tohto fašistického režimu. Nechutné, zvrátené. V budúcnosti sa budú za to účinkujúci paherci- podporovatelia fašizmu- hanbiť a vyhovárať sa v zmysle "keby som to nerobil ja, urobil by to niekto iný". Onedlho, vy paherci, vami budú pohŕdať aj vaše vlastné rodiny. Dúfam, že po skončení tohto zvráteného režimu, ktorý výdatne podporujete, si už v televízii ani neškrtnete. Z hĺbky duše vami pohŕdam, fuj! Umučený generál Milan Lučanský bol niekto, veľký človek. Vy ste malí ľudia, prisluhovači režimu. Vy ste sa vysmievali z jeho smrti spolu s Kolíkovou a toto vám nikto nikdy nezabudne.

Songbird (2020)

Neviem koľko ľudí si uvedomuje, že niečo podobné nás tesne minulo. Projekt Covid im takmer vyšiel, našťastie sa ľudia začali prebúdzať a projekt sa v týchto týždňoch malými, ale stále častejšími krokmi rozpadá.. Ten pocit, keď chceš zotročiť ľudstvo a namiesto toho ho prebudíš... O Austrálii, ktorá je stavu popisovanému v tomto slabom filme momentálne najbližšie, budeme po vojne počúvať príbehy. No a nechcel by som byť v koži tých, ktorí to spôsobili, ani tých, ktorí to podporovali. Veľa z nich sa bude chcieť zachrániť pred besniacim davom vo väzení, lenže tam nie je dosť miesta pre všetkých prisluhovačov.